Προς το περιεχόμενο

Spotify: Μείωση τιμής στο οικογενειακό πακέτο με €11/μήνα για 6 premium λογαριασμούς


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το spotify είναι τα καλύτερα ξοδεμένα δολάρια που πληρώνω κάθε μήνα.

 

Να ξεκαθαρίσουμε:

 

1. Έχει offline στο premium. Σου αρέσει ένα τραγούδι, πατάς το κουμπάκι και το έχεις τοπικά στο μηχάνημα σου.

 

2. Ποια mainstream? Το spotify έχει τα πάντα, δεν ξέρω για ελληνικά. Αλλά είναι μία υπηρεσία που διαθέτει τόσα τραγούδια που τα επίσημα στατιστικά δείχνουν πως 20% των διαθέσιμων τραγουδιών δεν έχει παίξει ποτέ.

Συν αυτώ, έχει viral playlists, που ουσιαστικά είναι τα τραγούδια που παίζουν περισσότερο σε μία χώρα. 

 

 

3. Το spotify είναι πλατφόρμα που οι χρήστες αλληλεπιδουν. Για παράδειγμα, μα αρεσε η playlist του moby με τραγούδια του bowie. Και γενικά, όλες οι playlists του οποιουδήποτε είναι διαθέσιμες στους υπόλοιπους χρήστες. 

 

4. Όποιοι συγκρίνουν utube με spotify, απλά δεν έχουν χρησιμοποιήσει το δευτερο. 

 

5. Τα μόνα τραγούδια που δε διαθέτει είναι συγκεκριμένα από συγκεκριμένους καλλιτέχνες από συγκεκριμένο έτος και δώθε, που δημιούργησαν δική τους ανταγωνιστική πλατφόρμα, πχ kanye west ο οποιος δεν πουλάει ο΄θτε μέσω itunes. 

 

κι αυτά από κάποιον που έχει χιλιάδες cds και εξακολουθεί να αγοράζει.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ μετά από 2 χρόνια περίπου συνεχομενου premium το παράτησα και έβαλα σπίτι ένα synology nas έτσι γιατί θέλω να ακούω flac πια. Στριμαρω τα πάντα απο τη μουσική που έχω σπίτι και εντάξει έχω καλυφθει.

Στο spotify με κούρασε η επαναληψιμοτητα των playlist. Προσωπικα παρατηρούσα ότι σου έπαιζε μερικά κομμάτια γύρω απο το είδος και αυτο δεν εμβαθύνει ενώ έχει πράμα να παίξει. Μεμονωμένα έβρισκα πολλά άλλα εκεί που ήθελα αυτο να ψάχνει για εμένα απλα με κούρασε. Τα ίδια και τα ίδια. Επίσης δώσε και flac ρε αδερφέ δεν ακούμε μουσική μόνο απο ψείρες έχουμε και συστήματα στο σπίτι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το spotify είναι τα καλύτερα ξοδεμένα δολάρια που πληρώνω κάθε μήνα.

 

Να ξεκαθαρίσουμε:

 

1. Έχει offline στο premium. Σου αρέσει ένα τραγούδι, πατάς το κουμπάκι και το έχεις τοπικά στο μηχάνημα σου.

 

2. Ποια mainstream? Το spotify έχει τα πάντα, δεν ξέρω για ελληνικά. Αλλά είναι μία υπηρεσία που διαθέτει τόσα τραγούδια που τα επίσημα στατιστικά δείχνουν πως 20% των διαθέσιμων τραγουδιών δεν έχει παίξει ποτέ.

Συν αυτώ, έχει viral playlists, που ουσιαστικά είναι τα τραγούδια που παίζουν περισσότερο σε μία χώρα. 

 

 

3. Το spotify είναι πλατφόρμα που οι χρήστες αλληλεπιδουν. Για παράδειγμα, μα αρεσε η playlist του moby με τραγούδια του bowie. Και γενικά, όλες οι playlists του οποιουδήποτε είναι διαθέσιμες στους υπόλοιπους χρήστες. 

 

4. Όποιοι συγκρίνουν utube με spotify, απλά δεν έχουν χρησιμοποιήσει το δευτερο. 

 

5. Τα μόνα τραγούδια που δε διαθέτει είναι συγκεκριμένα από συγκεκριμένους καλλιτέχνες από συγκεκριμένο έτος και δώθε, που δημιούργησαν δική τους ανταγωνιστική πλατφόρμα, πχ kanye west ο οποιος δεν πουλάει ο΄θτε μέσω itunes. 

 

κι αυτά από κάποιον που έχει χιλιάδες cds και εξακολουθεί να αγοράζει.

Απλά δεν το έχουν δουλέψει. Για δυο καφέδες δεν θα κάτσω να κατεβάζω απο youtube όταν υπάρχει αυτό. Επίσης φτιάχνεις μια λίστα στο Pc και αυτόματα η λίστα είναι σε κινητό tablet και όπου αλλού θέλεις (και τα έχεις και offline οπότε ούτε mb τρώς.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επρεπε ηδη να εχετε φτιαξει μια ικανοποιητικη mp3οθηκη με τις επιλογες σας  .

δεν υπαρχει δικαιολογια .

 

βασικά ο καθένας είναι ελεύθερος να ξοδέψει τα λεφτά του όπου θέλει.

 

αν γουστάρουμε να κάνουμε streaming όπου και να είμαστε ή να πληρώνουμε συνδρομές. 

