Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικές με Case Modding.


Νυσταγμένος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω μία 280x vaporx ή οποία είναι 32 cm ενώ ο χωρος στο κουτί μου 30 και μάλλον θα κόψω το σίδερο των σκληρών ώστε να χωρέσει.Η ερώτηση μου αν αυτό αρκειή χρειάζεται κάτι άλλο για να χωρέσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hahaha o κορρεκτορας φταίει! Απλα κουμπιά δεν μπορω να βάλω ε; δε παιζει να μην υπάρχουν τετράγωνα κουμπιά :/

Αν βρεις κουμπια τετραγωνα που να τεριαζουν στο "ορθογωνιο" του switch τοτε μπορεις να βαλεις.

 

Δλδ:Κατι που να τεριαζει εδω:

post-343560-0-75153700-1476515586_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω μία 280x vaporx ή οποία είναι 32 cm ενώ ο χωρος στο κουτί μου 30 και μάλλον θα κόψω το σίδερο των σκληρών ώστε να χωρέσει.Η ερώτηση μου αν αυτό αρκειή χρειάζεται κάτι άλλο για να χωρέσει;

 

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Άν έχεις παλιό κουτί θα κόψεις ένα κομμάτι απο το πίσω μέρος του cage των σκληρών στο σημείο της κάρτας. Μπροστά δεν χρειάζεται. Ποιο είναι δεν μας είπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρεις κουμπια τετραγωνα που να τεριαζουν στο "ορθογωνιο" του switch τοτε μπορεις να βαλεις.

 

Δλδ:Κατι που να τεριαζει εδω:

Σωστα, και απο που θα βρω τετοια ; μονο απο εξω φαντάζομαι ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα, και απο που θα βρω τετοια ; μονο απο εξω φαντάζομαι ε;

Δεν εχω ιδεα.Περιμενε μήπως ξερει καποιος αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ νόμιζα θέλει και τα κουμπιά οπότε αν φτιάξει την βάση στο σχέδιο που θέλει και βάζει από κάτω αυτά, ας πάει σε κανένα μεγάλο κατάστημα με ηλεκτρονικά να κοιτάξει μήπως δει κάτι να του αρέσει συνήθως έχουν μεγάλη ποικιλία σε διάφορα κουμπιά μπουτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω κ τους δυο. Θα πρεπει να τους πω κατι συγκεκριμένο για το τι ψαχνω ή θα ξέρουν αυτη αμα τους πω οτι τα θελω για υπολογιστή ;


Εγώ νόμιζα θέλει και τα κουμπιά οπότε αν φτιάξει την βάση στο σχέδιο που θέλει και βάζει από κάτω αυτά, ας πάει σε κανένα μεγάλο κατάστημα με ηλεκτρονικά να κοιτάξει μήπως δει κάτι να του αρέσει συνήθως έχουν μεγάλη ποικιλία σε διάφορα κουμπιά μπουτον

Ειμαι λιγο καινουργιος στο θεμα case mod τα καλωδια  που εχει τωρα το pc element q  δεν μπορω να τα χρησιμοποιήσω και απλα να αλλαξω τους διακοπτες?   

 

EDIT : με αυτα θα κανω δουλεια? http://grobotronics.com/push-button-11x13-red.html 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω κ τους δυο. Θα πρεπει να τους πω κατι συγκεκριμένο για το τι ψαχνω ή θα ξέρουν αυτη αμα τους πω οτι τα θελω για υπολογιστή ;

Ειμαι λιγο καινουργιος στο θεμα case mod τα καλωδια  που εχει τωρα το pc element q  δεν μπορω να τα χρησιμοποιήσω και απλα να αλλαξω τους διακοπτες?   

 

EDIT : με αυτα θα κανω δουλεια? http://grobotronics.com/push-button-11x13-red.html 

Εγω βλεπω οτι ειναι τετραγωνα στο Element Q αρα γιατι να βαλεις αλλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω κ τους δυο. Θα πρεπει να τους πω κατι συγκεκριμένο για το τι ψαχνω ή θα ξέρουν αυτη αμα τους πω οτι τα θελω για υπολογιστή ;

Ειμαι λιγο καινουργιος στο θεμα case mod τα καλωδια  που εχει τωρα το pc element q  δεν μπορω να τα χρησιμοποιήσω και απλα να αλλαξω τους διακοπτες?   

 

EDIT : με αυτα θα κανω δουλεια? http://grobotronics.com/push-button-11x13-red.html 

Τι μόντα να κάνεις τώρα σε αυτό ρε 'συ κάτσε καλά. Πρέπει να το καταργήσεις και στο επάνω άν δεν έχεις βάλει dvd να ανοίξεις τρύπα και να βάλεις ένα μεγαλύτερο κουμπί εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ευχαριστω κ τους δυο. Θα πρεπει να τους πω κατι συγκεκριμένο για το τι ψαχνω ή θα ξέρουν αυτη αμα τους πω οτι τα θελω για υπολογιστή ;

 

Ειμαι λιγο καινουργιος στο θεμα case mod τα καλωδια που εχει τωρα το pc element q δεν μπορω να τα χρησιμοποιήσω και απλα να αλλαξω τους διακοπτες?

 

EDIT : με αυτα θα κανω δουλεια? http://grobotronics.com/push-button-11x13-red.html

Push button λέει οπότε θα κάνεις, τέτοια κουμπιά θα βρεις 100%σε κατάστημα με ηλεκτρονικά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...