Προς το περιεχόμενο

Tekken 7


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι δεν είναι μια χαρά αυτά τα γραφικά και απέχει πολύ απ' το πανέμορφο..Πανέμορφο θα ήταν αν έδειχνε όπως το CGI(Ή του MK) τους που είναι πολύ εύκολο να εφαρμοστεί στο PC μιας και το τοπίο γενικά δεν έχει μεγάλο interaction και απλά δείχνει δύο χαρακτήρες να παλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι μια χαρά αυτά τα γραφικά και απέχει πολύ απ' το πανέμορφο..Πανέμορφο θα ήταν αν έδειχνε όπως το CGI(Ή του MK) τους που είναι πολύ εύκολο να εφαρμοστεί στο PC μιας και το τοπίο γενικά δεν έχει μεγάλο interaction και απλά δείχνει δύο χαρακτήρες να παλεύουν.

Ε ναι γιατι ειδικα σε fighting παιχνιδια οπως ειπα αυτο που ενδιαφερει τους περισσοτερους ειναι τα γραφικα....Not...

 

Gameplay>graphics σε αυτα τα παιχνιδια τουλαχιστον. Ισα ισα που οπως στην περιπτωση του SF V ειναι πιο ωραιο το οπτικο αποτελεσμα δεδομενου οτι δινει ενα πιο retro τονο στο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε τα fighting πούσαραν αρκετά τα γραφικά. Τα λεπτομερή μοντέλα των μαχητών που βλέπαμε, δεν υπήρχαν σε κανένα άλλο genre παιχνιδιών είτε ήταν κονσόλα, είτε PC. 

 

Και αυτό ήταν και λογικό μιας που από τη φύση τους σαν παιχνίδια δεν είχαν να κάνουν render μεγάλους χάρτες και πολλούς χαρακτήρες ταυτόχρονα. Όλοι οι πόροι πήγαιναν σε μια μικρή πίστα με δύο μοντέλα χαρακτήρων, μια υποτυπώδης φυσική και ένα απλό AI.

 

 

Δεν βλέπω λοιπόν κάτι παράλογο σε αυτό που λέει ο Psycho. Με τη σημερινή τεχνολογία, αυτό το είδος θα έπρεπε να ήταν άνετα σε cgi επίπεδα. Ειδικά στο PC. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψή σου, εγώ θέλω και γραφικά.

Αποψη των περισσοτερων ειναι βασικα.

 

Αν θελεις γραφικα αυτο σημαινει οτι απλα δεν σε ενδιαφερει τοσο το ειδος αυτο που ανεκαθεν το επαιζες κυριως για το gameplay.

 

Και αν θες παραδειγμα ενδιαφεροντος δες ποια παιχνιδια μαζευουν τον περισσοτερο κοσμο/ενδιαφερον και στο γνωστο μεγαλο τουρνουα Evo,μεταξυ των οποιων ειναι και Super smash bros για το Gamecube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε τα fighting πούσαραν αρκετά τα γραφικά. Τα λεπτομερή μοντέλα των μαχητών που βλέπαμε, δεν υπήρχαν σε κανένα άλλο genre παιχνιδιών είτε ήταν κονσόλα, είτε PC. 

 

Και αυτό ήταν και λογικό μιας που από τη φύση τους σαν παιχνίδια δεν είχαν να κάνουν render μεγάλους χάρτες και πολλούς χαρακτήρες ταυτόχρονα. Όλοι οι πόροι πήγαιναν σε μια μικρή πίστα με δύο μοντέλα χαρακτήρων, μια υποτυπώδης φυσική και ένα απλό AI.

 

 

Δεν βλέπω λοιπόν κάτι παράλογο σε αυτό που λέει ο Psycho. Με τη σημερινή τεχνολογία, αυτό το είδος θα έπρεπε να ήταν άνετα σε cgi επίπεδα. Ειδικά στο PC. 

Οπως το εγραψες,καποτε.

 

Ουτε ειπα οτι ειναι παραλογο αυτο,απλα καλως ή κακως εχουν αλλαξει οι καιροι και απο οτι φενεται για να εξακολουθουν να πουλανε τα παιχνιδια αυτα και να συνεχιζουν να βγαινουν,μαλλον δεν ενδιαφερουν πια τον κοσμο τοσο τα γραφικα αυτο λεω που ειναι η πραγματικοτητα.

Προφανως και αν γινοταν να ειχαμε καλυτερα γραφικα δεν θα ελεγα οχι ουτε εγω ουτε κανενας,αλλα μου αρκει που θα δουμε το Tekken στο Pc μιας και ανεκαθεν ηταν σειρα που βλεπαμε κυριως στο Playstation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προφανως και αν γινοταν να ειχαμε καλυτερα γραφικα δεν θα ελεγα οχι ουτε εγω ουτε κανενας,αλλα μου αρκει που θα δουμε το Tekken στο Pc μιας και ανεκαθεν ηταν σειρα που βλεπαμε κυριως στο Playstation.

αυτό είναι το πιο σημαντικό, όμως και οι από πάνω έχουν τα δίκια τους

 

αν θυμηθούμε για παράδειγμα τα γραφικά που είχαν για την εποχή τους τα tekken 3 ή το tekken tag tournament όταν είχε πρωτοβγεί το ps2 (οι δυο πιο χαρακτηριστικές περιπτώσεις μαζί με τα soul calibur)  έτριβες τα μάτια σου σε σχέση με τους υπόλοιπους τίτλους που κυκλοφορούσαν, στο ttt σχεδόν δε το πίστευα ότι είχα τέτοια γραφικά (όταν το next gen είχε νόημα και ας μην χρησιμοποιούταν σαν φράση) 

 

στη συνέχεια δε δόθηκε ιδιαίτερη βάση σε σχέση με το τι κυκλοφορούσε.. εξαιρώ κι εγώ το sf v για το ιδιαίτερο στυλ του, αλλά θα ήθελα ξανά το tekken να κάνει αίσθηση και σε αυτό το τομέα και όχι απλά να είναι επαρκές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή έχουν αλλάξει οι καιροί πρέπει να δεχόμαστε Ps3 γραφικά στο PC το 2016 ;

Γιατι και το Mortal Kombat Χ απο το 9 σιγα τις τρομερες διαφορες στα γραφικα που ειχαν.

 

Επισης εχουμε γεμισει στα αθλια console ports/downgrade τα τελευταια χρονια που το Tekken ειναι που με εκανε κακο...

Ουτως ή αλλως παιχνιδι για arcades/ps4 ηταν/ειναι και θα ειναι.Και που βγαινει στο pc παλι καλα να λεμε(οπως και αλλα παρομοια παιχνιδια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει όμως το παιχνίδι είχε κυκλοφορία στα arcade το 2015. Για γραφικα 2015 καλά είναι, αλλά για 2017 είναι πεσμένα. Αλλα να μου πεις πόσοι θα μπορούν να το τρέχουν 60fps stable είναι άλλο θέμα. Εδώ η 750τι δεν παίζει το SFV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα fightιng εχουν χαμηλες απαιτησεις σε συγκριση με τα υπολοιπα ειδη παιχνιδιων. Με την 970 στο SF5 αλλα και το Mortal Kombat 10 που δεν ειναι καλα optimized εγω σταθερα 60 fps με ολα ultra 1440p. Αν βαλουν vulkan η dx12 τοτε θα μπορεσουν να το παιξουν 60 fps ακομα και αυτοι που εχουν πολυ παλια pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...