Προς το περιεχόμενο

Η Asus παρουσιάζει τα νέα ZenFone 3, ZenFone 3 Deluxe και ZenFone 3 Ultra


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εξαιρετικα σπεκς.

 

Οσο αναφορα τη μπαταρια chenical, ειμαι κατοχος ZF2 και απαξ και το κανεις root τα διωχνεις ολα...

 

Μπραβο στην asus που κανει κινηταρες και κρατα σωστες τιμες σε μια αγορα που ειναι δυσαναλογη αναλογικα της τιμης/αποδοσης του προιοντος.

 

Δεν είναι όμως μόνο το θέμα του bloatware, full hd οθόνη 5.5" θα μπορέσει να την υποστηρίξει η μπαταρία με τα 3000 mAh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατά specs, από τις πιο αξιόπιστες εταιρίες,  αλλά ρε γαμώτο, βγάλτε ενα μοντέλο με 5 ίντσες! Το ξεκινάνε στις 5.5?! Εγώ που έχω μεσαίου μεγέθους χέρι πρέπει αναγκαστικά να διαλέξω κάτι κατώτερο? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kostasspil: και το zf2 ειναι φουλ και η μπαταρια του κραταει μια χαρα. Προβλημα κανενα. Και σταντ μπαι με παει και 4 μερες χωρις χρηση.

 

@arvien το υπεροχο ειναι το ratio του. Μολις το πηρα τα zf2 το εβαλα πανω απο το sony z1 και η διαφορα τους που ειναι .5 inch στην οθονη, στη συσκευη ηταν παρα πολυ μικροτερη.

 

Μην κοιτας τις ιντσες, κοιτα τις διαστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα επρεπε το 6,8 να είναι 2560χ1440 και οχι FHD αλλα κατα τα αλλλα πολυ value smartphones με την εγγυηση και αξιοπιστια της ASUS ισως χτυπησω το Basic στα 250 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Acrobatis καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς διότι έχω το m4 aqua που έχει 60% ratio ξέρω γω, αλλά πάλι δεν βολεύομαι καθόλου... Ίσως να έχω μικρό χερι τι να πω...

Επεξ/σία από Arvien
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη διαφορά τιμης του βασικου απο το deluxe...

Δεν ξερω αν θα βγαλει "100" εκδοσεις οπως στο 2, για να δουμε.

Παντως το βασικο ετσι οπως περιγραφεται στα 250 $ προτεινομενη, ειναι χαρμα, μπηκε στο στοχαστρο, σιγουρα στα μαγαζια θα παιξει χαμηλοτερα. Αν κρινω απο το περσινο μοτιβο, κατα Σεπτεμβριο θα δουμε ακομη χαμηλοτερες τιμες, ουφ, ποιος κρατιεται μεχρι τοτε?!

:-)

Σαν την φολα με το zenfone 2 που για 3000 μπαταριά δεν βγάζει ούτε την μέρα?

Κατοχος 2 εδω και 10 μηνες, δεν ισχυει αυτο που γραφεις ουτε κατα διανοια, λιγο προσοχη γιατι φαινεται εως παραπληροφορηση, για περισσοτερα μπορει οποιοσδηποτε να δει το θεμα του.

 

δεν μπορουν να βαλουν το δακτυλικο μπροστα.
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ δε μπορουν τους βολευει πισω.

Χμμμ, δεν ξερω σιγουρα τι προτιμανε οι χρηστες, φανταζομαι θα εχει μελετησει η asus τα στατιστικα, παντως προσωπικα προτιμω το δαχτυλικο στην πλατη οντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λίνκ για το Deluxe είναι λάθος

http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_3_deluxe_zs570kl-8129.php

 

μπράβο στην asus και για την amoled, αν υπάρξει μια φιλική τιμολόγηση (έστω στις κινέζικες εκδόσεις) η εταιρεία θα καθιερωθεί ΚΑΙ στο χώρο των κινητών.

Έχει τα θεματάκια της, αλλά μέχρι τώρα είναι value for money και σημαντικό να μπαίνεις στην ιστοσελίδα μιας εταιρείας και να βρίσκεις τη λίστα με τις ρομ, τα εργαλεία ξεκλειδώματος bootloader κλπ.

Αν το πάρον και λίγο σοβαρά στη cyanogen θα είναι ορόσημο αυτή η σειρά (κι ας έμεινε στα 3000mAh)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όμορφο το deluxe με καλά σπεκς.με ρουτ unlock και την εγγύηση τι παίζει?είναι και εδώ ποινικό αδίκημα ή όχι?

Δυσκολεύομαι να καταλάβω τον τόνο σου (αν δηλαδή είσαι σαρκαστικός οπότε πάσο), αλλά δεν αποτελεί ποινικό αδίκημα πουθενά το ρουτάρισμα (εκτός αν ισχύει στη Β. Κορέα και σε ταίζουν στα σκυλιά ξέρω γω).. Δεν είναι καν πλημμέλημα ή παράβαση κάποιου κανονισμού ή έστω εθιμικού δικαίου. Απλά χάνεις την εγγύηση γιατί το συμβόλαιο της εγγύησης γράφει ρητά ότι απαγορεύεται, οπότε όταν ρουτάρεις είναι μονομερής καταγγελία αυτού από σένα. Φυσικά υπάρχουν workarounds (unroot κτλ) αρκεί να μην έχει hardware chip όπως τα Samsung από S4 και μετά που "καίγεται" και δεν μπορείς να το γυρίσεις πίσω (αν δεν προσέξεις)... Τουλάχιστον εκεί είχα μείνει όταν έκανα μαλακία με το δικό μου... δεν ασχολήθηκα ποτέ να δω αν άλλαξε κάτι ή εάν το παρέκαμψαν...ελπίζω να σε κάλυψα! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι λίγο σαρκαστικός γιατί έχουν εμμονή να κλειδώνουν τα κινητά με ένα σωρό bloatware μέσα που μόνο κακό κάνει.δικαίωμα τους να τα κλειδώνουν και δικαίωμα μου να μην τα αγοράζω.

 

αυτό που ρωτάω είναι, τι γίνεται με την asus, αν το κάνεις ρουτ μετά υπάρχει επιστροφή ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...