Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοείς μ'αυτό που λες Βίρνα;

 

Εννοείς ότι ΟΛΟΙ οι κάτοχοι Wii U απογοητεύτηκαν επειδή το breath of the wild δεν έχει το art direction που είχε το tech demo που ήταν απλά για την παρουσίαση του hardware;

 

Αυτό προσπαθείς να μου πεις;

 

Σε λίγο θα μου πεις ότι θα σε χάλαγε κιόλας να ήταν έτσι το BoTW.

 

Ή ότι μπορούσε να τα κάνει αυτά τα πράγματα το WiiU. ή το switch που μπουκώνει σε 900p με αυτό το Art direction. Φαντάσου να το φτιάχναν όπως το video. Κρίμα..

 

Επίσης δες τι έχω γράψει για το BoTW.

 

Ξαναδές και το video ξανά και ξανά και βάλε στο τέλος μέχρι που να βάλεις τα κλάματα. Δούλεψε το λίγο στο μυαλό σου και πήγαινε μετά για ύπνο και ονειρέψου ένα τέτοιο ZELDA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εσύ πρώτη φορά το ακούς; Σε άλλο νήμα σε αυτό το φόρουμ διαβάσαμε πρόσφατα ότι η nintendo κάνει μόνο rehash τα games της, ότι δεν έχει τίποτα να δώσει πλέον στη βιομηχανία και ότι μόνο από τις άλλες εταιρίες έχουμε να περιμένουμε.

Αν εννοεις το γεγονος οτι η N βασιζεται στο zelda και το mario καθε φορα για να την ξελασπωσουν(καμια σχεση βεβαια απο το ''ειναι αχρηστη''),δεν χρειαζεται να το γραψει καποιος αυτο ειναι γεγονος(τουλαχιστον μεχρι τωρα)και απλα στην προηγουμενη κονσολα αντι για το metroid μπηκε στο παιχνιδι και το Splatoon.

 

Οσον αφορα το παραπανω video που οντως πιο πολυ σε twilight princess(μαλλον για το remastered το βγαλανε)βγαζει,ναι ειναι προφανως downgrade αυτο το οπτικο αποτελεσμα απο αυτο του Breath,χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι το Breath of the wild ειναι ασχημο αλιμονο κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα μου πεις ότι θα σε χάλαγε κιόλας να ήταν έτσι το BoTW.

 

Ή ότι μπορούσε να τα κάνει αυτά τα πράγματα το WiiU. ή το switch που μπουκώνει σε 900p με αυτό το Art direction. Φαντάσου να το φτιάχναν όπως το video. Κρίμα..

 

Επίσης δες τι έχω γράψει για το BoTW.

 

Ξαναδές και το video ξανά και ξανά και βάλε στο τέλος μέχρι που να βάλεις τα κλάματα. Δούλεψε το λίγο στο μυαλό σου και πήγαινε μετά για ύπνο και ονειρέψου ένα τέτοιο ZELDA.

Έχει διαφορά το "δε θα με χάλαγε ένα τέτοιο Zelda" από το "με χαλάει το παρόν Zelda". Δε βλέπω λόγο να βάλω τα κλάμματα σίγουρα.

 

Όπως επίσης άλλο να βλέπεις cgi trailer και άλλο να βλέπεις πραγματικό gameplay.

 

Κρίμα πάντως που είσαι γενικά τόσο απογοητευμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις το γεγονος οτι η N βασιζεται στο zelda και το mario καθε φορα για να την ξελασπωσουν(καμια σχεση βεβαια απο το ''ειναι αχρηστη''),δεν χρειαζεται να το γραψει καποιος αυτο ειναι γεγονος(τουλαχιστον μεχρι τωρα)και απλα στην προηγουμενη κονσολα αντι για το metroid μπηκε στο παιχνιδι και το Splatoon.

Δεν εννοώ αυτό, εννοώ αυτό που έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το παιχνίδι είναι απίστευτο!παίζω σε wiiu σε 4κ tv και οι διαφορές με την έκδοση του switch που είδα χθες είναι μηδαμινές!έχουμε ένα θέμα με το frame rate αλλά εντάξει ποιος ασχολείται τώρα με αυτά..μιλάμε για ένα έπος!αχ αυτή ή nintendo!!νιώθω λες και έβαλα την κασετουλα μου στο n64 και παίζω το ocarina...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το παιχνίδι είναι απίστευτο!παίζω σε wiiu σε 4κ tv και οι διαφορές με την έκδοση του switch που είδα χθες είναι μηδαμινές!έχουμε ένα θέμα με το frame rate αλλά εντάξει ποιος ασχολείται τώρα με αυτά..μιλάμε για ένα έπος!αχ αυτή ή nintendo!!νιώθω λες και έβαλα την κασετουλα μου στο n64 και παίζω το ocarina...

