Προς το περιεχόμενο

Πρώτη εικόνα του νέου Xbox One S με μικρότερο μέγεθος, 2ΤΒ δίσκο και Ultra HD Blu-ray player


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως γινετε να εχει 40% μειωση στο μεγεθος και ενσωματωση του τροφοδοτικου μεσα στην κονσολα.

Το κοβω να εχουν υπερθερμανσεις οπως και τα ps4 με το τροφοδοτικο μεσα στην κονσολα.Αντε να δουμε και το πρωι τα επισημα απο την M$.

Αν ψάξεις λίγο στο ίντερνετ θα δεις ότι το 30%των κονσολών του 360 είχαν πρόβλημα με υπερθέρμανση σε αντίθεση με το ps3 που ήταν μόλις το 5% γιαυτό τον λόγο παρότι το ps3 βγήκε 1χρονο μετά το 360 τελικά πούλησε πολύ περισσότερο από το 360.

 

Όσο για το ps4 είχαν κάποια κομμάτια πρόβλημα όντος αλλά ήταν από μποικοταζ των εργαζομένων στο εργοστάσιο της Sony για της σσυνθήκες εργασίας (1%) σε αντίθεση με το One που είχε πρόβλημα με το drive και έκανε θόρυβο σαν αυτοκίνητο του 1920 και ήταν επίσης 1%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Κοιτα,εντελως φιλικά,δ εν είμαι χθεσινος,τεχνικος είμαι,της φτιάχνω αυτές της κονσόλες,και οι περισσότεροι πελάτες μου έχουν φέρει στο μαγαζί ps3 με rrod παρά με xbox 360,α λλα και όσοι μου φέρανε και 360,τ ην πατούσαν γιατί το είχαν σε κλειστό χώρο,εγω είχα το ps3 fat από το 2006 μέχρι το 2015 και πέρα του θορύβου δούλευε άψογα,μεχρι που το πουλησα και πήρα ps4 το οποίο το έδωσα μέσα σε 5-6 μήνες για τον λόγο που ανέφερα.

 

>>τεχνικος είμαι,της φτιάχνω αυτές της κονσόλες

 

>>περισσότεροι πελάτες μου έχουν φέρει στο μαγαζί ps3 με rrod

 

>>ps3 με rrod

>>rrod

 

PS3 με red ring of death???!?!?!?!!

red RING of death??!?!?!?!?!

 

νομίζω κατέρριψες ο ίδιος ολα σου τα επιχειρρήματα.

Απο πού να αρχίσω και πού να τελειώσω.......

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω γιατι απορειτε με την αμαβαθμιση πχ η sony το κανει αυτο απο την εποχη του ps2 δηλαδη εβγαλε ps2 slim και μετα ps3 slim.

από το ps1 εννοείς ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μικρότερο που το έκαναν ούτε καν μπήκαν στον κόπο να αλλάξουν το σχέδιο.Σαν 1 ορθογώνιο κουτί είναι.

 

Καλύτερα κουτί παρά αεροτομή ιαπωνικού αυτοκινήτου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μιλάς για το Scorpio λες και βγαίνει αύριο. Έχουμε ακόμη 1 χρόνο +

Καλά αν κάποιος έχει την οικονομική άνεση, δεν τον απασχολεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεχνολογία πάει μπροστά 4k 60Fps decode playback είναι παιχνίδι για τη apu 14nm. 30Fps 4k gaming upscale 1080p, tdp 150-200watt, σε απόσταση 2 μέτρα δεν θα έχει διαφορά στο μάτι. Polaris is here 5tflop at 150w tdp, λέτε να έχουμε τελικά την καριέρα της νέας γενιάς gpu στης κονσόλες? Μαζί με της νέες πυρήνες cpu στα 14nm τέλος του 2016- αρχές 2017?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα,εντελως φιλικά,δ εν είμαι χθεσινος,τεχνικος είμαι,της φτιάχνω αυτές της κονσόλες,και οι περισσότεροι πελάτες μου έχουν φέρει στο μαγαζί ps3 με rrod παρά με xbox 360,α λλα και όσοι μου φέρανε και 360,τ ην πατούσαν γιατί το είχαν σε κλειστό χώρο,εγω είχα το ps3 fat από το 2006 μέχρι το 2015 και πέρα του θορύβου δούλευε άψογα,μεχρι που το πουλησα και πήρα ps4 το οποίο το έδωσα μέσα σε 5-6 μήνες για τον λόγο που ανέφερα.

Δηλαδή όχι μόνο τα ps3 χάλαγαν πιο συχνά αλλά και όσα 360 καίγονταν την πάθαιναν γιατί ήταν σε λάθος σημείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>>τεχνικος είμαι,της φτιάχνω αυτές της κονσόλες>>περισσότεροι πελάτες μου έχουν φέρει στο μαγαζί ps3 με rrod

>>ps3 με rrod

>>rrod

 

PS3 με red ring of death???!?!?!?!!

red RING of death??!?!?!?!?!

