Προς το περιεχόμενο

Χάκερς στην Ιαπωνία έκλεψαν $12.7 εκατομμύρια από ATMs σε λιγότερο από δύο ώρες


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι φταίει η τράπεζα αδερφέ; Η τράπεζα είναι η πιο έξυπνη επιχείρηση γι αυτό έχει πάντα(!) κέρδος.Ποτέ δεν πτωχεύει μια τράπεζα.Αρκεί να έχει ψαράκια για πελατάκια...

Φταίει...

Γιατί τώρα που έπεσαν έξω πληρώνει ο κόσμος. Όταν όμως έχει κέρδη δεν τα δίνει στον κόσμο.

Η τράπεζα είναι μια ιδιωτική επιχείρηση. Είναι σαν το περίπτερο της γειτονιάς.

Ας μην δάνειζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φταίει...

Γιατί τώρα που έπεσαν έξω πληρώνει ο κόσμος. Όταν όμως έχει κέρδη δεν τα δίνει στον κόσμο.

Η τράπεζα είναι μια ιδιωτική επιχείρηση. Είναι σαν το περίπτερο της γειτονιάς.

Ας μην δάνειζε.

Ποιος ακριβώς έπεσε έξω;; Η τράπεζα εκεί ήταν και θα είναι. Επειδή είναι τυφλός ο κοσμάκης που υπογράφει; Ή επειδή έχουμε τα κάπιταλ λόγο κυβερνήσεων;! Τεκμηρίωσε πριν απαντάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταίει...

Γιατί τώρα που έπεσαν έξω πληρώνει ο κόσμος. Όταν όμως έχει κέρδη δεν τα δίνει στον κόσμο.

Η τράπεζα είναι μια ιδιωτική επιχείρηση. Είναι σαν το περίπτερο της γειτονιάς.

Ας μην δάνειζε.

Διόρθωση.

Λόγω έλλειψης ενημέρωσης (η πλεονάσματος προπαγάνδας) ο κόσμος έχει την εντύπωση πως την ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζών την πληρώνει ο ίδιος.

Οι 2 πρώτες ανακεφαλαιοποίησεις έγιναν με χρήματα του ΤΧΣ, δηλαδή με χρήματα των ευρωπαίων πολιτών με 20ετή χάρη μάλιστα, η λογική πίσω απο αυτό λέει οτι σε 20 χρόνια η τράπεζα θα έχει γυρίσει στην κερδοφορία και θα μπορεί να αποπληρώσει το δάνειο της ανακεφαλιοποίησης μόνη της.

Και βέβαια τα διακοποδάνεια,εορτοδάνεια,αυτοκινητοδάνεια,μπουζουκοδάνεια,κάρτες πιστωτικές χρυσές,ασημένιες,ροζ κλπ δεν μας τα έδωσαν με το ζόρι και επειδή είμαστε και μάγκες δεν διάβαζουμε και το συμβόλαιο και όταν σκάσει το κανόνι φυσικά το φορτώνουμε στην τράπεζα.

Ήλπιζα οτι μετά απ'οτι περάσαμε θα μας είχε γίνει μάθημα να είμαστε σκεπτικοί και οχι υπερόπτες, αλλά απ'οτι φαίνεται έπεσα έξω και θα χρειαστούμε και άλλο πολύ καιρό....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ακριβώς έπεσε έξω;; Η τράπεζα εκεί ήταν και θα είναι. Επειδή είναι τυφλός ο κοσμάκης που υπογράφει; Ή επειδή έχουμε τα κάπιταλ λόγο κυβερνήσεων;! Τεκμηρίωσε πριν απαντάς.

Διόρθωση.

Λόγω έλλειψης ενημέρωσης (η πλεονάσματος προπαγάνδας) ο κόσμος έχει την εντύπωση πως την ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζών την πληρώνει ο ίδιος.

Οι 2 πρώτες ανακεφαλαιοποίησεις έγιναν με χρήματα του ΤΧΣ, δηλαδή με χρήματα των ευρωπαίων πολιτών με 20ετή χάρη μάλιστα, η λογική πίσω απο αυτό λέει οτι σε 20 χρόνια η τράπεζα θα έχει γυρίσει στην κερδοφορία και θα μπορεί να αποπληρώσει το δάνειο της ανακεφαλιοποίησης μόνη της.

