Προς το περιεχόμενο

Το νέο iPhone θα μοιάζει με το 6s, αλλά το 2017 σηματοδοτεί μεγάλες αλλαγές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω ότι έχουν βελτιωθεί πολύ, όμως αυτό το θέμα με τα είδωλα παραμένει μέχρι και στο S7 δυστυχώς διότι το δοκίμασα.


Το ποιο άσχημο λες? εμένα από εμφάνιση μου φαίνεται από τα πιο όμορφα iPhone. Χάνει όμως πολύ αυτός ο σχεδιασμός σε λειτουργικότητα διότι γλυστράει σαν σαπούνι χωρις θήκη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ακόμα για την εμφάνιση τσακώνεστε; Λες και είναι αντικειμενικό το γούστο του καθενός ξέρω ΄γω.

 

Κατά τ' άλλα άσχημη εξέλιξη η απουσία της υποδοχής 3,5mm. Γιατί ρε παιδιά; Εντάξει, προφανώς και δε νοιάζεται η Apple για legacy συσκευές (π.χ. το 800 ετών στερεοφωνικό στο αμάξι μου που δεν έχει Bluetooth) αλλά το 3,5mm είναι ο "στάνταρ" τρόπος σύνδεσης αξεσουάρ ήχου.

 

Το γυάλινο-κυρτό iPhone χωρίς φυσικό Home Button εμένα μου φαντάζει τεράστιο άλμα. Δε μας έχει συνηθίσει η εταιρεία σε τέτοιες ριζικές αλλαγές σ' αυτή τη συσκευή. Ίσα-ίσα που συνήθως "χτίζει" πάνω στα προηγούμενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το παλιό ή με το καινούργιο ημερολόγιο;

 

Ακόμα για την εμφάνιση τσακώνεστε; Λες και είναι αντικειμενικό το γούστο του καθενός ξέρω ΄γω.

 

Κατά τ' άλλα άσχημη εξέλιξη η απουσία της υποδοχής 3,5mm. Γιατί ρε παιδιά; Εντάξει, προφανώς και δε νοιάζεται η Apple για legacy συσκευές (π.χ. το 800 ετών στερεοφωνικό στο αμάξι μου που δεν έχει Bluetooth) αλλά το 3,5mm είναι ο "στάνταρ" τρόπος σύνδεσης αξεσουάρ ήχου.

 

Το γυάλινο-κυρτό iPhone χωρίς φυσικό Home Button εμένα μου φαντάζει τεράστιο άλμα. Δε μας έχει συνηθίσει η εταιρεία σε τέτοιες ριζικές αλλαγές σ' αυτή τη συσκευή. Ίσα-ίσα που συνήθως "χτίζει" πάνω στα προηγούμενα.

Το τελείως αντίθετο συμβαίνει και δεν μιλάω για τα στάνταρτς της Ελλάδας. Σε καλύτερες οικονομίες όλοι κυκλοφορούν με ασύρματα ακουστικά και ασύρματα ηχειάκια. Τα ηχειάκια είναι και η νέα καγκουριά.

 

Επίσης η μία θύρα USB-C στο Macbook ήταν ένα πολύ μεγαλύτερο άλμα από ότι η απουσία του minijack. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πραματα ειναι απλα ... και η τεχνολογια υπαρχει και τις πατεντες τις εχουν στα συρταρια ... το θεμα ειναι οτι καθε χρονο πετανε τσιχλες για να γεμιζουν τα ντουλαπια τους με δολαρια ... και σιγουρα καποιος θα πει ε ναι ρε φιλε εταιρια ειναι οχι φιλανθρωπικο ιδρυμα ,δεν σε αναγκαζει κανεις να παρεις iPhone κάθε χρονο ,καπιταλισμο εχουμε !Οκ απλα θα πω και μονο που γνωρίζεις την απατη και την κοροιδια που μεσω του marketing προωθουν τα προιοντα τους οι μεγαλες εταιριες , απλα σε βγαζει από τα ρουχα σου ! Αυτό ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως μακαρι να μην μοιαζει κ παρα πολυ με τα τωρινα και τα 6 αρια γενικα καθολου θα ηθελα αλλα κ η ιδεα του τζονυ ιβ πολυ καλη την βρισκω προσωπικα ...μακαρι αλλιως δεν με βλεπω μετα το 5ες που σταματισα κ περιμενω , να παιρνω άλλο μηλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φημες λενε πως το επομενο iphone θα εχει παχος ενα νανομετρο και η μπαταρια θα πωλειται ξεχωριστα, ως add on στην προνομιακη τιμη των 49.99Ε

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει λογος να αλλάξει εμφανισιακά οταν όλες οι αντίπαλες εταιρίες αντιγράφουν το design της που είναι το πιο ωραιο ακόμα και σημερα. Πάντως αμα γίνουν αυτά που αναφέρει το άρθρο προβλέπω νέο ρεκόρ πωλήσεων .

 

Αμα μπεις και κάπου αλλού εκτός του facebook θα δεις ότι η apple αντιγράφει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα του 6s plus δεν είναι το πάχος και δεν χρειάζεται να μειωθεί το πάχος. Το πρόβλημα είναι η αναλογία οθόνης/σώματος που κινητό με 700 ευρω μου έχει 67% στα ίδια και λίγο χειρότερα από τα κινέζικα εκεί γύρω στα 60 ευρω. Πάνε τα bezel σύννεφο και φυσικά αυτό γίνεται για να μην ανεβάσει το κόστος παραγωγής.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...