 

νομίζω κατέρριψες ο ίδιος ολα σου τα επιχειρρήματα.

Απο πού να αρχίσω και πού να τελειώσω.......

Δεν κατερριψα τιποτα,εις γνωσην μου το εγραψα αυτο για να καταλαβουν γενικα τι εννοω,εξαλλου του ps3 λεγεται rlod=red light of death,γιατι αν το καλοσκεφτεις και οι δυο κονσολες κανουν το ιδιο πραμα οταν σκαει ο επεξεργαστης,κοκκινο λαμπακι.Απλα τα 360 φτιαχνοντε ποιο ευκολα απο τα ps3,τα ps3 εχουν ενα ποσοστο επιτυχιας γυρω στα 60-70% να μην το ξαναβγαλει το προβλημα,αν το ξαναβγαλει απλα παει σονυ για replace.

Δηλαδή όχι μόνο τα ps3 χάλαγαν πιο συχνά αλλά και όσα 360 καίγονταν την πάθαιναν γιατί ήταν σε λάθος σημείο!

Το 80% των πελατων που ρωτουσα που τα ειχαν μου λεγανε "να το ειχα μεσα στο επιπλο στριμωγμενο κατω απο την τηλεοραση" ή "να μωρε συνεχια το ειχα κατω στο πατωμα" γενικα μαζευε σκονη μεσα και μετα αντε γεια,ειτε ps3 ειτε 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατερριψα τιποτα,εις γνωσην μου το εγραψα αυτο για να καταλαβουν γενικα τι εννοω,εξαλλου του ps3 λεγεται rlod=red light of death,γιατι αν το καλοσκεφτεις και οι δυο κονσολες κανουν το ιδιο πραμα οταν σκαει ο επεξεργαστης,κοκκινο λαμπακι.Απλα τα 360 φτιαχνο ντε ποιο ευκολα απο τα ps3,τα ps3 εχουν ενα ποσοστο επιτυχιας γυρω στα 60-70% να μην το ξαναβγαλει το προβλημα,αν το ξαναβγαλει απλα παει σονυ για replace.

Κατι κανεις λαθος ή μας λες λαθος... 

Δεν γινεται κονσολα που εχει ανοιχτει να παει για replace μονο για σκουπιδια παει μετα γιατι αλλιως παπαλα η εγγυηση.

Αρα κατι μας λες πολυ λαθος.

 

 

Υ.Γ. Ενας κατοχος καμιας κονσολας αρα μη fanboy απο αυτες της δυο τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι κανεις λαθος ή μας λες λαθος... 

Δεν γινεται κονσολα που εχει ανοιχτει να παει για replace μονο για σκουπιδια παει μετα γιατι αλλιως παπαλα η εγγυηση.

Αρα κατι μας λες πολυ λαθος.

 

 

Υ.Γ. Ενας κατοχος καμιας κονσολας αρα μη fanboy απο αυτες της δυο τουλαχιστον.

Όταν είναι εκτός εγγύησης την ανοίγεις και την επισκευάζεις,και όταν λέω ότι την στέλνεις για replace,εννοώ ότι δίνεις και λεφτά εννοείται,δεν πας να βάλεις χέρι σε κονσόλα που έχει εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είναι εκτός εγγύησης την ανοίγεις και την επισκευάζεις,και όταν λέω ότι την στέλνεις για replace,εννοώ ότι δίνεις και λεφτά εννοείται,δεν πας να βάλεις χέρι σε κονσόλα που έχει εγγύηση.

Θες να μας πεις και το κοστος; Μιας και εισαι επαγγελματιας οφειλης να ξερεις αν ειναι αληθη αυτα που μας αναφερεις αφου οφειλης να ενημερωσεις και τους πελατες σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μας πεις και το κοστος; Μιας και εισαι επαγγελματιας οφειλης να ξερεις αν ειναι αληθη αυτα που μας αναφερεις αφου οφειλης να ενημερωσεις και τους πελατες σου!

Βεβαίως.

Ps3 Fat->Ps3 Slim 320GB 120€

Ps3 Slim->Ps3 slim  320GB 100€

Ps3 Slim->Ps3 ultra slim 12GB 100€

Αυτές είναι χρεώσεις που δίνει η σονυ μαζί με εγγύηση.

Για καποιον λογο χρεωνει παραπανω την αντικατασταση απο φατ σε σλιμ,αλλα σου το δινει με 320gb δισκο. ;)

Έχει τύχει κάποιες φορές να κάνει και καλύτερες τιμές στα 2+ τεμάχια ενός πελάτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...