Προς το περιεχόμενο

Διαφημίσεις 54600 κλπ με μεγάλη χρέωση.


NickBalis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας. Γράφω αυτό εδώ γιατί δεν ξέρω που να το γράψω. Σήμερα ολοκλήρωσα ένα Survey έβαλα το κινητό μου κλπ και μου στέλνει κάθε τόσο μήνυμα διαφημίσεις Shoopadoo κλπ κλπ. Είχα το πρωί πριν το κάνω αυτό 9.5 ευρώ στην κάρτα και κατέληξα με 2.7€. Πατάω σε κάθε μήνυμα STOP αλλά δεν ξερω δεν θα βάλω παραπάνω λεφτά μέχρι να σιγουρευτώ ότι θα σταματήσει η χρέωση. Παρακαλώ βοήθεια. Συγγνώμη αν είναι σε λάθος σελίδα αλλά χρειάζομαι βοήθεια. Ευχαρισώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα ήδη. Το μόνο πράγμα που βοήθησαν ήταν να πατάω σε κάθε μήνυμα STOP. Έχω Cosmote. Μήπως θα ήταν καλύτερα να αλλάξω πάροχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητά από τον παροχο σου να σου νπλοκαρουμε τα 5ψηφια νούμερα. Σε ίδιο πρόβλημα με το κινητό της μητέρας μου το αντιμετωπισαμε έτσι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητά από τον παροχο σου να σου νπλοκαρουμε τα 5ψηφια νούμερα. Σε ίδιο πρόβλημα με το κινητό της μητέρας μου το αντιμετωπισαμε έτσι

Ναι αλλά θα μου μπλοκάρουν και τα μηνύματα και τις χρεώσεις; Ή μόνο τα μηνύματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παρόμοιο θέμα με το 54444 και, αν θυμάμαι καλά, η εξυπηρέτηση της Wind είπε να στείλω μήνυμα STOP στο 54444 και σταμάτησε η αφαίμαξη του υπολοίπου.

Εκείνο ήταν άλλο πράγμα. Εδώ σου στέλνουν από 500 αριθούς. Μου έχουν στείλει από 54600 54601 54603. Άντε να πατήσεις STOP παντού
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά θα μου μπλοκάρουν και τα μηνύματα και τις χρεώσεις; Ή μόνο τα μηνύματα;

Θα μπλοκαριστει και η χρέωση καθώς αυτή γίνεται μόλις ανοίξεις το μήνυμα. Έτσι είχε γίνει σε μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπλοκαριστει και η χρέωση καθώς αυτή γίνεται μόλις ανοίξεις το μήνυμα. Έτσι είχε γίνει σε μας

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωσε μας για τα αποτελέσματα :)

πήρα τηλέφωνο στο 13888 τους είπα το πρόβλημα τους έδωσα τα στοιχεία να και να μου μπλοκάρουν τους πενταψήφιους αριθμούς που μου στέλνουν μηνύματα και έχω και μεγάλες χρεώσεις. Αύριο θα ενεργοποιηθεί το αίτημα.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου έτυχε και εμένα το ίδιο περιστατικό, sms από 54666 και 54600.

 

17:11.32 Πρώτο sms με κωδικό για να γίνει η εγγραφή στην υπηρεσία

17:13.15 sms ότι έγινε η εγγραφή και να στείλω stop για διαγραφή

17:57 ένα παιχνίδι που που υποτίθεται αγόρασα

18:00 άλλο ένα παιχνίδι

 

Το ενδιαφέρον είναι ότι δεν έχω smartphone και προφανώς δεν έχω δώσει πουθενά τον αριθμό μου (να μου λείπουν τα άι φονς...)

