Προς το περιεχόμενο

Καλιφόρνια: Τέλος τα ηλεκτρονικά τσιγάρα στους δημόσιους χώρους


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο στον γερουσιαστή. Περιμένουμε με ανυπομονησία σχετική διάταξη που απαγορεύει και την κυκλοφορία των βενζινοκίνητων/πετρελαιοκίνητων αυτοκινήτων στην Καλιφόρνια, καθότι ως γνωστόν υπάρχουν αμέτρητες ρυπογόνες ουσίες στα καυσαέρια με σοβαρές συνέπειες στην υγεία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

άκου εκεί μια βλαμενη χώρα (δεν καπνίζω) αλλά και παλι κάτι νόμοι τους ακούω και κάνω κάτι facepalm που βγαίνουν από την άλλη μεριά.Αμερικη η χώρα που απαγορεύεται να έχεις μια μπυρα στο χέρι αλλά όπλα όσα θες....Στη παραλία γιατί να μη καπνίσει κάποιος ;;; αχαχαχαχαχαχ,ειδικά με το ηλεκτρονικό ούτε μυρίζει ούτε φωτιές βάζει τον παίζουν και με τα δυο χεράκια εκεί πέρα :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πρώτος και μετρα η άποψή σου φίλε μου!Μαζί σου.Διότι το θεματάκι με το άτμισμα στο USA είναι μια μικρογραφία της ΥΠΈΡΤΑΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ που ζούμε σε αυτόν τον τόπο.Χάσανε και το γήπεδο και τη μπάλα και την παρθενιά ΤΟΥΣ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Damn, πως κατάφερες το quote να είναι στο ένα post κι η απάντηση σε άλλο? :P

Άσε. 48 replies και ακόμα ψάχνω να βρω την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sure, αρκεί να προσθέσεις στη λίστα αυτούς που τρώνε σκόρδο, αυτούς που κλάνουνε δημόσια και όσους έχουν αυτοκίνητο.

 

Και πολλά άλλα που βαριέμαι να γράψω.

 

Εναλλακτικά, μπορείς εσύ να πας να ζήσεις στο βουνό για να μην ενοχλείσαι και να μην ενοχλείς με τις απόψεις σου τους φυσιολογικούς ανθρώπους.

Φίλε μου άκου να σου πω. Θες να καπνίζεις όλοι μέρα; Με για σου με χαρά σου δεν με ενοχλείς. Κλεισου σου σε ένα δωμάτιο και πέθανε από αυτό δεν με απασχολεί. Δικιά σου επιλογή είναι. Έμενα γιατί θα πρέπει να με ενοχλείς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ατμός γιατί είναι σε εισαγωγικά;Τι μας κρύβουν;

(να κάθομαι να πίνω τον καφέ μου με την ησυχία μου και να μου έρχεται η μπόχα κολόνιας από το διπλανό τραπέζι.) 

Αν το συγκρίσεις έτσι όπως λες θα πρέπει να σας απαγορεύει η είσοδος στο μετρό λόγω απλυσιάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που προσπαθείς να πεις κάτι λογικό σε εθισμένα άτομα.. Ήδη αρχίσανε να το συγκρίνουν με τα καυσαέρια του αυτοκινήτου.. Logic lol

Έχεις απόλυτο δίκιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμοι που αποσκοπουν σε οικονομικά κίνητρα πάρα για την προστασία της υγείας.φυτοφαρμακα,καυσαερια,τρύπα οζοντος,φάρμακα,ζωοτροφες και κλπ κλπ κλπ με λίστα κάτι χιλιόμετρα, αρκούν για να σκοτώνουν πληθυσμούς ,αλλά το τσιγάρο θα μας φταίει...... Πόλεμοι οικονομικοι μεταξύ πολιτικών και πολυεθνικων εταιριών είναι για μιζες και τίποτα παραπανω,και έχεις και τους παθιασμενους οικολογους πάντως τύπου που φωνάζουν με πάθος κατά του τσιγάρου γιατί τους βλάπτει στην καφετέρια, αλλά τον χειμώνα μου καίνε μελαμινες στο τζάκι τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μου αρέσει που προσπαθείς να πεις κάτι λογικό σε εθισμένα άτομα.. Ήδη αρχίσανε να το συγκρίνουν με τα καυσαέρια του αυτοκινήτου.. Logic lol

Έχεις απόλυτο δίκιο. 

