Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy A9 Pro και στην ευρωπαϊκή αγορά;


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με λίγα χρήματα παραπάνω παίρνεις το surface 3 που έχει και Windows 10 και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν pc.

Και με λιγοτερα ακομα παιρνεις 100 σουβλακια..  Το ενα ειναι κινητο και το αλλο pc,  δεν καλυπτουν τις ιδιες ανάγκες για να τα συγκρινεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητό Αξίας 300 βαριά ευρω, θα το προσφέρουν σε διπλάσια τιμή!!!Ελεος πια με αυτη την "τεχνολογια" των hot εταιρειων!!Τις χρυσοπληρωνουμε!Ενταξει ειναι και η ποιοτητα κατασκευης αλλα δεν πιστευω πως καποιος αγοραζει κινητό 600 ευρω και το κραταει 5-6 χρόνια ώστε να κανει απόσβεση οταν καθημερινα βάλλεται απο νεα μοντελα και τεχνολογιες!!!!

Για βρες μου ενα με 400€,  οχι 300 που γραφεις,   να κανει τα ιδια ομως..  Δηλ amoled 6 ιντσες,  καλη καμερα και ταχύτητα, και design, μεταλλικό,  και μπαταρία 5000,  και λεπτο.  

 Και οχι κατι xiaomi redmi note 3 pro,  ουδεμία σχέση εχουν και δεν καλυπτουν τίποτα απο τα παραπάνω.  Άσχετο αν για τα λεφτα τους είναι τέλεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βρες μου ενα με 400€,  οχι 300 που γραφεις,   να κανει τα ιδια ομως..  Δηλ amoled 6 ιντσες,  καλη καμερα και ταχύτητα, και design, μεταλλικό,  και μπαταρία 5000,  και λεπτο.  

 Και οχι κατι xiaomi redmi note 3 pro,  ουδεμία σχέση εχουν και δεν καλυπτουν τίποτα απο τα παραπάνω.  Άσχετο αν για τα λεφτα τους είναι τέλεια. 

 

Meizu pro 5 συνολικα δεν υστερει πουθενα,(για ποιοτητα οθονης δε ξερω συγκριτικα με τις amoled) με μονο μειον τη μπαταρια αλλα εχει πολυ καλη αυτονομια για τα 3000 mha της..βεβαια και αυτο εχει >400ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meizu pro 5 συνολικα δεν υστερει πουθενα,(για ποιοτητα οθονης δε ξερω συγκριτικα με τις amoled) με μονο μειον τη μπαταρια αλλα εχει πολυ καλη αυτονομια για τα 3000 mha της..βεβαια και αυτο εχει >400ε

Πολυ καλο το pro 5, ΑΛΛΑ: Η μπαταρία του,  η οποια ειναι καλη,  δεν εχει καμια σχεση.  Οι 3χ δε συγκρίνονται με τις 5χ. Η οθονη του δεν εχει καμια σχέση επισης.  Ειναι amoled πολυ χειρότερη και πολυ σκοτεινότερη (τις καλές δεν τις πουλάει ακομα η σαμσουνγκ),  επίσης ειναι μικρότερη οθονη,  και τέλος και βασικοτερο,  εχει μαπα καμερα οπως ολα τα κινεζικα ακομα (συγκρινομενο με αυτο που συζηταμε εδω παντα).  Ενώ επίσης η εκδοση android που τρεχει ειναι τουλάχιστον περιεργη,  με ενα μονο πληκτρο κλπ,  κλειδωμένο. Bootloader,  οχι xposed κλπ. 

Σε απλα ελληνικα δε συγκρίνονται αυτα τα 2, ειναι αρκετα διαφορετικα.  Η ουσια ειναι οτι αλλο κινητο σαν αυτο δεν υπαρχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το mate 8.

Χάνει στην οθόνη αλλά αν έχεις δουλέψει Huawei σαν βασικό κινητό καταλαβαίνεις ότι είναι ντροπή να τα συγκρίνεις με Samsung τώρα.