 

Ακόμα πιο ενδιαφέρουσα είναι η υπάλληλος της εξυπηρέτησης που πήρα για την διαγραφή-φραγή, που με ψιλοειρωνεύεται λέγοντας ότι την πάτησα όπως όλος ο κόσμος και να προσέχω που δίνω τον αριθμό μου. Να χρησιμοποιώ adblock κτλ...Αυτή γι'αυτό δεν την έχει πατήσει ποτέ ... προσέχει  :X

 

ps: Έχω μάρτυρες ότι 17-18 έκανα debug κώδικα σε kde-raspberrypi!

Επεξ/σία από javavall
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έτυχε και εμένα το ίδιο περιστατικό, sms από 54666 και 54600.

 

17:11.32 Πρώτο sms με κωδικό για να γίνει η εγγραφή στην υπηρεσία

17:13.15 sms ότι έγινε η εγγραφή και να στείλω stop για διαγραφή

17:57 ένα παιχνίδι που που υποτίθεται αγόρασα

18:00 άλλο ένα παιχνίδι

 

Το ενδιαφέρον είναι ότι δεν έχω smartphone και προφανώς δεν έχω δώσει πουθενά τον αριθμό μου (να μου λείπουν τα άι φονς...)

 

Ακόμα πιο ενδιαφέρουσα είναι η υπάλληλος της εξυπηρέτησης που πήρα για την διαγραφή, που με ψιλοειρωνεύεται λέγοντας ότι την πάτησα όπως όλος ο κόσμος και να προσέχω που δίνω τον αριθμό μου. Να χρησιμοποιώ adblock κτλ...Αυτή γι'αυτό δεν την έχει πατήσει ποτέ ... προσέχει :X

 

ps: Έχω μάρτυρες ότι 17-18 έκανα debug κώδικα σε kde-raspberrypi!

Έπρεπε να της πεις να μπλοκάρει τους πενταψήφιους αριθμούς. Είναι ότι σου τύχει στην εξυπηρέτηση. Είναι άλλοι μάστορες και άλλοι τούβλα και δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παλιό θέμα αλλά δεν σημαίνει οτι σταμάτησαν τα θύματα. Έβαλε κάρτα η μάνα μου 10€ και τα πήρε όλα. διάβασα τα μηνύματα και έλεγε να στείλω  STOP MPG στο 54433 και μου ήρθε μήνυμα οτι διαγράφτηκα απο την υπηρεσία. νομίζω έλεγε μηναία συνδρομή 24.80€/μηνα ήταν. αλλα το θέμα είναι οτι αυτή το έκανε κάτι σε κλήρωση να μπει και τέτοια. ελπίζω να φτάνει μόνο σε αυτόν τον αριθμό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

καλημερα 
μια απο τα ιδια ! εκανε μια αναβαθμηση στις 2 Σεπτεμβριου το τηλεφωνο και στο καπακι ειδα κατι διαφημισεις και δεν εδωσα και τοσο βαση ! την αλλη μερα το πρωι νασου 2 SMS απο 5ψηφιο !

δεν τα ανοιξα καν ! διαγραφη με την μια ! ελα μου ντε που σημερα ελαβα 3 SMS και με χρεωση και οτι ειχα κανει εγγραφει κι ολας ! εψαξα και βρηκα στην COSMOTE  και τους εστειλα σε μυνημα "STOP" και εκανα διαγραφη ! πιστευω οτι ξεμπερδεψα αλλα για καλο και για κακο θα παω και σε ενα καταστημα να δω τι γινετε !

6. Πώς μπορώ να διαγραφώ από μια συνδρομητική υπηρεσία;

Διαγραφή από συνδρομητική υπηρεσία, μπορεί να γίνει μέσω SMS, γράφοντας “STOP” και αποστολής στο ΣΚ από τον οποίο λαμβάνονται τα χρεώσιμα SMS. Στην περίπτωση αυτή, η εταιρεία στην οποία ανήκει η υπηρεσία, θα σου στείλει ενημερωτικό SMS, το οποίο θα επιβεβαιώνει τη διαγραφή ή θα ζητάει την αποστολή ενός επιπλέον SMS με περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την υπηρεσία προς διαγραφή (π.χ. stop wallpaper).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...