Προς το περιεχόμενο

Χάρη στην σειρά Galaxy S7, η Samsung θα έχει τα υψηλότερα κέρδη εδώ και δύο χρόνια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου κάτσε να βγει πρώτα και μετά μιλάμε .Οι φήμες είναι μέρος μάρκετινγκ των εταιριών.Θα μιλήσουμε όταν θα βγει

Όσο για την μεταπώληση του iPhone Πουλιέται για πλάκα σε μια καλή τιμή.Αν μπεις στο Σκρουτζ δες ποσό έχει το ς7 και ποσό το iPhone 6s ,ίδια τιμή .Γιατι ? Γιατι τα iPhone κρατάνε τιμή και έχουν τρομερή ζήτηση .Οταν βγαίνει ένα Samsung η τιμή ανάμεσα σε αντιπροσωπεία και σκρουτζομαγαζα είναι 200 με 300 ενώ σε iPhone 10 με 20 ευρώ

 

Ο βασικός λόγος που ισχύει αυτό είναι ότι η Apple δεν κατεβάζει τις τιμές της ακόμα και μετά από μήνες που έχει λανσάρει ένα μοντέλο ανεξαρτήτως ζήτησης.  Πρέπει να βγει το επόμενο για να υπάρξει μείωση, δηλαδή κοντά ένα χρόνο.

 

Στα Android αντιθέτως λόγο του ισχυρού ανταγωνισμού και των πολλών επιλογών, σε ελάχιστο χρόνο υπάρχει μείωση τιμών.

 

Βέβαια για το S7 ίσως αργήσει γιατί πουλάει τρελά και οι ανταγωνιστικές ναυαρχίδες (G5) έχουν πατώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

-Δηλαδή εσύ ήθελες να απαντας στο τηλεφωνο σου μεσω μιας αλλης συσκευής.

Κανε το με smartwatch τότε.

-Δηλαδή ηθελες κάτι τέτοιο.(ενδεικτικά)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lastpass.lpandroid&hl=el

you welcome.

Ε δεν ειναι ακριβως το ιδιο, δεν κυκλοφορω μεσα στο σπιτι με ρολοι συνηθως σχεδον σιγουρα ομως θα ειμαι σε υπολογιστη ή ταμπλετ.

Τελος παντων, μην κολλας στα συγκεκριμενα παραδειγματα. Το ειπα και πριν οτι αν ψαχτεις σιγουρα υπαρχουν λυσεις, αλλα δε θα μπω στη διαδικασια να ψαχνομαι και να σεταρω για να λειτουργησει κατι που τωρα λειτουργει out of the box. Αν υπαρξει καποια τετοια λυση, ειμαι δεκτικος φυσικα, δεν εχω μετοχες σε καμια εταιρια.

Εξαλλου αυτα τα δυο παραδειγματα ειναι ενδεικτικα της εμπειριας που ειχα με το android. Υπαρχουν και αλλα τα οποια δε θυμαμαι να παραθεσω τωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...