Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Αvatars με επιλογή αναπηρικού καροτσιού στο Xbox


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά... έλεος με τον ρατσισμό. Το πετάτε από εδώ και από εκεί.

 

Ρατσισμός είναι να ΜΙΣΕΙΣ κάποιον που είναι διαφορετικός από εσένα. Το να μην συμπαθείς, να μην συμπάσχεις, να μην θες να βοηθήσεις κάποιον, δεν σε κάνει ρατσιστή. Σόρρυ, αλλά έτσι είναι wired ο άνθρωπος. Blame biology.

 

Πρώτα θα βοηθήσω τους οικείους μου. Έτσι λειτουργεί η φύση. Την μάνα μου, πατέρα μου, αδέρφια μου, γυναίκα μου, ευρύτερη οικογένεια, φίλους, κτλ.

 

Έχετε βάψει και τις πέτρες ρατσίστριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το να μην συμπαθείς, να μην συμπάσχεις, να μην θες να βοηθήσεις κάποιον, δεν σε κάνει ρατσιστή. Σόρρυ, αλλά έτσι είναι wired ο άνθρωπος. Blame biology.

 

Πρώτα θα βοηθήσω τους οικείους μου. Έτσι λειτουργεί η φύση. Την μάνα μου, πατέρα μου, αδέρφια μου, γυναίκα μου, ευρύτερη οικογένεια, φίλους, κτλ.

 

Έχετε βάψει και τις πέτρες ρατσίστριες.

Ρατσιστής μπορεί να μην είσαι αλλά χάνεις κάθε υποψηφιότητα για να ψηφιστεις άνθρωπος..

 

And don't blame biology, don't blame Darwin.. Blame yourself..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρατσιστής μπορεί να μην είσαι αλλά χάνεις κάθε υποψηφιότητα για να ψηφιστεις άνθρωπος..

 

And don't blame biology, don't blame Darwin.. Blame yourself..

Δεν είμαι άνθρωπος... επειδή είμαι άνθρωπος; Συγγνώμη που αγαπάω και ενδιαφέρομαι για την μάνα μου περισσότερο από την δικιά σου. Εσύ είμαι σίγουρος θα θυσίαζες την δικιά σου για την δικιά μου. Ή για κάποιο παιδάκι στην αφρική που δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά... έλεος με τον ρατσισμό. Το πετάτε από εδώ και από εκεί.

 

Ρατσισμός είναι να ΜΙΣΕΙΣ κάποιον που είναι διαφορετικός από εσένα. Το να μην συμπαθείς, να μην συμπάσχεις, να μην θες να βοηθήσεις κάποιον, δεν σε κάνει ρατσιστή. Σόρρυ, αλλά έτσι είναι wired ο άνθρωπος. Blame biology.

 

Πρώτα θα βοηθήσω τους οικείους μου. Έτσι λειτουργεί η φύση. Την μάνα μου, πατέρα μου, αδέρφια μου, γυναίκα μου, ευρύτερη οικογένεια, φίλους, κτλ.

 

Έχετε βάψει και τις πέτρες ρατσίστριες.

 

μην συμπαθείς το διαφορετικό = αντιπαθείς το διαφορετικό = ρατσισμός

δεν βοηθώ άνθρωπους με ειδικές ανάγκες αλλά δίνω προταιρεότητα σε δικούς μου χωρίς ειδικές ανάγκες = ρατσισμός.

 

Ακόμη δεν κατάλαβες ποιος είναι ο ημιμαθής;

Πάνω από την φύση είναι ο πολιτισμός και η παιδεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φυσικα εχεις δικιο για τα υπολοιπα.Δεν νομιζω οτι χρειαζεται καποια ιδιαιτερη επισήμανση εδω,παρα απο το να συνοψίσω την τελευταια σου παράγραφο στην εξης προταση.Ο αντι-ρατσιστης με ακραια συμπεριφορα μπορει να γινει και εκεινος ρατσιστης.

 

Όχι "μπορεί να γίνει ρατσιστής". Είναι ήδη ρατσιστής. Ειδικά όταν έχει ως φιλοσοφία του το "θάνατο σε όλους τους φασίστες" κι όταν λέει φασίστες εννοεί όλα τα άτομα με ακροδεξιές πεποιθήσεις, ακόμα κι αυτούς που δεν ενοχλούν κανέναν. Κι όχι, δεν είναι όλοι οι ακροδεξιοί σαν κάτι ενεργά μέλη της Χρυσής Αυγής που βγαίνουν στους δρόμους και πλακώνουν στο ξύλο όποιον αθώο περαστικό δεν τους γεμίζει το μάτι. Αν και δυστυχώς έχουμε φτάσει σε σημείο να θεωρείται φασίστας ακόμα κι όποιος κυκλοφορεί στην Αγγλία με καπέλο που έχει την σημαία της Αγγλίας:

Kι όσοι απαντήσουν ότι η εν λόγω δημοσιογράφος πήγαινε γυρεύοντας, μαντέψτε ποιός είναι ο φασίστας.

 

Η μόνη μου παρηγορία είναι όταν βλέπω αρκετούς φυσιολογικούς αριστερούς και παραδοσιακές φεμινίστριες να έχουν αηδιάσει με το πόσο έχει ξεφύγει η κατάσταση με την ακρο-αριστερά και τον φασισμό της πολιτικής ορθότητας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρατσιστης και φασιστας.

Οποιος δε συμφωνει μαζι μας ,τον βαφτιζουμε ενα απο τα δυο και κατευθειαν win η διαφωνια.