 

Τι θα πει δικαιολογία και γιατί κάποιος να δικαιολογηθεί... λες και σας χρεώσαμε κάτι ή σκοτώσαμε κάποιον.

ο καθένας ξοδεύει τα mb όπου θέλει. είτε λεγεται streaming ειτε Instagram είτε facebook ειτε youtube ειτε κανεις συλλογή και τα κοιτας.

 

οτι του φανεί του καθενός εδω πέρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

YouTube και μετά iTunes Match, τίποτα δεν θα το ξεπεράσει ποτέ αυτό σε vfm.

Απο τα χιλιοτερα vfm εννοεις. Mε το Google Play Music Match εκανες το διο κ καλυτερα δωρεαν, ενω τα τραγουδιαπου θα γινοντουσαν match θα μπορουσαν να ειναι διαθεσιμα σε περισσοτερες συσκευες, σε αντιθεση με το itunes.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επρεπε ηδη να εχετε φτιαξει μια ικανοποιητικη mp3οθηκη με τις επιλογες σας  .

δεν υπαρχει δικαιολογια .

 Έπρεπε να έχεις από πρώτη μέρα Spotify, μόνο 7 ευρώ κάνει και ικανοποιεί κάθε γούστο. Δεν υπάρχει δικαιολογία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το YouTube  δεν το βλέπω να συνεχίζει όπως το ξέραμε για πολύ καιρό ακόμα. Ηδη υπάρχει premium account για 9.99$.

Τουλάχιστον για την μουσική (vevo κλπ) κάτι θα άλλάξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έπρεπε να έχεις από πρώτη μέρα Spotify, μόνο 7 ευρώ κάνει και ικανοποιεί κάθε γούστο. Δεν υπάρχει δικαιολογία.

εχω ατιθασα γουστα που δεν χωρανε σε καταναλωτικες συνδρομες . :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ατιθασα γουστα που δεν χωρανε σε καταναλωτικες συνδρομες . :(

Να είδες τι κάνεις τώρα? Μαλάκωσες και μου περάσανε τα νεύρα! χαχαχα

 

Ρε φίλε πραγματικά δεν του είχα δώσει ευκαιρία...μέχρι που το κατέβασα προχτες και αρχισα να το χρησιμοποιώ και είδα ποσο πολυ μουσική έχει.

Και το καλύτερο? απο το κρεβάτι μου διαλέγω τι θα ακουσω στον υπολογιστή μου.

 

και επισης εχει μια προσφορα 1 ευρω για 3 μήνες... (αστείο ποσό) και τωρα? ακουω στη δουλειά...ακουω στο γυμναστηριο ακουω σπιτι.

 

παντού με wifi (ναι ειμαι τυχερος έχω wifi και στα 3)

 

Στο δρόμο και εκτος wifi έχω καταναλώσει 60mb. δεν εχω ινσταγκραμ , δεν βλεπω βιντεακια στο δρόμο και δεν καπνιζω. αρα μετα να δίνω 7 ευρώ το μήνα δεν μου φαινεται πολύ (φυσικά σε περίπτωση που τελικά με βολέψει...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ατιθασα γουστα που δεν χωρανε σε καταναλωτικες συνδρομες . :(

 

Χαχα εντάξει τότε :X

Παρεμπιπτόντως, εγώ δεν το πιστεύω αυτό που έγραψα, απλά έκανα παράφραση αυτά που έγραψες για να δεις ότι υπάρχει και άλλη οπτική γωνία. Δικαιολογίες σαφώς υπάρχουν και για τους συνδρομητές και για τους μη συνδρομητές. Οι λόγοι που τους οδηγούν, όμως, στο να είναι ή να μην είναι συνδρομητές, είναι καθαρά υποκειμενικοί και δε νομίζω ότι γενικεύονται εύκολα.

 

Προσωπικά δεν μπορώ να αποχωριστώ το Spotify και θα σου πρότεινα, αν δεν το έχεις δοκιμάσει, να το πάρεις προς ένα ευρώ για τρεις μήνες δοκιμαστικά (μέχρι τέλη του άλλου μήνα ισχύει η προσφορά νομίζω) και να κρίνεις ιδίοις όμασι. Αλλιώς σεβαστή η επιλογή σου για μη καταναλωτικά γούστα.

αυτό που με την σπάει, ειναι οτι δεν μπορείς να προπληρώσεις πχ 1 χρόνο να τελειώνεις με το θεμα αυτό.

 

Αυτό το ήθελα κι εγώ τόσο πολύ που τους έστειλα mail και μου απάντησαν αρνητικά αλλά "διατηρούν το δικαίωμα να αλλάξουν τα μελλοντικά εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα για να καλύπτουν νέες καταναλωτικές ανάγκες". Θα δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό το ήθελα κι εγώ τόσο πολύ που τους έστειλα mail και μου απάντησαν αρνητικά αλλά "διατηρούν το δικαίωμα να αλλάξουν τα μελλοντικά εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα για να καλύπτουν νέες καταναλωτικές ανάγκες". Θα δούμε...

 

Βασικά νομίζω θα έπρεπε να έχει κάποια πακέτα με έκπτωση σε άτομα που θέλουν να αγοράσουν 6μηνες 12μηνες συνδρομές

ως κάποιου είδους επιβράβευση για τους συνδρομητές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...