Προς το περιεχόμενο

Υψηλο ping και packet loss σε παιχνιδια.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθε φορα που παιζω Dota 2/Counter Strike Global Offensive σε ο,τι game και να μπω απο αυτα τα 2, εχω πολυ υψηλο ping(130+) & packet loss 4-5% για 3-4 δευτερολεπτα πρωτου ξανασταθεροποιηθει ξανα στο normal ping του 40-45 & 0% packet loss.Αυτο γινεται περιπου καθολη τη διαρκεια του game με αποτελεσμα σπασιμο νευρων και ατελειωτου κολληματος του χαρακτηρα.Αυτο συμβαινει μονο σε steam server games και οχι σε αλλα online games οπως πχ το LoL ή το Wow.Εχω κλεισει το windows firewall,εχω κανει reinstall αμετρητες φορες τη Dota,εχω κανει verify integrity of game cache αλλα χωρις κανενα αποτελεσμα.Παρακαλω πολυ αμα καποιος ειχε αυτο προβλημα και εχει καποια λυση να την γραψει απο κατω γιατι ειναι πολυ ενοχλητικο και κουραστικο να μην μπορεις να παιξεις ομαλα και απροβληματιστα εστω και 1 παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο περναγα και εγω με το lol,εψαχνα για μερες.....Μετα βρηκα οτι πολλες φορες (τις πιο πολλες),καποιο προγραμμα εκανε αναβαθμιση και κρεμαγε το ping...

 

Μολις εκλεισα τις αυτοματες,σε ολα,κατα 95%,σταματησε να μου το κανει....Αυτο στην δικια μου περιπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Steam updates τα εχω στο off οταν παιζω Dota 2.Και γενικα δεν εχω αλλα προγραμματα ανοιχτα που να "τρωνε" internet οταν η Dota ειναι ανοιχτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...