Προς το περιεχόμενο

Download από mixcloud


kostas/88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπάρχει κανένα πρόγραμμα download από mixcloud σε πραγματικό 320kbps. έχω βρει διαφορα προγράμματα όπως και site που κατεβάζουν σε χαμηλότερη ποιότητα η σε m4a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα m4a είναι αρχεία μουσικής από το itunes.

 

Βασικά, δεν μπορείς να επιλέξεις εσύ την ποιότητα που θα πάρεις το τραγούδι. Θα κατεβάσεις ότι σου δίνει το mc.

Φαντάζομαι ότι έχεις ήδη δει αυτό το site->http://clouddownload.co.uk/ και έχεις δοκιμάσει το wondershare. Το 2ο το έχω για να καταγράφω μουσική από το spotify και κάνει καλή δουλειά.

 

Όσο για τα 320Kbps, δεν είναι κριτήριο καλής ποιότητας. Μπορείς να κάνεις record ένα τραγούδι με την ηχογράφηση του κινητού και να το αποθηκεύσεις στα 640Kbps. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα έχει καλύτερη ποιότητα από μια απευθείας καταγραφή στα 128Kbps μέσω του stream recorder, το αντίθετο μάλιστα.

 

EDIT:

Είδα πριν λίγο ότι σε ένα mix του/της DJ Chrissy (The Soundtrack Of Your Life), κάποιος άφησε comment και ρώτησε από που μπορεί να το κατεβάσει. Ο DJ του έδωσε λινκ στο 4shared και ήταν σε mp3 στα 320Kbps. Οπότε δοκίμασε να ζητήσεις κι εσύ λινκ.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα m4a είναι αρχεία μουσικής από το itunes.

 

Βασικά, δεν μπορείς να επιλέξεις εσύ την ποιότητα που θα πάρεις το τραγούδι. Θα κατεβάσεις ότι σου δίνει το mc.

Φαντάζομαι ότι έχεις ήδη δει αυτό το site->http://clouddownload.co.uk/ και έχεις δοκιμάσει το wondershare. Το 2ο το έχω για να καταγράφω μουσική από το spotify και κάνει καλή δουλειά.

 

Όσο για τα 320Kbps, δεν είναι κριτήριο καλής ποιότητας. Μπορείς να κάνεις record ένα τραγούδι με την ηχογράφηση του κινητού και να το αποθηκεύσεις στα 640Kbps. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα έχει καλύτερη ποιότητα από μια απευθείας καταγραφή στα 128Kbps μέσω του stream recorder, το αντίθετο μάλιστα.

 

EDIT:

Είδα πριν λίγο ότι σε ένα mix του/της DJ Chrissy (The Soundtrack Of Your Life), κάποιος άφησε comment και ρώτησε από που μπορεί να το κατεβάσει. Ο DJ του έδωσε λινκ στο 4shared και ήταν σε mp3 στα 320Kbps. Οπότε δοκίμασε να ζητήσεις κι εσύ λινκ.

Ευχαριστώ πολύ φίλε θα το δοκιμάσω και αυτό γενικά έχω βρει σιτε που τα κατεβάζω άνετα απλά δεν είναι η ποιότητα που θέλω. Δεν ασχολούμαι και πολύ για να ξέρω αν η ποιότητα είναι καλη ή όχι γιαυτό χρησιμοποιώ σαν κριτήριο αυτό.

Έκανα και μια ερώτηση κι εδώ μπας και ξέρατε κάτι παραπάνω. Τώρα το μόνο που μένει να ζητήσω κάποιο λινκ ή θα αρκεστώ σε αυτό που κατεβάζει ότι κι αν είναι αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το μόνο που μένει να ζητήσω κάποιο λινκ ή θα αρκεστώ σε αυτό που κατεβάζει ότι κι αν είναι αυτό

Αυτό ακριβώς.

Εγώ πάντως κάποια m4a που κατέβασα και τα μετέτρεψα σε 192Kbps mp3, μου ακούγονται πολύ καλά. Μόνο που αυξήθηκε πολύ το μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...