Προς το περιεχόμενο

Καλιφόρνια: Τέλος τα ηλεκτρονικά τσιγάρα στους δημόσιους χώρους


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελεος όμως. Βρωμάει ο τόπος καυσαέριο και απλυσιά, το ηλεκτρονικό τσιγαράκι μας πείραξε τώρα. Ελπίζω να μην έχουν τέτοιες ορέξεις και στην Ελλάδα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι ατμιστες(καποιοι) είναι το ίδιο ζουδια με τους καπνιστες.

Γιατί ρε χατζηπαπαρα δε το βγάζεις απο το στομα σου ενώ εισαι στο λεωφορειο; Αντε τραβα μια, δυο τζουρες γιατί χαρμανιασες και είσαι εθισμένος.

 

Βέβαια όλοι οι νόμοι που θα βγουν εξυπηρετούν απλά συμφέροντα, άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος όμως. Βρωμάει ο τόπος καυσαέριο και απλυσιά, το ηλεκτρονικό τσιγαράκι μας πείραξε τώρα. Ελπίζω να μην έχουν τέτοιες ορέξεις και στην Ελλάδα...

 

Σε ποια Ελλαδα ? Σε αυτη που καπνιζουν πουρα οι γιατροι στην εντατικη ?

 

Εφοσον το ατμισμα ή οπως λεγεται αυτη η γελοιοτητα, δε μου βλαπτει την υγεια και δε βρωμαει ή ντουμανιαζει δε θα με πειραζε σε ανιοκτο χωρο

 

Απαιτω ομως τουλαχιστον εκει που παω να φαω και εκει που υπαρχουν παιδια  να απαγορευεται δια απαγχονισμου καθε ειδους καπνισμα και να υπαρχει και νομος που να λεει οτι αν αφεθει να καπνιζει καποιος θα μπορεις να φυγεις χωρις να πληρωσεις τιποτα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον το ατμισμα ή οπως λεγεται αυτη η γελοιοτητα, δε μου βλαπτει την υγεια και δε βρωμαει ή ντουμανιαζει δε θα με πειραζε σε ανιοκτο χωρο

 

Άρα, τα καυσαέρια, τα οποία αποδεδειγμένα βλάπτουν την υγεία σου, βρωμάνε και ντουμανιάζουν σε βαθμό να μη διακρίνεις το χρώμα τού ουρανού, σε πειράζουν, σε ενοχλούν και δίνεις μάχες για να απαγορευτεί οτιδήποτε τα εκπέμπει στον ανοικτό χώρο. Μαζί σου! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, τα καυσαέρια, τα οποία αποδεδειγμένα βλάπτουν την υγεία σου, βρωμάνε και ντουμανιάζουν σε βαθμό να μη διακρίνεις το χρώμα τού ουρανού, σε πειράζουν, σε ενοχλούν και δίνεις μάχες για να απαγορευτεί οτιδήποτε τα εκπέμπει στον ανοικτό χώρο. Μαζί σου! 

 

 

Τι εννοεις να κυκλοφορουμε με καρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απαιτω ομως τουλαχιστον εκει που παω να φαω και εκει που υπαρχουν παιδια  να απαγορευεται δια απαγχονισμου καθε ειδους καπνισμα και να υπαρχει και νομος που να λεει οτι αν αφεθει να καπνιζει καποιος θα μπορεις να φυγεις χωρις να πληρωσεις τιποτα 

 

Αρχισε λοιπόν ιερό πόλεμο για την ίδρυση του Αντικαπνιστικου Κράτους (στα πρότυπα του Ισλαμικού Κράτους) μπας και εφαρμοστεί επιτέλους η σαρία του αντικαπνιστή.

 

Άμα είναι να ησυχάσουμε απο τη γκρίνια σας θα στηρίξω κι εγώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις να κυκλοφορουμε με καρα?

 

Με οχήματα, ηλεκτρικά, υβριδικά και γενικότερα, φιλικά προς το περιβάλλον οχήματα, ή με μέσα μαζικής μεταφοράς, είτε αστικής, είτε ευρύτερης εμβέλειας. Λύσεις υπάρχουν, εφόσον υπάρχει θέληση, αποφασιστικότητα και συλλογική διάθεση για δραστηριοποίηση.

 

Έστω όμως ότι δεν υπάρχουν. Εσύ μίλησες για πράγματα που σού βλάπτουν την υγεία. Το καυσαέριο τη βλάπτει αποδεδειγμένα. Τι κάνεις γι' αυτό; Αδιαφορείς διότι βολεύεσαι/τη βρίσκεις με το αμαξάκι σου και σηκώνεις παντιέρες για τον ατμό στα πάρκα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μου συγκρινεις τα μεσα μεταφορας και λες να πανε ολοι να αγορασουν ηλεκτρικα κλπ με το να κοπει μια κακια και γελοια συνηθεια

 

Τίποτα δε συγκρίνω. Πρόκειται για μη συγκρίσιμα μεγέθη βασικά. Αναπνέεις αποδεδειγμένα δηλητηριασμένο αέρα, από τότε που γεννήθηκες, θα τον αναπνέεις όπως όλα δείχνουν μέχρι να πεθάνεις, το αποδέχεσαι και κατηγορείς τον ...ατμό τού η.τ. και μάλιστα σε ανοιχτό χώρο...

