Προς το περιεχόμενο

Ακατασχετος λογαριασμος


Stef_25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποτε για καποιον που ειναι συνταξιουχος, και μπαινει εκει η συνταξη, επιλεγουμε το πρωτο κουτακι.

 

Σωστα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επιλογή αν θέλουμε γίνεται να την αλλάξουμε; Εγώ έχω δηλώσει ακατάσχετο ως ΜΗ μισθωτός, αλλά βρήκα δουλειά και τώρα είμαι μισθωτος. Τι φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μάγκες, πως κάνω τον λογαριασμό ακατάσχετο μέσω taxisnet; σε ποια καρτέλα μπαίνω;

 

http://gsis.gr/gsis/info/gsis_site/Services/polites.html

 

Δήλωση Μοναδικού Ακατάσχετου Τραπεζικού Λογαριασμού για Φ.Π.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μάγκες, πως κάνω τον λογαριασμό ακατάσχετο μέσω taxisnet; σε ποια καρτέλα μπαίνω;

 

 

 

http://gsis.gr/gsis/info/gsis_site/Services/polites.html

 

Δήλωση Μοναδικού Ακατάσχετου Τραπεζικού Λογαριασμού για Φ.Π.

 

 

 

Πας ομως και το χατι που θα τυπωσεις στην τραπεζα που επελεγξες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας ομως και το χατι που θα τυπωσεις στην τραπεζα που επελεγξες.

 

Δε μου ειπε κατι τετοιο η τραπεζα. Ειναι σιγουρο? Δεν την βλεπουν ηλεκτρονικα την αιτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου ειπε κατι τετοιο η τραπεζα. Ειναι σιγουρο? Δεν την βλεπουν ηλεκτρονικα την αιτηση?

Το καναμε σε λογαριασμο  της γυναικας μου θελει κανονικα να πας χαρτι,απλα το εκανε ο λογιστης και δεν ηξερα που ηταν σε ποια σελιδα κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου ειπε κατι τετοιο η τραπεζα. Ειναι σιγουρο? Δεν την βλεπουν ηλεκτρονικα την αιτηση?

 

 

Να το κανεις ασχετα με τι σου λεει ο καθε ασχετος υπαλληλος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημέρα. Για να μην ανοίγω νέο θέμα. Μπορούμε να αλλάξουμε τον τύπο του λογαριασμού; δλδ από μισθοδοσίας σε κατάθετικο λογαριασμό; γτ είχα κάνει το ακατάσχετο σαν μισθοδοσίας. Και πλέον πλην του μισθού μπαίνει και ένα νοίκι μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, BloodDonor89 είπε

Καλημέρα. Για να μην ανοίγω νέο θέμα. Μπορούμε να αλλάξουμε τον τύπο του λογαριασμού; δλδ από μισθοδοσίας σε κατάθετικο λογαριασμό; γτ είχα κάνει το ακατάσχετο σαν μισθοδοσίας. Και πλέον πλην του μισθού μπαίνει και ένα νοίκι μέσα. 

Και στον δικο μου μισθοδοσιας μπαινει και ενοικιο μεσα.Δεν εχω αλλο λογαριασμο .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

γνωρίζει κανείς πόσες φορές μπορώ να αλλάξω λογαριασμό μέσα σ ε΄να διάστημα?πχ άλλαξα από Alpha σε Εθνική γιατί περίμενα επίδομα ΟΑΕΔ. Τώρα θέλω να ξαναβάλω Alpha γτ περιμένω μία άλλη κατάθεση και μετά να ξαναγυρίσω Εθνική. Μπορώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 5/2/2017 στις 3:39 ΜΜ, nickmanak είπε

Ευχαριστω για την απαντηση σου.

Η διαφορά μεταξύ μας είναι ότι εγω βγηκα προσφατα απο τις 100 δοσεις (μετα απο 1μιση χρονο παραμονης) και αμεσως ολο το χρεος μου προς την εφορια εγινε απαιτητό. Ηδη μου κατασχεσαν ενα ποσο σε μια απο τις 3  τραπεζες που εχω λογαριασμους. Στην 2η τραπεζα δεν ειχα χρηματα και στην 3η εχω τον ακατασχετο λογαριασμο. Σε μενα δηλ. εχει σταλει το σημα για δεσμευση καταθεσεων.

Ετσι δημιουργηθηκε η παραπανω απορια στην οποια δεν εχω ανακαλυψει καποιο περιστατικο να με διαφωτισει.

Eπισης υπαρχει το σεναριο οπου: καποιο καταστημα με pos να εχει συνδεσει τις πληρωμες των πελατων σε ακατασχετο λογαριασμο και να μπορει να τον αδειαζει (με αναληψεις και εμβασματα) πριν ξεπερασει το οριο των 1250€. Εννοω καταστημα με χρεη οπου του εχουν δεσμευσει τους υπολοιπους λογαριασμους και τα βγαζει περα μονο με τον ακατασχετο. Θα πρεπει να μπορει να τον αδειαζει για να λειτουργησει το μαγαζι του κανονικά.

Αν υπαρχει το οριο των 1250€ για 30 ημερες τοτε νομιζω θα γινει μεγαλη ληστεια σε ολους τους παθοντες.

Αν εχει καποιος καταστημα με το παραπανω σεναριο, ας μας διαφωτισει παρακαλώ!

O akatasxetos logargiasmos apo trapeza pireos ginete me karta h prepi na pernas ipoxreotika  apo to kise?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...