Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Νέο μικρότερο Xbox One αλλά και κυκλοφορία ισχυρότερου μοντέλου;


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρα από τα γέλια σου έχεις επιχειρηματα ; Πες μου ένα pc με 310€ που κάνει αυτη τη στιγμή το Xbox one που μπορεί να τρέξει έτσι τα παιχνίδια .. Και έχει παιχνίδια που είναι 1080 60 fps ... Πχ Doom . Δεν μιλάμε για 1000€ μιλάμε στα λεφτά αυτά στα 300€ . Δεν υπάρχει κατι σε pc πέρα από τις 2 κονσόλες που να παίζει έτσι παιχνίδια χωρίς κολλήματα και με αξιολογα έως πολυ καλα γραφικά . Οποτε άσε τα γέλια μεγάλε και ξεκινα να επιχειρηματολογείς . Όπως είπα δεν έχουμε όλοι χιλιάδες ευρώ για super duper pc . Και ξαναλέω οι διαφορες πέρα από την βασικοτερη που είναι η ανάλυση ειναι αστείες και πολυ μικρές ακόμα και σε ακριβά pc . ,

Κοίτα για όσους έχουν pc που δεν είναι προπολεμικό με αγόρα μια κάρτας γραφικών 300 ευρό, τουλάχιστον σε γραφικά είσαι 0.5 έτη φωτός μπροστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα για όσους έχουν pc που δεν είναι προπολεμικό με αγόρα μια κάρτας γραφικών 300 ευρό, τουλάχιστον σε γραφικά είσαι 0.5 έτη φωτός μπροστά

ήδη όμως έχεις δώσει αλλα 500-600 για το pc οποτε πάλι 1000€ βγαίνει
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εδώ δεν κάνανε ούτε το αυτονόητο ( 1080p 60 fps ). Μιλάμε ότι αυτή η γενιά είναι η μεγαλύτερη αρπαχτή στην ιστορία των κονσολών.

 

Περιμενες μηχανακι 400 ευρω να παιξει 1080 60fps.

Eιναι σαν να περιμενεις ενα suzuki Maruti 800cc με 37 ολοζωντανα αλογα, να πιασει 200 χαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ήδη όμως έχεις δώσει αλλα 500-600 για το pc οποτε πάλι 1000€ βγαίνει

Με το PC όμως μπορείς να κάνεις άλλα 2094823041982430928 πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενες μηχανακι 400 ευρω να παιξει 1080 60fps.

Eιναι σαν να περιμενεις ενα suzuki Maruti 800cc με 37 ολοζωντανα αλογα, να πιασει 200 χαω.

Εγώ σε ανούσιες συγκρίσεις αυτοκινητα μηχανάκια άλογα και γαϊδούρια δεν μπαίνω. Εγώ μιλάω σε αυτό το θέμα για κονσόλες και για pc.

Ναι περίμενα και εγώ και όλος ο πλανήτης η κονσόλα της νέας γενιάς να έχει καλύτερη απόδοση από μια 7850. Με 310 ευρω φτιάχνεις pc που βγάζει καλύτερα γραφικά από τις τωρινές κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τα γέλια σου έχεις επιχειρηματα ; Πες μου ένα pc με 310€ που κάνει αυτη τη στιγμή το Xbox one που μπορεί να τρέξει έτσι τα παιχνίδια .. Και έχει παιχνίδια που είναι 1080 60 fps ... Πχ Doom . Δεν μιλάμε για 1000€ μιλάμε στα λεφτά αυτά στα 300€ . Δεν υπάρχει κατι σε pc πέρα από τις 2 κονσόλες που να παίζει έτσι παιχνίδια χωρίς κολλήματα και με αξιολογα έως πολυ καλα γραφικά . Οποτε άσε τα γέλια μεγάλε και ξεκινα να επιχειρηματολογείς . Όπως είπα δεν έχουμε όλοι χιλιάδες ευρώ για super duper pc . Και ξαναλέω οι διαφορες πέρα από την βασικοτερη που είναι η ανάλυση ειναι αστείες και πολυ μικρές ακόμα και σε ακριβά pc . ,

 

 

1ον μην ξεχνας οτι ο υπολογιστης κανει και αλλα πραγματα περα απο το να παιζει παιχνιδια

2ον δεν χρειαζεσαι 1000 ευρω για ενα ανταξιο σε αποδοση του xbox one υπολογιστη, γιατι μην ξαχνας οτι δεν τρεχει τα παντα 1080 60! οποτε ποσα ποια λεφτα να χρειαζεσαι για να παρεις ενα pc που να μπορει να παιζει εστω 1080 30

3ον παιζεις τζαμπε online σε pc οποτε τα λεφτα που οικονομας απο εκει πες οτι τα ριχνεις στον υπολογιστη

 

και αυτο με την αναλυση το κουρασες "μεγαλε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε ανούσιες συγκρίσεις αυτοκινητα μηχανάκια άλογα και γαϊδούρια δεν μπαίνω. Εγώ μιλάω σε αυτό το θέμα για κονσόλες και για pc.

Ναι περίμενα και εγώ και όλος ο πλανήτης η κονσόλα της νέας γενιάς να έχει καλύτερη απόδοση από μια 7850. Με 310 ευρω φτιάχνεις pc που βγάζει καλύτερα γραφικά από τις τωρινές κονσόλες.

Πιστεύω όχι καλύτερα από τα κορυφαία exclusives των κονσολών, αυτά που πάνε τα μηχανήματα στα όριά τους.