 

...και πού είσαι! Την άνοιξη μη βγαίνεις έξω. Κάτι ακούστηκε ότι κλάνουν τα χελιδόνια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον το ατμισμα ή οπως λεγεται αυτη η γελοιοτητα, δε μου βλαπτει την υγεια και δε βρωμαει ή ντουμανιαζει δε θα με πειραζε σε ανιοκτο χωρο

 

αν ειδες το ειπα παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ' τη στιγμή που δεν υπάρχει έρευνα που να αθωώνει μακροπρόθεσμα αυτές τις ουσίες στον ατμό και να αποδεικνύει ότι δεν είναι καρκινογόνες/ανθυγιεινές, τότε τέτοιοι νόμοι σαφώς και θα υπάρχουν.

 

Σοβαρα τωρα? Μηπως να αποδειξουμε οτι δεν ειμαστε ελεφαντες? Ετσι, γιατι σε βλεπω πηρες φορα. Η αθωοτητα δεν αποδεικνυεται, ειναι το λογικο επακολουθο της μη ενοχης. Εξου και τα "μη ενοχος" του δικαστηριου. 

Δικαιωμα σου να κανεις αυτο που γουσταρεις,δεν σου λεει κανεις το αντιθετο,να το κανεις ομως σπιτι σου,που δεν θα ενοχλεις κανεναν περα απο τους δικους σου.

Πολυ σωστος! Και το αμαξι σου εσυ να το οδηγεις μεσα στο σαλονι σου, δεν θα μου βγαινεις στο δρομο να ενοχλεις εμενα (και τα βρεφη που εχω!)

Τι εννοεις να κυκλοφορουμε με καρα?

Το παιδι δεν εννοει τιποτα, μια και δεν ενοχλειται ουτε απτο τσιγαρο ουτε απτα καυσαερια. Απλα να ξερεις η αναπνοη μολυσμενου αερα (απο καυσαερια αυτοκινητων) εξελισεται γοργα σε νουμερο 1 αιτια καρκινου στους μη καπνιστες. Αλλα μεταξυ μας τωρα, την βρισκεις με το αμαξι σου οποτε στα τετοια σου, εσυ να μην κοψεις τις δικιες σου συνηθειες, να κοψουν οι αλλοι τις δικιες τους. Κανεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που κατηγορεις τους αλλους οτι κανουν. 

 

Θα τρωω εγω στη μαπα το καυσαεριο σου, θα τρωω και την κινηση γιατι εισαι large τυπος και πρεπει να κυκλοφορεις solo σε οχημα με εμβαδο δωματιου αντι να βολευτεις οπως οι υπολοιποι στην καρεκλα ενος λεωφορειου, μου την λες και απο πανω μου για τις κακες μου συνηθειες....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος

Κοιτα να δεις κατι παλιανθρωποι που υπαρχουν και εχουν αυτοκινητα για να κανουν τη δουλεια τους

Οχι σαν κατι αλλους πολυ καλους και λογικους που βαζουν στο στομα απο ενα χαρτι με χορτο και το βαζουν φωτια ή παριστανουν τις ατμομηχανες

 

Απο αυριο ολοι ετσι

Προοδος ρε

 

 

post-40128-0-45438600-1465237624_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ατμιστες(καποιοι) είναι το ίδιο ζουδια με τους καπνιστες.

Γιατί ρε χατζηπαπαρα δε το βγάζεις απο το στομα σου ενώ εισαι στο λεωφορειο; Αντε τραβα μια, δυο τζουρες γιατί χαρμανιασες και είσαι εθισμένος.

 

Βέβαια όλοι οι νόμοι που θα βγουν εξυπηρετούν απλά συμφέροντα, άλλο

 

Εχεις πετύχει άτομο με ΗΤ στο λεωφορείο?Το κρατούσε στο στόμα η άτμιζε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος

Κοιτα να δεις κατι παλιανθρωποι που υπαρχουν και εχουν αυτοκινητα για να κανουν τη δουλεια τους

Οχι σαν κατι αλλους πολυ καλους και λογικους που βαζουν στο στομα απο ενα χαρτι με χορτο και το βαζουν φωτια ή παριστανουν τις ατμομηχανες

 

Απο αυριο ολοι ετσι

Προοδος ρε

Παρε ηλεκτρικο αυτοκινητο. Η ταξι. Η λεωφορειο. Η ποδηλατο. Ξερεις, δεν νομοθετουμε βαση των προσωπικων σου γουστων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ηλεκτρικο αυτοκινητο. Η ταξι. Η λεωφορειο. Η ποδηλατο. Ξερεις, δεν νομοθετουμε βαση των προσωπικων σου γουστων

 

τωρα παω να παραγγειλω 5-6 κι οποιος αλλος θελει μου λεει

tesla-model-s-price-electric-car-photo-0

 

 

Αν δε μου φτασουν τα ψιλα θα παρω σε ολους ενα τετοιο να κανετε τις δουλειες σας

AlainDelormeTotem4jpg.jpg

 

μετα θα κοψετε ολοι το φουμο νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...