Προς το περιεχόμενο

Ειναι φυσιολογικη η ταχυτητα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Δεν υπαρχει καπιο θεμα στην γραμμη?Με το speedtest μου βγαζει 11mbps

Εγώ μένω Θεσσαλονίκη 20 μέτρα από κέντρο ΟΤΕ και είμαι στα 2,5 mbps.

Από κει να καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειναι φυσιολογικη η ταχυτητα..?Τοσο καιρο ηταν κλειδωμενο στα 15mbps.Υπαρχει θεμα?

Απο τα στατιστικα σου το βασικοτερο που με προβληματιζει ειναι τα σφαλματα που εχει η γραμμη σου. Για 22 λεπτα λειτουργιας, 655 CRC και  3.500 HEC ειναι πολλα. Κανε εναν ελεγχο στην εσωτερικη σου εγκατασταση (φιλτρα, πριζες, συνδεσμολογιες...κ.λ... υπαρχουν σχετικα θεματα στο φορουμ), και αν δεις οτι σου δημιουργουν προβληματα στην συνδεση οπως αποσυνδεσεις, κολληματα κ.λ, δωσε το βλαβη στους τεχνικους της εταιριας σου να το ελεγξουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη φάση μην κοιτάς speed test είναι απλά μια αναξιόπιστη σελίδα αυτό που κοιτάς πάντα είναι το μοντεμ τι αναφερει πόσα κλειδώνει ποσα σφαλματα ποσο ρευμα μονο το μοντεμ λεει τα παντα 100% σωστά.Τα 13 που πιανεις ειναι τέλεια εδώ υπάρχουν γειτονιες που απλα πεζουν με 24 γραμμη σε 3 με 5 αντε το μαχ 8.Αλλά και γειτονιές στις οποίες απλά δεν υπάρχει διαθέσιμος χαλκός για την παραχώριση γραμμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παιδια ειναι φυσιολογικη η ταχυτητα..?Τοσο καιρο ηταν κλειδωμενο στα 15mbps.Υπαρχει θεμα?

Δεν είναι τέλεια, αλλά ούτε κακή. Ζήτα αν μπορείς 6db SNR για να κλειδώσεις λίγο πιο πάνω...

 

Ο συγχρονισμός μπορεί να μειώθηκε λόγω παρεμβολών, κοινώς φέξε μου και γλύστρησα...

 

Εγώ μένω Θεσσαλονίκη 20 μέτρα από κέντρο ΟΤΕ και είμαι στα 2,5 mbps.

Από κει να καταλάβεις.

Πόσο Downstream Line Attenuation δείχνει το router σου?

 

Σε πρώτη φάση μην κοιτάς speed test είναι απλά μια αναξιόπιστη σελίδα

Μια χαρά αξιόπιστα αποτελέσματα βγάζει το speedtest, απλά εκεί βλέπεις throughput κι όχι συγχρονισμό...

 

Τα 13 που πιανεις ειναι τέλεια εδώ υπάρχουν γειτονιες που απλα πεζουν με 24 γραμμη σε 3 με 5 αντε το μαχ 8.

Τελείως λανθασμένη αντιμετώπιση. Το πόσο καλός είναι ο συγχρονισμός του κρίνεται πάντα βάση της εξασθένισης της γραμμής (και του crosstalk) κι όχι βάση άλλων συγχρονισμών που μπορεί να έχουν σημαντικά μεγαλύτερη εξασθένιση σήματος και παρεμβολές...

 

Αν κάποιος είναι στα 500m από το Α/Κ και συγχρονίζει πχ στα 15mbps κι ένας άλλος στα 2km και συγχρονίζει επίσης 15, ο πρώτος έχει κακό συγχρονισμό ένω ο δεύτερος γαμάτο βάση της απόστασής τους από το Α/Κ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...