 

οντως εχει απολυτο δικιο που θεματα υγειας τον αποσχολουν επιλεκτικα κ στοχευμενα κ φυσικα παντα μονο οταν αφορουν τις κακες συνηθειες των αλλων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπηκα ατμηζω 5 χρονια και θα συνεχησω ετσι.Δικαιωμα μου να κανω αυτο που γουσταρω.Ας στραφουν στο κανονικο τσιγαρο που εχει σκωτοσει και θα συνεχησει να σκοτωνει ανθρωπους και να προκαλει σοβαρες ασθενειες καρκινο στηροση κτλπ και να σπαγορευσουν το αλκοολ που ειναι χειροτερο καιαπτη πρεζα και μετα νασχοληθουν με το ηλεκτρονικο τσιγ.Ουτε αυτο ειναι αθωο αλα μη συγκρηνουμε ανωμια πραματα .Οποιος δε ξερει να παει να μαθει για να μη πεταει μακακιες .Σε βαθος χρονου θα επηρεασει αρνητικα τον οργανησμο σιγουρα αλα οχι στο βαθμο στο μεγεθος και στη σοβαροτητα τη ζημια που σου προκαλει το κανονικο τσιγαρο.Και δε καταλαβα αυτους που τσηνανε και τους ενοχλει ενω οι ιδιοι δηλητηριαζουν καθημερηνα με το κωλοκαπνο τους δε τους πειραξε το ηλεκτρονικο τσιγαρο τους πηραξε

Δικαιωμα σου να κανεις αυτο που γουσταρεις,δεν σου λεει κανεις το αντιθετο,να το κανεις ομως σπιτι σου,που δεν θα ενοχλεις κανεναν περα απο τους δικους σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η λογικη του αντικαπνιστη 

 

τραβα ψοφα σπιτι σου ρε ,με επιβαρυνεις

 

την ιδια στιγμη που ο αντικαπνιστης ισως

 

 

εχει τα wifi του 24/7 ανοιχτα ετσι γιατι δεν ξερει η βαριεται να τα ανοιγοκλεινει οταν τα χρειαζεται

 

θεωρει οτι πρεπει να τρωω στην μαπα την μουσικη του στην διαπασων σε σπιτια κ αυτοκινητα

 

μιλαει στο αυτοκινητο χωρις bluetooth βαζοντας σε κινδυνο οσους οδηγουν η περπατανε στον ιδιο δρομο μαζι του

 

χρησιμοποιει χωρις προφανη αναγκη ασυρματο τηλεφωνο

 

τρωει γενετικα τροποποιημενα τροφιμα με το τσουβαλι χωρις να τον απασχολει

 

ανασαινει τον καραμολισμενο αερα απο τα αυτοκινητα κ τις βιομηχανιες χωρις να τον απασχολει

 

διπλοπαρκαρει τριπλοπαρκαρει οπου τον βολευει

 

χρησιμοποιει παρανομες εξατμισεις για να ειναι μουρη

 

μολυνει τις παραλιες με τα σκουπιδια του λες κ ειναι τσιφλικι του

 

ισως αλλα ολοι τα συνανταμε αυτα κ αλλα τοσα καθημερινα

 

οποτε μεχρι να μου την πει καποιος που δεν επιβαρυνει κανεναν κ στην ιδια λογικη με τον παρτακια αντικαπνιστη θα σας ντουμανιαζω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...