Εχει καταντησει γελοιο το θεμα εδω και καιρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει αντι-ρατσιστής με ακραία συμπεριφορά. Είναι μαθηματικό παράδοξο. Αυτός που έχει ακραία συμπεριφορά είναι ρατσιστής. Δεν μπορεί να είσαι λοιπόν και αντί και ρατσιστής.

Μην προσπαθήσετε να μειώσετε με το επιχείρημα αυτό τον αντιρατσισμό. Στην ουσία στο ίδιο καζάνι βράζουν όλοι οι εξτρεμιστές και ουδεμία σχέση έχουν με τον αντι-ρατσισμό.


Ρατσιστης και φασιστας.

Οποιος δε συμφωνει μαζι μας ,τον βαφτιζουμε ενα απο τα δυο και κατευθειαν win η διαφωνια.

Εχει καταντησει γελοιο το θεμα εδω και καιρο.

Εσένα δεν σε είπε κάποιος ρατσιστή. Και όταν διαφωνεί κάποιος εκφράζοντας ρατσιστικές απόψεις, είναι ρατσιστής. Δεν θα του κάνουμε την χάρη να μην τον χαρακτηρίσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βαφτιζονται ρατσιστικες αποψεις που απλα ειναι στη φυση τοτε ναι ειναι γελοιο.

Να πουμε δηλαδη και ρατσιστες τα λιονταρια που τρωνε την ευκολη λεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βαφτιζονται ρατσιστικες αποψεις που απλα ειναι στη φυση τοτε ναι ειναι γελοιο.

Να πουμε δηλαδη και ρατσιστες τα λιονταρια που τρωνε την ευκολη λεια.

 

Α οκ. Κατάλαβα...

Στην αρχή με ξεγέλασες...

Αρχή του ρατσισμού είναι η φύση και η φυσική επιλογή.

Απλά να ξέρεις ότι με κανόνες φυσικής επιλογής ζούσαμε όταν ήμασταν άγριοι στην φύση.

Τώρα προσπαθούμε να δώσουμε ευκαιρίες σε όλους να ζήσουν με αξιοπρέπεια και όχι να εξαλειφθούν από την φυσική επιλογή και από το νόμο του πιο δυνατού.

 

Αλλά ξέρεις υπάρχει και το κάρμα.

Φαντάσου να μείνεις ανάπηρος και να πας να περάσεις την διάβαση που έχει κλείσει κάποιο ντερέκι και όταν του κάνεις και διαμαρτυρία να σε πλακώσει στο ξύλο σαν πιο δυνατός. Τότε έλα πες μου πάλι το παράδειγμα με το λιοντάρι και αν συμφωνείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ. Κατάλαβα...

Στην αρχή με ξεγέλασες...

Αρχή του ρατσισμού είναι η φύση και η φυσική επιλογή.

Αρχη του ρατσισμου ειναι το χρημα φιλτατε. Σε ολα το χρημα φταιει. Οταν γεννηθηκαμε δε κοιτουσαμε τι χρωμα ειχε ο αλλος. Γονεις και περιβαλλον και μιζερια αποφερουν ρατσισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχη του ρατσισμου ειναι το χρημα φιλτατε. Σε ολα το χρημα φταιει. Οταν γεννηθηκαμε δε κοιτουσαμε τι χρωμα ειχε ο αλλος. Γονεις και περιβαλλον και μιζερια αποφερουν ρατσισμο.

Δυστυχώς φίλτατε, το χρήμα είναι ένας παράγοντας. Η εγωπάθεια, ο εγωισμός, η έλλειψη αισθηναίσθησης, η αίσθηση ανωτερότητας, η ομαδοποίηση, η ομοιοδοποίση κτλ είναι πολλούς απούς τους παράγοντες.

Η αίσθηση ότι είσαι πιο δυνατός, επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως να δωσουμε σε ολους ισες ευκαιριες αλλα δε μπορει να παραληφθει το οτι δε γινεται στη πραξη να εχουν ισες ευκαιριες.

Ρατσιστικο η οχι η πες το οπως θες,ειναι η πραγματικοτητα.

Καλως η κακως καποιος με πχ ελλειψη καποιου μελους ,δε γινεται να παει αστροναυτης.

Τωρα αν αρνειστε να δειτη τη πραγματικοτητα χαρη μιας ιδεας,πασο.

Το παραδειγμα σου ακυρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως να δωσουμε σε ολους ισες ευκαιριες αλλα δε μπορει να παραληφθει το οτι δε γινεται στη πραξη να εχουν ισες ευκαιριες.

Ρατσιστικο η οχι η πες το οπως θες,ειναι η πραγματικοτητα.

Καλως η κακως καποιος με πχ ελλειψη καποιου μελους ,δε γινεται να παει αστροναυτης.

Τωρα αν αρνειστε να δειτη τη πραγματικοτητα χαρη μιας ιδεας,πασο.

Το παραδειγμα σου ακυρο.

 

Ενώ το δικό σου με το λιοντάρι έγκυρο;

Τι άλλο θα ακούσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αλλη μια φορα εχασες το ποιντ με το λιονταρι.

Αλλα οκ,σε τοιχο μιλαω.

Ζηστε στην ουτοπικη κοινωνια.

Γινετε και vegans και ολα μια χαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αντιφασιστες ειναι φασιστες με καλυτερο μαρκετινγκ μην τρελαθουμε.

2016 εχουμε ξεκολληστε, δεν ειναι σαν τα μπλε ανθρωπακια του Αβαταρ που πανε να σωσουν το δασος απο τους κακους κατακτητες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...