Προς το περιεχόμενο

CEID Πατρα


alexis97droso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποια έχει καλύτερο επίπεδο δηλαδή; πάντως το μεγαλύτερο τζέρτζελο για ρομποτική Ελλάδα γίνεται για ΗΜΜΥ ΑΠΘ και ΗΜΜΥ Χανιά για Πάτρα δεν έχω ακούσει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ποια έχει καλύτερο επίπεδο δηλαδή; πάντως το μεγαλύτερο τζέρτζελο για ρομποτική Ελλάδα γίνεται για ΗΜΜΥ ΑΠΘ και ΗΜΜΥ Χανιά για Πάτρα δεν έχω ακούσει τίποτα.

 

Στην Πάτρα υπάρχει λέσχη ρομποτικής που βρίσκεται στη σχολή των μηχανολόγων μηχανικών αλλά στη λέσχη αυτή συμμετέχουν σπουδαστές και απο ημμυ και απο ceid και πρόσφατα βγήκε πρώτη σε έναν αγώνα ρομποτικής στην Ευρώπη και γενικότερα έχει διακρίσεις κάθε χρόνο στο εξωτερικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Στις 1/7/2016 στις 7:46 ΠΜ, CarbonFibre είπε

Κοίτα σε μέσες άκρες το CEID ασχολείται εξίσου περίπου το ίδιο με hardware-software ενώ το καποδιστριακό είναι πιο software oriented.

Το CEID επίσης έχει πολύ "στενές" σχέσεις με το ΙΤΥΕ δίπλα.

Το καλό και κακό ταυτόχρονα με τους ηλεκτρολόγους είναι ότι έχει διπλή ειδικότητα. Ηλεκτρολογία και Πληροφορική. Αν τα θυμάμαι καλά ανάλογα με τις ροές που διαλέγεις μπορεί να ασχοληθείς ελάχιστα με πληροφορική αλλά και πολύ αν θες.

Το καλό των ηλεκτρολόγων επίσης είναι ότι έχεις και επαγγελματικά δικαιώματα ηλεκτρολόγου εκτός από πληροφορικής. 

Σαν πιο hardware σκέτη πληροφορική θα πήγαινα CEID .

Σαν επαγγελματικά δικαιώματα θα πήγαινα ηλεκτρολόγους.

Βέβαια όποια σχολή και να διαλέξεις από τις τρεις θα είσαι μια χαρά. Είναι από τις καλύτερες σχολές στον τομέα τους

μηπως μπερδεψες λιγο τα μπουτια σου φιλε μου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...