Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αναβαθμίζει τους χάρτες, τώρα που έφτασε στο τέλος η υποστήριξη των HERE


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Αλλά τι να λέμε εδώ υπάρχει κόσμος που γράφει ότι τα win7 είνια καλύτερα από τα 10... και το λέει σοβαρά...

το καλύτερο είναι σχετικό φιλαράκο......εγώ στα 10άρια δεν μπορώ να τρέξω πολλές εφαρμογές απο παλιά και κάποια πράγματα μου σπάνε λίγο τα νεύρα όπως τα forced updates και τα force restart για update και είναι φασισταριό αυτό.

 

τώρα σαν λειτουργικό είναι πιο σταθερά και μακράν πιο γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το καλύτερο είναι σχετικό φιλαράκο......εγώ στα 10άρια δεν μπορώ να τρέξω πολλές εφαρμογές απο παλιά και κάποια πράγματα μου σπάνε λίγο τα νεύρα όπως τα forced updates και τα force restart για update και είναι φασισταριό αυτό.

 

τώρα σαν λειτουργικό είναι πιο σταθερά και μακράν πιο γρήγορα.

 

όχι φιλαράκο, στην τεχνολογία το καλύτερο δεν είναι σχετικό... είναι απόλυτο! Και εμένα μου τη σπάνε τα force γενικώς και μάλιστα από άποψη και στάση ζωής δεν γουστάρω καθόλου να χώνει τη μύτη της η M$ στο pc μου, ΟΜΩΣ το λειτουργικό είναι καλύτερο, ο πυρήνας είναι καλύτερος, οι νέες λειτουργίες είναι καλύτερες. Αν δεν το θες για τους λόγους που αναφέρεις πας Linux και τελειώνεις, στην τελική έχεις διπλό λειτουργικό με τα δεδομένα σου καλά φυλαγμένα, δεν συζητάς σοβαρά να μείνεις στα win7 με επιχείρημα την ασφάλεια... Αλλιώς όταν έρθει η κακιά η ώρα, χωρίς υποστήριξη δεν κλείνεις ούτε τις τρύπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα που ημουν εξω συνεβη κατι πραγματικα περιεργο, πηγα καπου κανονικα με το here drive, το εκλεισα και μετα απο λιγη ωρα που το ξανανοιξα για να φυγω μου εβγαζε οτι ημουν στο Μπαμακο του Μαλι.

 

Αστεια πραγματα, να και ενα screenshot:

https://s32.postimg.org/5g4d7sayd/wp_ss_20160627_0001.png

 

Αρχισα τα restart κλπ αλλα τελικα εφτιαξε μονο του μετα απο καμια ωρα, δεν ξερω τι ειχα παθει. Πρωτη φορα το κανει αυτο.

 

Παντως με Lumia 640 και Here Drive εδω και κανα χρονο ειμαι αρκετα δυσαρεστημενος επειδη δουλευει οποτε θυμαται.

9 στις 10 φορες λεει looking for GPS και μπορει να παρει μπρος μετα απο κανα 5λεπτο. Αν οχι restart μεχρι να παρει.

Απορω κανεις αλλος δεν το εχει αυτο το προβλημα? Ειναι δυνατον να ειναι ελλατωματικο το GPS του κινητου μου και να δουλευει οποτε θυμαται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα που ημουν εξω συνεβη κατι πραγματικα περιεργο, πηγα καπου κανονικα με το here drive, το εκλεισα και μετα απο λιγη ωρα που το ξανανοιξα για να φυγω μου εβγαζε οτι ημουν στο Μπαμακο του Μαλι.

 

Αστεια πραγματα, να και ενα screenshot:

https://s32.postimg.org/5g4d7sayd/wp_ss_20160627_0001.png

 

Αρχισα τα restart κλπ αλλα τελικα εφτιαξε μονο του μετα απο καμια ωρα, δεν ξερω τι ειχα παθει. Πρωτη φορα το κανει αυτο.

 

Παντως με Lumia 640 και Here Drive εδω και κανα χρονο ειμαι αρκετα δυσαρεστημενος επειδη δουλευει οποτε θυμαται.

9 στις 10 φορες λεει looking for GPS και μπορει να παρει μπρος μετα απο κανα 5λεπτο. Αν οχι restart μεχρι να παρει.

Απορω κανεις αλλος δεν το εχει αυτο το προβλημα? Ειναι δυνατον να ειναι ελλατωματικο το GPS του κινητου μου και να δουλευει οποτε θυμαται?

 

Προφανώς και έχεις πρόβλημα. Υπάρχουν χίλια δυο μπορεί για το τι φταίει, αλλά φυσιολογικό δεν είναι και φυσικά δεν είναι πρόβλημα γενικώς του μοντέλου. Αν ήταν θα είχε βγει το Insomnia στα κάγγελα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν παλιός χρήστης Nokia και Here Maps+Drive ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος και ήταν κι ένας από τους λόγους που προτίμησα να πάρω Nokia Lumia. Η εφαρμογή "Χάρτες" της MS δεν μου φαίνεται και τόσο κακή και όπως γράφουν και οι παραπάνω, βελτιώνεται συνεχώς.

Για τους ανυπόμονους υπάρχουν κι άλλες εφαρμογές GPS στο store, όπως η MapFactor GPS Navigation και η Sygic: GPS Nagigation, Maps κλπ.

Προσωπικά η δεύτερη επιλογή μου (μετά το Here) είναι αυτή της MapFactor. Εντάξει, δεν είναι ίδιες αλλά την δουλειά της την κάνει μια χαρά.

Δεν ξέρω αν τις δοκίμασε/ψάχτηκε κανένας, πριν αρχίσει να λέει οτιδήποτε (και μιλάμε πάντα για το free κομμάτι της κάθε εφαρμογής, γιατί έχουν και επί πληρωμή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σημερα που ημουν εξω συνεβη κατι πραγματικα περιεργο, πηγα καπου κανονικα με το here drive, το εκλεισα και μετα απο λιγη ωρα που το ξανανοιξα για να φυγω μου εβγαζε οτι ημουν στο Μπαμακο του Μαλι.

 

Αστεια πραγματα, να και ενα screenshot:

https://s32.postimg.org/5g4d7sayd/wp_ss_20160627_0001.png

 

Αρχισα τα restart κλπ αλλα τελικα εφτιαξε μονο του μετα απο καμια ωρα, δεν ξερω τι ειχα παθει. Πρωτη φορα το κανει αυτο.

 

Παντως με Lumia 640 και Here Drive εδω και κανα χρονο ειμαι αρκετα δυσαρεστημενος επειδη δουλευει οποτε θυμαται.

9 στις 10 φορες λεει looking for GPS και μπορει να παρει μπρος μετα απο κανα 5λεπτο. Αν οχι restart μεχρι να παρει.

Απορω κανεις αλλος δεν το εχει αυτο το προβλημα? Ειναι δυνατον να ειναι ελλατωματικο το GPS του κινητου μου και να δουλευει οποτε θυμαται?

 

 

Και σε μένα τα ίδια κάνει. Μάλλον το Module του κινητού είναι assisted gps. Συνδέσου στο ίντερνετ να δείς για πότε βρίσκει που είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...