Προς το περιεχόμενο

Kodi: Κυκλοφορεί το πρώτο της hardware για το Raspberry Pi


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να μου πει πως βλέπεις ταινίες στο codi ? Αν είναι να μου στείλετε pm....έχω ψάξει αλλά δε κατάφερα κάτι.

Πρεπει να βαλεις καποιο προσθετο τριτου, οπως το exodus,hellenictv,xbmctorrents.

Περισσοτερα στο π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μία για σένα που έχεις 3d printer ίσως σου είνα άχρηστο...Αλλά πολύ λίγοι έχουμε δώσει 400ε για να φτιαχνουμε μπιχλιμπιδια των 20ε.

 

Εγώ αν κάνει αυτά που υπόσχεται θα το τσιμπήσω.

 

Αν νομιζεις οτι ενας 3Dprinter ειναι μονο γι ανα τυπωνεις κουτακια λαθεύεις, επισης με 400 ευρω παιρνεις σαβούρα.

Δεν ηθελα να το παιξω εξυπνος,  ενα comment εκανα που απλα ηθελα να δειξω πως μερικα πραγματα μπορουμε να τα κανουμε μονοι μας οπως τα θελουμε...(για οποιον το κατεχει δεν ειναι για ολους)

 

peace!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις στο rashbery 3 να του περασεις καποια υλοποίηση για να γινει media player ακομα και για 4k movies?

Με το pi3 όχι αλλά ρίξε μια ματιά τι έρχεται https://www.youtube.com/watch?v=R1l4I2UIw1Q

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4k video?? δε μιλατε σοβαρα προφανως ..πραγματικο 4κ hevc 10bit ακομα και i5 h i7 δυσκολευονται να παιξουν και σιγουρα τα μετρια μοντελα δε τα καταφερνουν και μου λετε για το .. raspeberry ??  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσκολεύονται γιατί δεν έχουν  hardware decoding σε hevc αρχεία, αν είχαν όπως πχ τα περισσότερα android box θα έπαιζαν άνετα

4k video?? δε μιλατε σοβαρα προφανως ..πραγματικο 4κ hevc 10bit ακομα και i5 h i7 δυσκολευονται να παιξουν και σιγουρα τα μετρια μοντελα δε τα καταφερνουν και μου λετε για το .. raspeberry ??  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν νομιζεις οτι ενας 3Dprinter ειναι μονο γι ανα τυπωνεις κουτακια λαθεύεις, επισης με 400 ευρω παιρνεις σαβούρα.

Δεν ηθελα να το παιξω εξυπνος,  ενα comment εκανα που απλα ηθελα να δειξω πως μερικα πραγματα μπορουμε να τα κανουμε μονοι μας οπως τα θελουμε...(για οποιον το κατεχει δεν ειναι για ολους)

 

peace!

 

Πίστεύω συμφωνούμε.Προφανώς και άμα χρειάζεσαι έναν  3Dprinter για επαγγελματικούς λόγους τα 400ευρώ δεν φτάνουν ούτε για τα plexiglass και τις ράβδους.

 

Αλλά ακόμα εξακολουθώ να πιστεύω ότι επειδή κάποιος μπορεί (και διαθέτει τις γνώσεις) να κατασκευάσει ένα αντικείμενο σαν αυτό του θέματος δεν σημαίνει οτι μια τέτοια λύση λογίζεται άχρηστη και ακριβής. Μιας και σε κόβω να είσαι του χώρου νομίζεις κατανοείς την διαφορά μεταξύ μιας custom solutίον και μιας retail.Aντίστοιχα και κάποιος που δεν γνωρίζει θα πάει να πάρει ένα android tv box δεν πρόκειται να κάτσει να φτιάξει driver για decoding σε embedded σύστημα.

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

μαλλον οι περισσοτεροι δεν καταλαβαινετε τι βλεπετε.

Εβγαλαν λογισμικο κοδι αποκλειστικα για το rapsberry pi.(εχει πολυ καιρο ομως αυτο ) και να τρεχει μονο αυτο.

Μπορεις να βαλεις κ αλλα λειτουργικα αλλα και 2-3 συγχρονως βαζοντας διαφορες micro sd με περασμενο το λογισμικο μεσα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...