Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το .NET Core 1.0 με την υποστήριξη της Red Hat


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

XAXA την πάτησε η Micro$oft!

Ο μόνος λόγος να έτρεχες windows server ήταν το .NET τώρα όλοι linux που το hosting ειναι πολύ φθηνότερο καθώς δεν πληρώνεις για το λειτουργικό όπως στα windows server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

XAXA την πάτησε η Micro$oft!

Ο μόνος λόγος να έτρεχες windows server ήταν το .NET τώρα όλοι linux που το hosting ειναι πολύ φθηνότερο καθώς δεν πληρώνεις για το λειτουργικό όπως στα windows server.

OR%20forests.jpg

see the forest for the trees

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκτρωμα που λέγεται php

 

Το ...έκτρωμα σπέρνει εδώ και καμιά δεκαετία. :-D Εξάλλου, άμα μας ενδιαφέρει ο ακαδημαϊκός ελιτισμός, οτιδήποτε κάτω από Idris είναι πλέμπα. Μας ενδιαφέρει;  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ...έκτρωμα σπέρνει εδώ και καμιά δεκαετία. :-D Εξάλλου, άμα μας ενδιαφέρει ο ακαδημαϊκός ελιτισμός, οτιδήποτε κάτω από Idris είναι πλέμπα. Μας ενδιαφέρει;  :devil:

 

Φυσικά και σπέρνει γιατί ήταν εύκολη και όλα τα cms εκτρώματα, που δυστυχώς έσπερναν και αυτά, έχουν φτιαχθεί εκεί. Και φυσικά επειδή την προτιμούν όλοι οι newbies, γράφουν και έκτρωμα κώδικα.

Πάντως η C# συνδυάζει και ακαδημαϊκό ελιτισμό και εμπορικότητα. Οπότε δεν έχεις και φοβερό δίλλημα.

Βασικά προγραμματίζεις σε c#, .net και έρχεσαι σε οργασμό, ενώ στην php (που έχω ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ να προγραμματίσω αρκετά) κάνεις εμετό...

 

Και για να είμαι δίκαιος, η κλασσική asp της microsoft είναι χειρότερη και από την php. Μεγαλύτερο έκτρωμα ακόμη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και σπέρνει γιατί ήταν εύκολη και όλα τα cms εκτρώματα, που δυστυχώς έσπερναν και αυτά, έχουν φτιαχθεί εκεί. Και φυσικά επειδή την προτιμούν όλοι οι newbies, γράφουν και έκτρωμα κώδικα.

Πάντως η C# συνδυάζει και ακαδημαϊκό ελιτισμό και εμπορικότητα. Οπότε δεν έχεις και φοβερό δίλλημα.

Βασικά προγραμματίζεις σε c#, .net και έρχεσαι σε οργασμό, ενώ στην php (που έχω ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ να προγραμματίσω αρκετά) κάνεις εμετό...

 

Και για να είμαι δίκαιος, η κλασσική asp της microsoft είναι χειρότερη και από την php. Μεγαλύτερο έκτρωμα ακόμη!

 

 Το ότι γράφει ο νουμπάς χάλια κώδικα, δεν σημαίνει ότι τον έχει προσλάβει η Facebook. Οπότε αδιάφορο.

 

Άμα θέλουμε να είμαστε purists, για αρχή η C# δεν είναι strongly typed, δεν έχει dependent types και κυρίως δεν μπορείς να κάνεις proofs, που σημαίνει ότι μόνο το testing είναι διαθέσιμο. Με άλλα λόγια, .net vs php vs whetever popular είναι πάντα σχετικά, μιας και αναγκαστικά πρέπει να είναι γλώσσες που δεν θέλουν 2 PhD για να τις χρησιμοποιήσει κάποιος. Οπότε ας μην είμαστε υπερόπτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά να είμαστε ρεαλιστές και να μην μπερδεύουμε την βούρτσα με την ...

Ποιος θέλει να είναι purist; δεν ζητάω το απόλυτο αλλά ούτε και το εκτρωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελες αλλα not

 

Γιατί ακριβώς θα θελα;  :-( Μήπως είσαι κανένα ογκόλιθος του computer science και ψήνομαι να σε γλείψω για να μου πεις καλή κουβέντα και να το δείχνω στην ...γιαγιά μου;  :devil:

 

Και μάλιστα καταλαβαίνεις πολύ καλά τι λέω.

 

Αυτό το πέτυχες διάνα, δεν μπορώ να πω.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ειρωνεία δεν γίνεται κουβέντα. 

 

Ελπίζω λοιπόν να συνειδητοποιείς τώρα ότι η ειρωνεία είναι κακή οπότε και αντιπαραγωγικό να μου απευθύνεσαι χρησιμοποιώντας την.

 

Σχολείο το insomnia.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...