Προς το περιεχόμενο

Windows 10 / Windows 10 Mobile: Νέες ελάχιστες απαιτήσεις για PCs και smartphones


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2gb θελει το λειτουργικο απλα για να λειτουργησει χωρις να υπολογιζουν οτι εσυ θα βαλεις και ενα antivirus και μερικα ακομα προγραμματα.

 

Και τα αμαξια που πουλανε σου λενε ποσα κιλα ειναι κενα οχι με την πεθερα σου μεσα. :lol: :P

το λειτουργικό κάνει διαχείριση ανάλογα με το πόση ραμ έχεις πχ σε tablet με 2gb ram το λειτουργικό 1 θα τραβάει,στον σταθερό μου με 12 για δες πόσο τραβάει με 2 tabs στον chrome,torrent,viber και panda free ανοιχτά

Untitled.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν ολοι χερι κουπι σαν το δικο μου. Αλλοι πουλανε τα 5.5 κινητα γιατι τους ειναι μεγαλα και εγω γιατι ειναι μικρα.

Σαν να το εχεις πολυδιαφημισει το χερι σου εσυ..... Πολλα ποστς τελευταια περι... κουπιου....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να το εχεις πολυδιαφημισει το χερι σου εσυ..... Πολλα ποστς τελευταια περι... κουπιου....

 

Δεν ειναι το προβλημα το μεγαλο χερι αυτο ειναι ατου γιατι μπορω να κρατησω ανετα ενα κινητο 6.5 ιντσων το προβλημα ειναι τα χοντρα δαχτυλα και στις 10 φορες που θα πατησω στην οθονη οι 7 θα ειναι σε λαθος σημειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για απλη χρηση,ισα για ανοιγμα εφαρμογων γραφειου και browsing δεν θες τιποτα παραπανω,επιμενω γιατι δεν με εχει απογοητευσει το συστημα μεχρι τωρα...Μιλαμε εντωμεταξυ για ταμπλετ 150 ευρω της acer και οχι 60 ευρω της bitmore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για απλη χρηση,ισα για ανοιγμα εφαρμογων γραφειου και browsing δεν θες τιποτα παραπανω,επιμενω γιατι δεν με εχει απογοητευσει το συστημα μεχρι τωρα...Μιλαμε εντωμεταξυ για ταμπλετ 150 ευρω της acer και οχι 60 ευρω της bitmore

 

Αν εχουν τον ιδιο επεξεργαστη μνημη και σκληρο τοτε η διαφορα να ειναι μονο στο ονομα αντε και στην οθονη γιατι αν κρινω απο ενα bitmore tablet 7αρι που εχει η πεθερα μου για να δεις θελεις τα γυαλια που φορουσε η γιαγια στο τελευταιο Star Wars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί που έλεγε βάλτε Windows 10 σε netbooks, notebooks 10ετιας κτλ γιατί θα παίζουν καλύτερα και είναι συμβατό ακόμα και με παλιά μηχανήματα, λίγους μήνες αργότερα σου λέει μέχρι εκεί είσαι το επόμενο update δεν το παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί που έλεγε βάλτε Windows 10 σε netbooks, notebooks 10ετιας κτλ γιατί θα παίζουν καλύτερα και είναι συμβατό ακόμα και με παλιά μηχανήματα, λίγους μήνες αργότερα σου λέει μέχρι εκεί είσαι το επόμενο update δεν το παίρνεις.

θα παρεις κανονικα το επομενο update .... αυτα που λεει ειναι για τα καινούργια μηχανηματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι εποχες Vista  που ηθελες τουλαχιστον 2 γιγα ραμ για να μη σερνεται το εργαλειο κ πλεον το εχεις σχεδον δεδομενο το min 4 γιγα για το πισι σου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λειτουργικό κάνει διαχείριση ανάλογα με το πόση ραμ έχεις πχ σε tablet με 2gb ram το λειτουργικό 1 θα τραβάει,στον σταθερό μου με 12 για δες πόσο τραβάει με 2 tabs στον chrome,torrent,viber και panda free ανοιχτά

Βασικά, στο στιγμιότυπο που παρέθεσες, σου έχει αφήσει ελεύθερα μόλις 170MB κύριας μνήμης. Χρησιμοποιείς ~3 ενώ έχει κάνει cache τα υπόλοιπα ~9GB, just in case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι το προβλημα το μεγαλο χερι αυτο ειναι ατου γιατι μπορω να κρατησω ανετα ενα κινητο 6.5 ιντσων το προβλημα ειναι τα χοντρα δαχτυλα και στις 10 φορες που θα πατησω στην οθονη οι 7 θα ειναι σε λαθος σημειο.

Πασχων ειμαι και 'γω αδερφε... Για να πατησω το like κανω 50% ζουμ.... Λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, στο στιγμιότυπο που παρέθεσες, σου έχει αφήσει ελεύθερα μόλις 170MB κύριας μνήμης. Χρησιμοποιείς ~3 ενώ έχει κάνει cache τα υπόλοιπα ~9GB, just in case.

so what το cashed δεν ξέρω τι κάνει ακριβώς αλλά μια χαρά δουλεύει και με unity,3ds max,photoshop όλα ανοιχτά και μου μένει και καβάτζα ραμ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...