Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωση αυτοκολλητων?


Cyberdemon87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα.

Θα ηθελα τις προτασεις σας για το που θα μπορουσα να εκτυπωσω αυτοκολλητα. Ειδα τις προαλλες πολλα κολλημενα στα Εξαρχεια π.χ. σε τουαλετες καφετεριων εκει, απο συγκροτηματα κ.λ.π. και μου φανηκε αξιοπρεπης η ποιοτητα καποιων. Οποτε υποθετω οτι καποιο μαγαζι θα παιζει εκει τριγυρω.

 

Ειμαι τελειως ασχετος οποτε θα ηθελα την γνωμη σας. Να σημειωσω οτι ψαχνω για κατι οικονομικο και λιγη ποσοτητα για αρχη, ισως γυρω στα 100 αυτοκολλητα.

Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ψαξεις σο ίντερνετ προσφορές. Γραψε "προσφορές φυλλάδια". Αυτοί κάνουν κι αυτοκολλητακια κτλ.

 

Μετά υπάρχει ένα site που γράφεις τι θες και διάφορα τυπογραφεία σου στέλνουν προσφορές.

 

100 αυτοκόλλητα πάντως είναι παρά πολύ λίγα. Μιλάμε για 10 το πολύ A4 σελιδες.

 

Αν έχεις καλό εκτυπωτή το κάνεις και μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα μηπως ξερατε καποιο μαγαζι που να κανει εκτυπωσεις αυτοκολλητων.

Τα αυτοκολλητα μαλλον θα ειναι κυκλικα, οποτε δεν ξερω αν θα εκτυπωθουν σε Α4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρώτησα σε τυπογραφείο χονδρικής για 5 μικρά αυτοκόλλητα (ούτε μια κόλλα Α4 δηλαδή) και μου απάντησαν:

 

"20 ευρω

+ έξοδα αποστολής με courier 4,70 ευρώ
+ ΦΠΑ 23%
Χρόνος παράδοσης μέσα σε 4 εργάσιμες"

 

Με τέτοιες τιμές, λογικά στο Dubai πρέπει να είναι τα κεντρικά και όχι Αθήνα  :wacko:

Αν γνωρίζει κάποιος μαγαζί/εταιρεία να μας πει γιατί ακόμη ψάχνω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να εκτυπώσεις, σε A3, A4 κτλ. εκτυπώνονται και μετά το κοπτικό τα κάνει στρόγγυλα, τετράγωνα, παραλληλόγραμμα κτλ. Μόνο σε πολύ μεγάλες ποσότητες νομίζω χρησιμοποιούν άλλα μηχανήματα που τυπώνουν κομμάτι-κομμάτι.

Αν αποφασίσεις να εκτυπώσεις μόνο σου με τον εκτυπωτή σου, υπάρχουν έτοιμα πακέτα σε plaisio κτλ. με κομμένα αυτοκόλλητα σε διάφορα σχέδια και διαστάσεις. Τρέχεις το software στο pc με το ανάλογο template και είσαι έτοιμος.

 

Εγώ έχω εκτυπώσει φυλλάδια και κάρτες σε αυτούς και έμεινα αρκετά ευχαριστημένος: http://kartesfylladia.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα μηπως ξερατε καποιο μαγαζι που να κανει εκτυπωσεις αυτοκολλητων.

Τα αυτοκολλητα μαλλον θα ειναι κυκλικα, οποτε δεν ξερω αν θα εκτυπωθουν σε Α4.

Σε καποιο μαγαζι με ψηφιακες εκυπωσεις .Πες του να ειναι μια αυτοκολλητη κολλα (η βινυλιο ) που θα σου εχει βαλλει ολα τα σηματακια.Σιγα ποσο να παρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον αυτα που λεω εγω ειναι σε στυλ βινυλιου που λεει και ο φιλος πιο πανω, αν καταλαβαινω σωστα.

Και αυτα σε Α4 εκτυπωνονται και κοβονται μετα, εστω και αν εχουν κυκλικο σχημα?

Να το κανω μονος μου δεν παιζει καθως δεν εχω ουτε εκτυπωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πως τα κόβουν κτλ. δεν σε ενδιαφέρει εσένα. Εσένα σε ενδιαφέρει το αποτέλεσμα! Αυτά που λέει ο φίλος με βινύλιο είναι τα καλά. Είναι πιο χοντρά από τα απλά αυτοκόλλητα, συνήθως είναι glossy και βγαίνει και καλύτερο έγχρωμο αποτέλεσμα πάνω τους.

 

Θεωρητικά για τον αριθμό που θες, πάνω από 10€ δεν πρέπει να σου πάρει κάποιος. Εξαρτάται και τι διάσταση θα έχουν έτσι. :)

 

Στο λινκ που σου έδωσα τώρα που είδα, τα 1000 τα χρεώνει 50Ε. Δηλαδή 5Ε την κατοστάδα (αν δέχονται μικρές παραγγελίες). Λογικά εκεί πρέπει να παίζουν οι τιμές παντού.

 

@funbreaker: Το πακέτο όντως μπορεί να είναι ακριβό (π.χ. 15Ε), αλλά βγάζεις με αυτά χιλιάδες αυτοκόλλητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@funbreaker: Το πακέτο όντως μπορεί να είναι ακριβό (π.χ. 15Ε), αλλά βγάζεις με αυτά χιλιάδες αυτοκόλλητα. 

 

Πόσες σελίδες έχουν? Δεν τα βρίσκω στο πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ ρώτησα σε τυπογραφείο χονδρικής για 5 μικρά αυτοκόλλητα (ούτε μια κόλλα Α4 δηλαδή) και μου απάντησαν:

 

"20 ευρω

+ έξοδα αποστολής με courier 4,70 ευρώ

+ ΦΠΑ 23%

Χρόνος παράδοσης μέσα σε 4 εργάσιμες"

 

Με τέτοιες τιμές, λογικά στο Dubai πρέπει να είναι τα κεντρικά και όχι Αθήνα  :wacko:

Αν γνωρίζει κάποιος μαγαζί/εταιρεία να μας πει γιατί ακόμη ψάχνω ...

Που πήγες ρε φίλε να τυπώσεις αυτοκόλλητα, στο παράρτημα του Λεονάρντο ντα Βίντσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που πήγες ρε φίλε να τυπώσεις αυτοκόλλητα, στο παράρτημα του Λεονάρντο ντα Βίντσι;

-123print.gr οι συνεργάτες του ντα Βίντσι

-kartesfylladia.gr , ελάχιστη παραγγελία 1,000 τεμάχια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/search.aspx?query=ετικέτες&catalogue=all&mode=searchlist&CategoryDisplayName=%CE%95%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B5%CF%82

 

Πάνε σε 2-3 τυπογραφεία της περιοχής σου. Όλο και κάποιος θα ασχοληθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...