Προς το περιεχόμενο

Τα δυσκολότερα boss fights στην ιστορία του gaming


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και η χαριστική βολή με την  Alma ήταν όταν (SPOILER ALERT!!!) τη ξανασυναντούσες λίγα επίπεδα μετά και άμα δεν είχες αρκετά ιατρικά μπορεί να σήμαινε new game...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα γιατι δεν λενε καθολου για το metal gear solid 3 ???? Οντως ο the end ηταν πολυ δυσκολος και ηθελε υπομονη + που οταν σε βαραγε με το sniper θα επρεπε να πας cure και να βγαλεις την σφαιρα ωστε να μην κοιμασαι + να πρεπει να βρισκεις φαγητο για να γεμισεις το stamina

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω ότι αναφερόμαστε γενικότερα στο gaming και όχι συγκεκριμένα σε PC ή consoles ή arcades, έχοντας σχεδόν 4 δεκαετίες gaming under my belt ;) θα αναφέρω έναν από τους πιο δύσκολους τελικούς, που ίσως αρκετοί δεν ξέρετε καν: τον μάγο στο Karnov. Ο οποίος ήταν πανδύσκολος, τον πετύχαινες αραιά και που, ΑΝ ήσουν τυχερός, και έπρεπε πρακτικά να μαντεύεις το που θα βρεθεί και τι θα σου ρίξει.....

 

Εκτός αυτού, το Karnov ήταν ένα παιχνίδι που, σε οποιοδήποτε επίπεδο δυσκολίας, αν έχανες σε κάποιο σημείο τον οπλισμό σου, ήταν σχεδόν αδύνατο να συνεχίσεις, και έπρεπε να ξεκινήσεις από την αρχή (άλλο ένα 10ρικο κέρμα δηλαδή).....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι που έπαιζα και τερματιζα με ενα coin ( ενα δεκάρικο ) ghost n goblins . Βέβαια για να το μάθω ειχα ρίξει τσουβαλιαααααα coins :) :) :)

 

http://www.hardcoregaming101.net/gng/ghostsngoblins-comp-arcade.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο καιρό έπρεπε να έχεις καταλάβει ότι αυτά τα "editorial" είναι απλά απόψεις κάποιων αμερικανων που μεταφράζονται στα ελληνικά εδώ...

 

 

 

http://www.ign.com/articles/2014/04/25/the-most-brutal-boss-fights-of-all-time

 

απο πότε πχ ξέραμε εμεις (μιλάω σαν μάζα Ελλήνων gamers) το Pounch Out καταρχήν οι περισσότεροι είχαμε megadrive εκείνη την εποχή και όχι snes... (απλά στην αμερική συνέβαινε το αντίθετο )

Δεν ξέρω κανέναν που να είχε ποτε Sega, απο την εποχή του nes, το μόνο sega που έχω δει από κοντά, ήταν ένα game gear που είχε το πλουσιόπαιδο της γειτονιάς .

Αντίθετα ο ξάδερφος μου στην Αμερική και οι φίλοι του ,είχε sega Genesis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι που έπαιζα και τερματιζα με ενα coin ( ενα δεκάρικο ) ghost n goblins . Βέβαια για να το μάθω ειχα ρίξει τσουβαλιαααααα coins :) :) :)

http://www.hardcoregaming101.net/gng/ghostsngoblins-comp-arcade.png

Αγαπημενο,ειχα φαει τρελα εικοσαρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πιο παλουκια απο τα παιδικα-εφηβικα μου χρονια θημαμε τα ultimate weapon στα ff7-ff8 ηταν αρκετα δυσκολα οπως επισης ο Dark Yojibo στο ff10.

 

Eπισης τελικο boss απο paraside eve και φυσικα τα τελευταια boss σε mk 1 k 2.

θυμάμαι στο ff8 είχα παει στο final boss under lvled με ελάχιστα gf στο πρώτο μου walkthrough και ήτανε σχεδόν αδύνατο να το βγάλεις. Εχει σκυλιάσει πόσες ώρες, στο τέλος το βγαλα xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το θέμα όμως υπάρχουν ακόμα αρκετοί τίτλοι που αν και δυσκολότεροι,δεν αναφέρθηκαν,μάλλον γιατί απλά ο περισσότερος κόσμος είτε δεν ζούσε είτε δεν έπαιζε τότε,για να τους θυμάται.Εγω λόγο ηλικίας και τρέλας με τα video game περίπου εδω και 3 δεκαετίες πρίν,είμαι απο τους τυχερούς που έπαιζαν τότε,βέβαια κάποια παιχνίδια,ίσως ήταν επειδή είμασταν μικροί φαίνονταν πιο δύσκολα,όμως κυρίως υπήρχε μεγάλη δυσκολία επειδή τα παιχνίδια ΔΕΝ σου έλεγαν τι να κάνεις,δεν είχαν auto maps κλπ ! οχι απο το χέρι δεν σε κρατούσαν,αλλά ούτε τον χειρισμό δεν σου έλεγαν ! (ενοείται οτι δεν είχαμε ιντερνετ manuals κλπ).Οπότε οκ ναι υπάρχει δυσκολία να παίξτε να τερματίσετε το megaman,αλλά για πάτε στο Ghosts and goblins (arcade) και να το τερματίσετε χωρίς continue ! (αν το φτάσεις στο τέλος πρέπει να το περάσεις πάλι απο την αρχή πιο δύσκολο για να φτάσεις στον πραγματικό τελικό !)και απο άλλη έχουμε και άλλη κατηγορία με adventures όπως το Discworld με τους φοβερούς γρίφους του ! Τι να λέμε τώρα ?  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...