 

Και σε κάθε περίπτωση, τα μισά από τα 310€ που λες τα θέλεις για λειτουργικό σύστημα, χειριστήριο, ποντίκι, πληκτρολόγιο. Με 150€ που μένουν τι να φτιάξεις που να παίζει παιχνίδια με γραφικά uncharted ή forza;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω όχι καλύτερα από τα κορυφαία exclusives των κονσολών, αυτά που πάνε τα μηχανήματα στα όριά τους.

 

Και σε κάθε περίπτωση, τα μισά από τα 310€ που λες τα θέλεις για λειτουργικό σύστημα, χειριστήριο, ποντίκι, πληκτρολόγιο. Με 150€ που μένουν τι να φτιάξεις που να παίζει παιχνίδια με γραφικά uncharted ή forza;!

Φτιάχνεις μια χαρά φτιάχνεις. Μιλάμε για μπατζετ μηχάνημα. Δεν θα πάρεις μηχανικό πληκτρολογιο... Όσο για το software εντάξει μην κοροϊδευόμαστε.... Υπάρχει και το steam os...

Βγαίνει μια χαρά συστημα με μια 750 ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάχνεις μια χαρά φτιάχνεις. Μιλάμε για μπατζετ μηχάνημα. Δεν θα πάρεις μηχανικό πληκτρολογιο... Όσο για το software εντάξει μην κοροϊδευόμαστε.... Υπάρχει και το steam os...

Βγαίνει μια χαρά συστημα με μια 750 ti.

Καλά εννοείται ότι δεν θα πάρεις μηχανικό! Φτιάχνεις όμως μηχάνημα που να παίζει τα παιχνίδια όπως τα κορυφαία των κονσολών; Γιατί εκεί φαίνεται η δύναμή τους και πόσο ρόλο παίζει το optimization...

 

Κατά τη γνώμη μου μπορεί το pc να βγει φτηνότερο σε βάθος χρόνου υπό προϋποθέσεις, αλλά ως αρχική αγορά, αν δώσεις 300€ για μια κονσόλα και 300€ για ένα pc, ε στην κονσόλα θα παίξεις καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τα γέλια σου έχεις επιχειρηματα ; Πες μου ένα pc με 310€ που κάνει αυτη τη στιγμή το Xbox one που μπορεί να τρέξει έτσι τα παιχνίδια .. Και έχει παιχνίδια που είναι 1080 60 fps ... Πχ Doom . Δεν μιλάμε για 1000€ μιλάμε στα λεφτά αυτά στα 300€ . Δεν υπάρχει κατι σε pc πέρα από τις 2 κονσόλες που να παίζει έτσι παιχνίδια χωρίς κολλήματα και με αξιολογα έως πολυ καλα γραφικά . Οποτε άσε τα γέλια μεγάλε και ξεκινα να επιχειρηματολογείς . Όπως είπα δεν έχουμε όλοι χιλιάδες ευρώ για super duper pc . Και ξαναλέω οι διαφορες πέρα από την βασικοτερη που είναι η ανάλυση ειναι αστείες και πολυ μικρές ακόμα και σε ακριβά pc . ,

φιλε πεφτεις τελεια στην παγιδα της μικρης τιμης αγορας της κονσολας σε σχεση με το pc και χανεις τη μεγαλη εικονα...Σε μια περιοδο 3 ετων, με ενα pc 800 ευρω μπορω να παιζω σχεδον τα παντα το ιδιο ή και καλυτερα απο την κονσολα και να αγοραζω τα παιχνιδια 35 ευρω (μεσο ορο) αντι για 70...αρα με 10 παινχιδια σε 3 ετη εχω δωσει 1150 ευρω με το online free...εσυ δινεις 350 αγορα κονσολας και 10χ70=700 για παιχνιδια και 3χ50=150 για online...συνολο 1200 ευρω...και σκεψου με αυτα τα λεφτα δεν καλυπτεις καμια απο τις αμετρητες λειτουργιες που μπορεις να επιτελεσεις στο pc....για αυτο ξανασκεψου αυτα που λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε πεφτεις τελεια στην παγιδα της μικρης τιμης αγορας της κονσολας σε σχεση με το pc και χανεις τη μεγαλη εικονα...Σε μια περιοδο 3 ετων, με ενα pc 800 ευρω μπορω να παιζω σχεδον τα παντα το ιδιο ή και καλυτερα απο την κονσολα και να αγοραζω τα παιχνιδια 35 ευρω (μεσο ορο) αντι για 70...αρα με 10 παινχιδια σε 3 ετη εχω δωσει 1150 ευρω με το online free...εσυ δινεις 350 αγορα κονσολας και 10χ70=700 για παιχνιδια και 3χ50=150 για online...συνολο 1200 ευρω...και σκεψου με αυτα τα λεφτα δεν καλυπτεις καμια απο τις αμετρητες λειτουργιες που μπορεις να επιτελεσεις στο pc....για αυτο ξανασκεψου αυτα που λες...

Απλά στις τιμές των παιχνιδιών και του online της κονσόλας βάζεις τις μέγιστες που μπορείς...δεν πληρώνεις 70€ το κάθε παιχνίδι, ούτε 50€ το χρόνο το online... 

 

Κατά τα άλλα, έγραψα κι εγώ ότι σε βάθος χρόνου ένα pc μπορεί, υπό προϋποθέσεις, να βγει φτηνότερο από την κονσόλα. Αλλά αν κάποιος δεν έχει τα χρήματα να αποκτήσει μια καλή βάση σε pc, που μπορεί να αναβαθμίσει στο μέλλον, καλύτερα να πάρει κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...