Προς το περιεχόμενο

Το Instagram συνεχίζει να αναπτύσσεται φτάνοντας τους 500 εκατομμύρια χρήστες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 1,6 δισεκατομμύρια χρήστες, το Facebook είναι συνηθισμένο σε μεγάλα νούμερα. Ακόμα και το WhatsApp έχει ένα δισεκατομμύριο χρήστες να το χρησιμοποιούν σε μηνιαία βάση. Το Instagram από την άλλη δεν είναι τόσο μεγάλο ωστόσο συνεχίζει να επεκτείνεται.

Σε μία σύντομη ανάρτηση στο επίσημο blog της εταιρείας, η υπηρεσία διαμοιρασμού φωτογραφιών ανακοίνωσε ότι στην βάση του διαθέτει 500 εκατομμύρια εγγεγραμμένους χρήστες, με τους τελευταίους 100 εκατομμύρια χρήστες να γράφονται τους τελευταίους 9 μήνες.

 

Στο παρελθόν, το Instagram δεν είχε ανακοινώσει τον αριθμό των ενεργών χρηστών του, αλλά για το συγκεκριμένο ορόσημο έκανε εξαίρεση. Από την ανακοίνωση μαθαίνουμε κάτι επίσης σημαντικό, ότι από τους 500 εκατομμύρια ενεργούς χρήστες, οι 300 εκατομμύρια χρησιμοποιούν την υπηρεσία καθημερινά. Μάλιστα, οι τέσσερις στους πέντε χρήστες βρίσκονται εκτός ΗΠΑ.

 

Αν και η ανάπτυξη του Instagram είναι δεδομένη – έχει προσθέσει 200 εκατομμύρια χρήστες τους τελευταίους 18 μήνες- λέγεται ότι ακόμα δεν έχει φτάσει στο αποκορύφωμα του. Για να υπάρχει ένα μέτρο σύγκρισης, το Twitter που βρίσκεται στην επικαιρότητα από το 2006, έχει περίπου 310 εκατομμύρια χρήστες, και παλεύει για να διατηρήσει την θέση του.

 

Link.png Site: Engadget
Link.png Site: VentureBeat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το instagram το έσβησα εδω και ένα μήνα και δεν μου λείπει καθόλου. Ούτε να ανεβάσω που πήγα διακοπές, ούτε τι ποτό ήπια, ούτε τι έφαγα, ούτε τίποτα! Μαζι με το Facebook αποτελούν τους μεγαλύτερους ρουφιάνους του internet! Είμαι καλα και χωρίς αυτά! 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατυχής η σύγκριση του instagram/fb με το twitter. Τελείως διαφορετικά social media που στοχεύουν σε τελείως διαφορετικό κοινό και περιστάσεις.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τα 3 παραπάνω σχόλια αν και δεν είμαι σίγουρος αν το instagram ή το fb είναι χειρότερο.

Σίγουρα πάντως το instagram θα έπρεπε να μετράει την δημοτικότητά του σε κώλους ανα δευτερόλεπτο!  :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το instagram το έσβησα εδω και ένα μήνα και δεν μου λείπει καθόλου. Ούτε να ανεβάσω που πήγα διακοπές, ούτε τι ποτό ήπια, ούτε τι έφαγα, ούτε τίποτα! Μαζι με το Facebook αποτελούν τους μεγαλύτερους ρουφιάνους του internet! Είμαι καλα και χωρίς αυτά! 

 

 

OMG ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ. ΔΙΔΑΞΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

 

5μιση ανέβηκε το άρθρο. 6 παρα τέταρτο το πρώτο τέτοιο σχόλιο. Ούτε μισάωρο δεν αντέχετε πλέον πριν μας πρήξετε για το πόσο καλύτεροι είστε και πόσο ανώτεροι που σβήσατε το τάδε social media. ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ. Ψευτο hipster της πορδής!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OMG ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ. ΔΙΔΑΞΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

 

5μιση ανέβηκε το άρθρο. 6 παρα τέταρτο το πρώτο τέτοιο σχόλιο. Ούτε μισάωρο δεν αντέχετε πλέον πριν μας πρήξετε για το πόσο καλύτεροι είστε και πόσο ανώτεροιπου σβήσατε το τάδε social media. ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ. Ψευτο hipster της πορδής!

Χιούμορ έκανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα φίλος μου μου έδειξε την αρχική σελίδα του instagram... τύφλά να έχει το playboy (τώρα που δε δείχνει κανονικό πορνό). Δεν το λέω ειρωνικά, κανένα περιοδικό δε θα μπορούσε να το ανταγωνιστεί και είναι κάτι που προσφέρεται δωρεάν.

 

Πέρα από αυτό, είναι εντυπωσιακό το πόσο μπορεί να λείπει μια απλή υλοποίηση από τον κόσμο. Το instagram προσφέρει την εικόνα που θα θέλαμε να έχουμε από την φωτογραφική μας μηχανή με μια software υλοποίηση. Είναι να απορείς πως τα φίλτρα του δεν τα είχαν προσφέρει νωρίτερα οι μεγάλες εταιρείες φωτογραφίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα social media τέτοιου μεγέθους που βασίζεται στον διαμοιρασμό φωτογραφιών είναι πολύ καλό και για φωτογράφους που θέλουν να προωθήσουν την δουλειά τους σε ευρύτερο κοινό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάποιοι έχετε μείνει στο ινστα που ανεβάζουν κωλους κ σελφιες. Μαλλον ψαχνετε μόνο photo με #selfie#puta#boobs#slut ....υπάρχουν κ τα grid και hubs ανθρώπων που το χρησιμοποιούν για προώθηση της καλλιτεχνικής τους δουλειάς . Ξεκολληστε την τσίχλα πρώτα κ θα βρείτε πραγματικά ταλέντα . Αλλιώς αφήστε τις κακίες επειδή δεν μπορείτε να βγαλετε ουτε ενα σελφιε της προκοπής ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το instagram το έσβησα εδω και ένα μήνα και δεν μου λείπει καθόλου. Ούτε να ανεβάσω που πήγα διακοπές, ούτε τι ποτό ήπια, ούτε τι έφαγα, ούτε τίποτα! Μαζι με το Facebook αποτελούν τους μεγαλύτερους ρουφιάνους του internet! Είμαι καλα και χωρίς αυτά! 

Θα το ξανα γραψεις και σε αλλα αρθρα?

 

http://www.insomnia.gr/topic/612463-facebook-εγκατάσταση-της-εφαρμογής-moments-ή-διαγραφή-των-συ/?p=54929310

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...