Αυτό βέβαια μάλλον έχει εξαιρέσεις πχ note και ελπίζω αυτό.

Αν και το mate 8 μάλλον (σίγουρα) κερδίζει στην αυτονομία με αυτά που διαβάζω παρά την μικρότερη μπαταρία.

 

Βέβαια ενώ λιώνω να πάρω το mate ίσως πάρω αυτό.

1) Γιατί με χάλασε η μη ύπαρξη 4Κ recording

2) Δεν έχει field trst και πιθανό είναι ότι εχει (κάτι παρόμοιο) το Samsung.

 

Παρόλα αυτά το mate είναι από άλλο πλανήτη όπως λένε οι άνθρωποι που το έχουν και είμαι σίγουρος για αυτό.

Κάτι σαν να είχες τα note παλιότερα..

Όσο για τα xiaomi meizu κλπ είμαι μαζί σας αλλά χωρίς babd 20 τα ξεχνάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το mate 8.

Χάνει στην οθόνη αλλά αν έχεις δουλέψει Huawei σαν βασικό κινητό καταλαβαίνεις ότι είναι ντροπή να τα συγκρίνεις με Samsung τώρα.

Αυτό βέβαια μάλλον έχει εξαιρέσεις πχ note και ελπίζω αυτό.

Αν και το mate 8 μάλλον (σίγουρα) κερδίζει στην αυτονομία με αυτά που διαβάζω παρά την μικρότερη μπαταρία.

Βέβαια ενώ λιώνω να πάρω το mate ίσως πάρω αυτό.

1) Γιατί με χάλασε η μη ύπαρξη 4Κ recording

2) Δεν έχει field trst και πιθανό είναι ότι εχει (κάτι παρόμοιο) το Samsung.

Παρόλα αυτά το mate είναι από άλλο πλανήτη όπως λένε οι άνθρωποι που το έχουν και είμαι σίγουρος για αυτό.

Κάτι σαν να είχες τα note παλιότερα..Όσο για τα xiaomi meizu κλπ είμαι μαζί σας αλλά χωρίς babd 20 τα ξεχνάμε.

Το mate οντως το μονο που συγκρινεται.. Αλλωστε σε όποιον του αρέσουν μεγαλα κινητα εχει ψαξει αυτα τα 3.

Οπως ειπες: Δεν εχει amoled, για όποιον δεν τον νοιαζει αυτο οκ. Επίσης η καμερα του (οπως ολα τα κινεζικα ξανα λεω, κυριως εκει πασχουν ακομα) ειναι πολυ μέτρια, και για ναυαρχιδα τέτοιας τιμης απαράδεκτη. Δε θα βρεις αλλο κινητό σε αυτη την τιμη με χειρότερη.

Η μπαταρία του οαση, εξαιρετική, αλλα αν ψαξεις, το α9pro εχει ακόμα καλύτερη και αρκετά μάλιστα. Θαύματα δε γίνονται. Οταν ενα κινητο εχει 4χ και το αλλο 5χ μπαταρια και ιδια ανάλυση, παντα έχουν διαφορά. Αλλα οκ επειδή και η μπαταρία του mate ειναι εξαιρετική, για το 90% ειναι υπεραρκετη.

Εχει και πλεονέκτηματα το mate, ελαφρος καλύτερη cpu, και κυρίως για εμενα, μικροτερο μέγεθος. Ενω ειναι και λιγοτερο φορτωμένο με εφαρμογές bloat. Θέματα εχει και αυτο. Επι τόσους μηνες ειχε πρόβλημα στις ειδοποιησεις με κλειστο wifi (μονο με 3g ερχοταν) και δε μιλαγε κανενας.. Το ανακάλυψαν τελευταία και αρχισαν ολοι να το γράφουν και να το ξεπουλανε μισοτιμης στις αγγελίες.

Τωρα πάντως εχει διορθωθει με κατάλληλη ρομ.

Σε καθε περίπτωση ειναι η μονη πρόταση που μοιαζει. Και εγω το εχω στα υποψήφια για αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...