Προς το περιεχόμενο

Η PowerColor "κολάζει" με την Devil Box external-GPU


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αυτό απευθύνεται κυρίως σε high end φορητά συστήματα αλλά και στα τελευταία nuc της intel με thunderbolt. Τα περισσότερα από αυτά έχουν στήριξη τύπου vesa mount, οπότε το "κοτσάρεις" και το κρύβεις στις vesa mounts της οθόνης/τηλεόρασης σου και έχεις γλιτώσει τον πύργο. Απλώς επειδή σε τόσο μικρό και φορητό σύστημα έχεις θυσιάσει τα γραφικά για να πετύχεις μέγεθος και ψύξη=αξιοπιστία, σου δίνουν αυτήν την εναλλακτική για να παίξεις games. Και το κουμπώνεις όποτε θες. Είναι πολύ μικρό σε μέγεθος απ'ότι βλέπω από την περιγραφή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Dell XPS 15 (9550) σε full configuration και αυτή τη στιγμή η χρήση του Thunderbolt 3 δεν είναι τέτοια που να δικαιολογεί κάποιο εντυπωσιασμό. Χρησιμοποιώ το Dell Thunderbolt Dock που βολεύει να έχω όλα τα περιφερειακά σε ένα εξωτερικό κουτί αλλά πάνω-κάτω θα μπορούσα να κάνω την ίδια δουλειά με ένα USB-C dock (που θα ήταν και φθηνότερο). Η εμφάνιση όμως στην αγορά "κουτιών" όπως της PowerColor μπορεί να αλλάξει άρδην την κατάσταση και να γεφυρώνει εξ ολοκλήρου (ή περίπου) την διαφορά με ένα gaming desktop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε, σωστά είναι σε mm. 310mm είναι 31cm ενώ 310cm είναι 3,1 μέτρα. Έχει δηλαδή διαστάσεις 31x14x5 cm

 

Προφανώς και είναι λάθος οι διαστάσεις.

Δεν γίνεται να έχει πάχος 5 εκατοστά. 

Πιο πολύ μου θυμίζουν διαστάσεις κάρτας γραφικών παρά case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και είναι λάθος οι διαστάσεις.

Δεν γίνεται να έχει πάχος 5 εκατοστά.

Πιο πολύ μου θυμίζουν διαστάσεις κάρτας γραφικών παρά case.

Chassis Size 400 x 172 x 242mm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα φορητοτητα εχω με το lian li PC tu100. Μικρο φορητο τουμπανο.

 

http://www.overclock.net/t/1600804/my-lian-li-pc-tu100-air-cooled#post_25184049

 

http://www.overclock.net/t/1523355/lian-li-pc-tu100-200-owners-club

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Επειδη εχει προχωρησει κ το gpu rendering παιζουν πλεον πολλες λυσεις για external gpu drives ktl. Δεν αφορα μονο τους gamers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τώρα να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Μπορώ μήπως αυτο το συστημα να το συνδέσω σε mac mini late 2012? εχει thunderbolt ( δεν ξέρω αν ειναι thunderbolt 3) και εννοείται πως θα το συνδέω στα windows μέσω bootcamp εξάλλου εκεί τρέχω όλα τα παιχνίδια.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...