 

 

Για λέγε για το θέμα? με το frame rate εννοώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουμε ένα θέμα με το frame rate αλλά εντάξει ποιος ασχολείται τώρα με αυτά

Χαιρομαι που τα frame drops στις κονσολες της nintendo περνανε απαρατηρητα,αλλα στις αλλες δυο κονσολες κραξιμο/κοροιδια/απογοητευση. Οχι οτι αμφιβαλω για τα περι zelda φυσικα,αλλα το σωστο να λεγεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και δε περνάνε απαρατήρητα.Πολλοι το εχουν αυτο το θέμα.Εγω κραζω ακόμα και το 30αρι.Οπου να'ναι θα μας πεις ότι η εταιρεία που έχει φάει το μεγαλύτερο hating της γης έχει πάρει συγχωροχάρτι για τέτοια θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο framedrop που θυμαμαι να με ενοχλησε αισθητα ηταν του pokemon colloseum μια δεκαετια και βαλε πισω.

Εχω την εντυπωση πως ειναι τετοιο το immersion στα nintendo παιχνιδια που απλα δεν του δινεις σημασια.

Μπηκαμε ολοι στο τρυπακι να συγκρινουμε στατιστικα και επιδοσεις που ξεχασαμε το gameplay.

Π.χ το xenoblade chronicles wiiu δεν βλεπόταν σε σχέση με τον ανταγωνισμό,αλλά who cares,μια χαρά με κράτησε.

Προσωπικά δεν θα κοιτάξω γραφικα και αποδόσεις παρα μόνο το πόσο θα με κρατήσει το εκάστοτε παιχνίδι σε όποια πλατφόρμα και να είναι.Εδω άλλες εταιρείες βγάζουν ημιτελή παιχνίδια και μετά τα αποσύρουν,τουλαχιστον με νιντενδο πέρνουμε ένα ολοκληρωμένο προιόν,εκει φτάσαμε βασικά,το αυτονόητο να είναι και προταίρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρομαι που τα frame drops στις κονσολες της nintendo περνανε απαρατηρητα,αλλα στις αλλες δυο κονσολες κραξιμο/κοροιδια/απογοητευση. Οχι οτι αμφιβαλω για τα περι zelda φυσικα,αλλα το σωστο να λεγεται.

Δεν έχεις άδικο φίλε μου fulgore σε αυτό που λες!απλά το zelda με έχει κερδίσει τόσο πολύ που δεν μπορουν να με πειράξουν μερικά frame drops εδώ και εκει!μην φανταστείτε βέβαια ότι έχει και κανένα τρομερό πρόβλημα και μην ξεχνάμε ότι τρέχει σε ένα αδυναμο hardware και το συνολικό αποτέλεσμα είναι ασύλληπτο !όπως και να έχει έχεις δίκιο!την δεχομε την κριτική σου!

Επεξ/σία από metallica 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν έχω προλάβει να παίξω καθόλου στα σοβαρά, κανα μιαμισαωρο μόνο έχω σπαταλησει χαζεύοντας το gameplay. Δύο πράγματα:

 

1) Dat feeling, όταν ο Link βγαίνει από τη σπηλιά και αντικρίζει τον κόσμο από ψηλά μετά από λήθαργο 100 χρόνων. Και όλο αυτό σε φορητή συσκευή στις παλάμες των χεριών μου. Απλά δέος.

 

2) Η ελευθερία του κόσμου. Στην αρχή βρηκα ένα τσεκούρι και με αυτό έκοψα το δέντρο για να πάρω τα μήλα. Μετά σκέφτηκα, ότι μάλλον ήταν λίγο περιττό αυτό που έκανα. Οπότε την επόμενη φορά, απλά σκαρφάλωσα και τα έπιασα. Νομίζω το game είναι υπόδειγμα στο πως πρέπει να είναι στημένο ένα open world game. Ξανά, απλά δέος.

 

Δεν ξερω αν είναι το καλύτερο game ever, όταν το προχωρήσω θα γράψω πιο αναλυτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=9yFON2UON3k

 

Ίδια γραφικά πάνω κάτω η έκδοση του Wii U (720p vs 900p όμως) αλλα λίγο χειρότερο performance από το Switch. Αυτό πολύ καλο για όσους έχουν Wii U.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...