Προς το περιεχόμενο

Αγορά macbook pro 2015 - Καθυστερηση κυκλοφοριας του μοντελου 2016


argysalvatore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Περιμένω εδώ και κανα δυο μήνες μια ανακοινωση κατι για το καινουργιο μοντελο macbook pro 2016 , αλλά βλέπω ότι τελικά δεν θα το κυκλοφορήσουν στις 13 ιουνίου όπως λεγόταν, αλλά το νωρίτερο τον οκτώβριο και πιθανόν τον δεκέμβριο. θέλω να αγοράσω ένα macbook pro , και σκέφτομαι να πάρω το μοντέλο του 2015. Πως θεωρείτε αυτή την επιλογή; Νομίζω ότι εντάξει δεν είναι λίγο , μια αναμονη 5-7 μηνών. Ακόμη κι αν οι αλλαγές στο νέο μοντέλο είναι αρκετές. Θα ήθελα να με διαφωτίσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά το καινούργιο θα είναι καλύτερο αλλα και του 2015 δεν είναι άσχημο. Εξαρτάται τι θες να κανείς. Αν θες να κανείς υπομονή και να πάρεις και φτηνότερα του 2015 αργότερα, νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή. Η υπομονή είναι χρυσός. Αλλα άμα βιάζεσαι, εσύ ξέρεις....

Για τι δουλειά το θέλεις αν επιτρέπεται? Αν είναι για την δουλειά σου άμεσο εργαλείο δεν θα περίμενα στην θέση σου. Αν είναι να το έχεις για την συλλογή σου , τότε περίμενε το καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μουσικη το θελω... Παραγωγη! Και βασικα για ενα δυνατο μηχανημα γενικα.. Περιμενω καιρο το 2016 μοντελ αλλα λεω αν ειναι να περιμενω αλλο τοσο ελεος δεν αξιζει.. Για λιγο καλυτερο επεξεργαστη και λιγο διαφορετικο ντιζαιν! Με την ιδια λογικη και του 17 τ μοντελο παλινκαλυτερο θα ειναι... Ετσι ειναι η τεχνολογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μουσικη το θελω... Παραγωγη! Και βασικα για ενα δυνατο μηχανημα γενικα.. Περιμενω καιρο το 2016 μοντελ αλλα λεω αν ειναι να περιμενω αλλο τοσο ελεος δεν αξιζει.. Για λιγο καλυτερο επεξεργαστη και λιγο διαφορετικο ντιζαιν! Με την ιδια λογικη και του 17 τ μοντελο παλινκαλυτερο θα ειναι... Ετσι ειναι η τεχνολογια

Αγόρασε αυτό του 15 κι αν θες, όταν βγει, αγόρασε αυτό του 16 και πούλα αυτό του 15. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H διαφορα δεν ειναι οτι απλα αναμενεται καινουριο μοντελο, αλλα οτι θα εχει τις μεγαλυτερες διαφορες των τελευταιων 4 ετων.

Θα αλλαξει και το form factor.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή είμαι σε παρόμοια φάση, θα έλεγα ότι οι συμφορουμίτες έχουν δίκιο: περίμενε να δούμε τι θα ανακοινωθεί στο conference που είναι σε λιγότερο από ένα μήνα.

 

οι τελευταίες πληροφορίες λένε ότι δεν θα ανακοινωθεί το καινούργιο macbook pro τώρα αλλά θα πάει για q4 του 16 αλλά η πραγματικότητα είναι ότι κανείς δε ξέρει. Αν δεις ότι δεν ανακοινώνεται τίποτα τώρα, τότε παίρνεις το τωρινό.

 

Πάντως, όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, πάμε για major redesign όχι απλά βελτίωση στα σημεία, οπότε αξίζει να περιμένει κανείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολογίστε και στο χρόνο αναμονής όμως και τις παιδικές ασθένειες, εγώ προτιμώ όταν βγεί κάτι να το αφήσω κανα 6μηνο να τσουλήσει να δώ πώς πάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας Ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του macbook pro και είμαι κάπως μπερδεμενος.Για να μην ανοιξω νέο θέμα θα θέσω την ερώτηση μου εδώ.Διαβαζω καθημερινά όλα τα rumors που αναφέρονται σε ξένα site και λένε ότι θα το βγάλουν μόνο με USB type C και θα καταργήσουν όλες τις άλλες δηλαδή εγώ όταν θέλω να βάλω ένα φλασακι ή το HDMI για την TV θα πρέπει να αγοράζω 2 ανταπτορες για να κάνω την δουλειά που παρόλο θα βγει ποιο φθηνό όπως λένε με τους ανταπτορες θα δώσω πάνω κάτω τα ίδια χρήματα με το υπάρχον μοντελο.Επισης γνωρίζετε πότε θα πέσει ή τιμή τού 2015 μοντελου επειδή τώρα στο skroutz έχει ανέβει σε σχέση με την τιμή που είχε πριν 2-3 εβδομάδες.

Επεξ/σία από mrmariosgta4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστό ότι η Apple "σπρώχνει" τον κόσμο εκεί που θέλει σε βάρος της συμβατότητας, ακόμα κι αν αυτό δυσαρεστεί ή διώχνει μέρος των αγοραστών. Το έκανε με τη δισκέτα, το έκανε με το optical drive, το έκανε με την κατάργηση των ports / slots στις μητρικές, το ίδιο (θα) κάνει τώρα και με την USB Type-C υποδοχή.

 

Το πιθανότερο είναι ότι όλοι οι κατασκευαστές θα στραφούν στο Type-C αργά ή γρήγορα, καθώς μόνο πλεονεκτήματα έχει. Αλλά για χάρη της συμβατότητας θα κρατήσουν για αρκετό καιρό ακόμα και τις υπόλοιπες υποδοχές.

 

Ναι, για να βάλεις legacy hardware (από φλασάκια μέχρι εκτυπωτές ή οτιδήποτε) θα χρειαστείς αντάπτορα.

 

Εάν αυτή η ιδέα σε τρομάζει δε σου κάνει το MBP. Οπότε άφησέ το στην άκρη σαν ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας Ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του macbook pro και είμαι κάπως μπερδεμενος.Για να μην ανοιξω νέο θέμα θα θέσω την ερώτηση μου εδώ.Διαβαζω καθημερινά όλα τα rumors που αναφέρονται σε ξένα site και λένε ότι θα το βγάλουν μόνο με USB type C και θα καταργήσουν όλες τις άλλες δηλαδή εγώ όταν θέλω να βάλω ένα φλασακι ή το HDMI για την TV θα πρέπει να αγοράζω 2 ανταπτορες για να κάνω την δουλειά που παρόλο θα βγει ποιο φθηνό όπως λένε με τους ανταπτορες θα δώσω πάνω κάτω τα ίδια χρήματα με το υπάρχον μοντελο.Επισης γνωρίζετε πότε θα πέσει ή τιμή τού 2015 μοντελου επειδή τώρα στο skroutz έχει ανέβει σε σχέση με την τιμή που είχε πριν 2-3 εβδομάδες.

Δεν νομιζω οτι δεν θα εχει κανονικη usb το macbook pro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...