Προς το περιεχόμενο

υπολογισμός δώρο καλοκαιριού


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε νεες προσληψεις που είχαμε στην δουλεια εγω υπολογισα την δικαιουμενη αδεια του 2016 ως εξης :

 

Μηνες υπηρεσίας το 2016Χ20:12 στρογγλοποιουμενο στην πλησιεστερη ακεραιη μοναδα .

 

Τυχον προϋπηρεσία σε εξηρτημενη εργασια θα μου γνωστοποιηθει από τα κεντρικα πιο μετα.

 

Για να παρουν αδεια τον Αυγουστο μηνες  υπηρεσίας μεχρι τοτε Χ 1.7

 

Σωστα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να κλείνουμε το θέμα, έως τέλος του έτους δικαιούσαι 17 ημέρες άδεια.

Το επίδομα αδείας που πρέπει να λάβεις έως τέλος του έτους, θα υπολογιστεί με 12,5 ημέρες και θα είναι 500 ευρώ μικτά. Δηλαδή στο χέρι περίπου 396 ευρώ, αν βγάλεις ικα και φμυ.

 

αυτά, τέλος.

 

Τώρα αν σου σπάσουν την άδεια σε δύο μέρη, η με αίτησή σου σε περισσότερα, θα παίρνεις κάθε φορά αναλογία του επιδόματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να κλείνουμε το θέμα, έως τέλος του έτους δικαιούσαι 17 ημέρες άδεια.

Το επίδομα αδείας που πρέπει να λάβεις έως τέλος του έτους, θα υπολογιστεί με 12,5 ημέρες και θα είναι 500 ευρώ μικτά. Δηλαδή στο χέρι περίπου 396 ευρώ, αν βγάλεις ικα και φμυ.

 

αυτά, τέλος.

 

Τώρα αν σου σπάσουν την άδεια σε δύο μέρη, η με αίτησή σου σε περισσότερα, θα παίρνεις κάθε φορά αναλογία του επιδόματος.

 

Απολυτως σωστα αλλα στην πραξη από ότι εγραψα για την καταβολή του επιδόματος αδειας δεν είναι παντα ετσι .Συνηθως προκαταβάλλεται εστω μερικως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πληρώνομαι το επίδομα αδείας ολόκληρο τον Ιούνιο είτε έχω πάρει την μισή άδεια ή καθόλου.

Όλη η κουβέντα είναι για τον πρώτο χρόνο, μετά ισχύει αυτό που λες
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολυτως σωστα αλλα στην πραξη από ότι εγραψα για την καταβολή του επιδόματος αδειας δεν είναι παντα ετσι .Συνηθως προκαταβάλλεται εστω μερικως.

Σπάνια να προκαταβληθει εκτός αν αναφερεσαι στον τρέχοντα μήνα.το ποτέ θα δωθεί εξαρτάται και με την εταιρεία.αν προσληφθεις μέχρι ιουνιο λογικά θα πάρεις κάτι Ιούλιο -αυγουστο σε διαφορετική περίπτωση το δεκεμβριο (εκτός αν τα έχεις ανάγκη και τα ζητησεις στο ενδιάμεσο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...

Επαναφέρω το θέμα.. 

Με πρόσληψη 1/4/22, δεν έχω πάρει επιδομα αδειας, άδεια καλοκαιριού πήρα κανονικά όμως.

δικαιουμαι επιδομα αδειας; και εάν ναι πότε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαιούσαι αναλογικά από την ημέρα της πρόσληψης. Κάποιες εταιρείες το δίνουν το καλοκαίρι κανονικά όπως στους υπόλοιπους εργαζόμενους, ωστόσο υπάρχουν και εταιρείες που το δίνουν αργότερα μαζί με το δώρο των Χριστουγέννων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω το ιδιο  έκλεισε  η επιχείρηση απο το 15 και ανοιγει 22 Δευτέρα(ημερες εργασιας Δευτέρα-Σαββατο)αλλα επιδομα δεν εβαλε ή  δεν εβαλε σε μενα. Γιατι μου λεγανε οτι μεχρι της 12 Αυγούστου το βαζει, αλλα δεν εχει μπει τιποτα. 

Προσληψη 1/4/22.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...