Και βέβαια τα διακοποδάνεια,εορτοδάνεια,αυτοκινητοδάνεια,μπουζουκοδάνεια,κάρτες πιστωτικές χρυσές,ασημένιες,ροζ κλπ δεν μας τα έδωσαν με το ζόρι και επειδή είμαστε και μάγκες δεν διάβαζουμε και το συμβόλαιο και όταν σκάσει το κανόνι φυσικά το φορτώνουμε στην τράπεζα.

Ήλπιζα οτι μετά απ'οτι περάσαμε θα μας είχε γίνει μάθημα να είμαστε σκεπτικοί και οχι υπερόπτες, αλλά απ'οτι φαίνεται έπεσα έξω και θα χρειαστούμε και άλλο πολύ καιρό....

Η τράπεζα έπεσε έξω. Ας πρόσεχε.

Αν εμένα ο εργοδότης μου μου δίνει περισσότερα χρήματα από όσο μπορεί, θα του πω εγώ να μου δίνει λιγότερα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η τράπεζα έπεσε έξω. Ας πρόσεχε.

Πάνε οι καταθέσεις όμως :P

 

Και με παρόμοια λογική δεν υφίστανται ούτε "εγγυημένες" καταθέσεις μέχρι 100k euro :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η λογική ορισμένων για τις Τράπεζες ειλικρινά είναι απίστευτη !!!

Ή δεν έχουν ανοίξει ποτέ τους βιβλίο και αναμασούν απόψεις ορισμένων ανίδεων ακραίων, ή θα τους αρέσει η τακτική του Μεσαίωνα της ανταλλαγής προϊόντων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε οι καταθέσεις όμως :P

 

Και με παρόμοια λογική δεν υφίστανται ούτε "εγγυημένες" καταθέσεις μέχρι 100k euro :)

Αν αισθάνεσαι εσύ άνετα με το να έχεις στην τράπεζα 100k euro, ok. :)

 

Αυτή η λογική ορισμένων για τις Τράπεζες ειλικρινά είναι απίστευτη !!!

Ή δεν έχουν ανοίξει ποτέ τους βιβλίο και αναμασούν απόψεις ορισμένων ανίδεων ακραίων, ή θα τους αρέσει η τακτική του Μεσαίωνα της ανταλλαγής προϊόντων. 

Δυστυχώς δεν μπορώ να περισσότερα, καθώς πολιτικές συζητήσεις απαγορεύονται από τους κανόνες του Forum.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν αισθάνεσαι εσύ άνετα με το να έχεις στην τράπεζα 100k euro, ok. :)

Σε μια normal περίοδο χωρίς CC που θα τα έχεις? Στο μπαούλο ή στο στρώμα? Μια επιχείρηση που θα τα έχει?

 

 

Δεν είναι ανάγκη για 100k, μέχρι 100k είναι η προστασία και με την λογική που ανέφερες πιο πάνω δεν θα την έχουν ούτε αυτοί με 1000 euro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τράπεζα έπεσε έξω. Ας πρόσεχε.

Αν εμένα ο εργοδότης μου μου δίνει περισσότερα χρήματα από όσο μπορεί, θα του πω εγώ να μου δίνει λιγότερα;

 

Εδω μιλάμε για δανεικά οχι για πληρωμή μισθού, ατυχές το παράδειγμα σου.

Προφανώς στα δανεικά θα του πεις οτι δεν θέλεις άλλο, τι είσαι 10 χρονών και λες ναι σε οτι σου πούν?Ήμαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τράπεζα έπεσε έξω. Ας πρόσεχε.

Αν εμένα ο εργοδότης μου μου δίνει περισσότερα χρήματα από όσο μπορεί, θα του πω εγώ να μου δίνει λιγότερα;

 

 

Αν δεν επαιρνε το κρατος ρευστο για να πληρωσει μισθους και συνταξεις, δινοντας ομολογα, μια χαρα θα ηταν οι τραπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μιλάμε για δανεικά οχι για πληρωμή μισθού, ατυχές το παράδειγμα σου.

Προφανώς στα δανεικά θα του πεις οτι δεν θέλεις άλλο, τι είσαι 10 χρονών και λες ναι σε οτι σου πούν?Ήμαρτον.

Τα δανικά δεν τα δίνει η τράπεζα επειδή είμαι όμορφος. Μου τα δίνει επειδή βγάζει κέρδος από αυτά (τόκος).

Αν τώρα η τράπεζα έδινε δάνεια χωρίς αντίκρισμα είναι δικό της καθαρά το πρόβλημα, όχι δικό μου. Να πρόσεχε που τα δίνει.

Φτιάξε λίγο τον τόνο σου γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...