Προς το περιεχόμενο

Εκτός λειτουργίας η ιστοσελίδα KickassTorrents, με την Apple και Facebook να βοηθούν στη σύλληψη του ιδιοκτήτη


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άλλο το αν είναι κάτι παράνομο (που κι εκεί χωρά κουβέντα), άλλο αν συνιστά κλοπή. Definition: "...the intent to permanently deprive the owner or the person with rightful possession of that property or its use". 30" στο google χρειάστηκαν, έλεος...

Δηλαδη παιδιά χρειάζεστε το Google και 30 δευτερόλεπτα για να καταλάβετε ότι όταν κάποιοι άλλοι πληρώνουν για να αγοράσουν κάτι το οποίο εσείς το παίρνετε τσάμπα λέγεται παρανομία η όχι;

 

Η κοινή λογική δεν αρκεί; Εγώ πληρώνω για να αποκτήσω ένα προϊόν και εσύ το παίρνεις τσάμπα. Αυτό πως λέγεται στη γλώσσα σας; Αντιγραφή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο έγγραφο αποκαλύπτεται επίσης ότι Apple παρέδωσε προσωπικά στοιχεία του Vaulin στις αρχές και οι ερευνητές ανακάλυψαν ότι η ίδια διεύθυνση IP χρησιμοποιήθηκε για μια συναλλαγή μέσω iTunes αλλά και για την είσοδο στην σελίδα του Kickass Torrents στο Facebook.


 


large.ddos-attack-hits-kickass-torrents-


 


Παράλληλα με τη σύλληψή του στην Πολωνία, δόθηκε άδεια από το δικαστήριο για την κατάσχεση του τραπεζικού του  λογαριασμού αλλά και των σχετικών ιστοσελίδων. Από ότι φαίνεται οι αρχές των Η.Π.Α κατάφεραν να εκδώσουν ένταλμα για την σύλληψή του αφού ένας από τους server βρισκόταν στο Σικάγο.  


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μουφα ρε μάστορα, για ποιο λόγο να πεί ψέματα; 

Δεν είπε ψέματα, απλώς την είδε από εφαρμογή (τύπου popcorn) που χρησιμοποιεί torrent για να στριμάρει online το περιεχόμενο και δεν το ήξερε..

 

 

Εγώ δηλ. εδώ και δύο χρόνια που βλέπω τουλάχιστον τρεις την βδομάδα θα πληρώνουν και τα εγγόνια μου;;

 

Το online streaming δεν διώκεται ούτε το download από host sites

Το Torrent διώκεται όταν γίνεται διαμοιρασμός περιεχομένου που υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2016 δεν θες iTunes. Με το ταμπλετακι ανοιγεις την εφαρμογη και ... Μπαμ! Πληρωσες και κατεβασες!

 

Πιο ευκολο το τορρεντ; Συγκρινεις κλοπη με αγορα.

 

Θα ηθελα να ηξερα τι δουλεια κανετε ολοι εσεις που βλεπτε πειρατικα, και εαν θα θελατε και σε εσας να ερθουν οι πειρατες στη δουλεια σας.

 

Τι; Ειναι διαφημιση τα τορρεντ; Τα τρειλερ ειναι διαφημιση. Τα τορρεντ ειναι παρανομα.

Πλάκα μας κάνεις τώρα κι εσύ; Γιατί να είναι είδη πολυτελείας η μουσική και οι ταινίες; Λες και ήδη δεν κερδίζουν αρκετά εκατομμύρια,εμείς των 500ευρώ τους βάλαμε μέσα.Κάντε μας τη χάρη μερικοί.Είσαι και της "ελεύθερης" αγοράς φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη παιδιά χρειάζεστε το Google και 30 δευτερόλεπτα για να καταλάβετε ότι όταν κάποιοι άλλοι πληρώνουν για να αγοράσουν κάτι το οποίο εσείς το παίρνετε τσάμπα λέγεται παρανομία η όχι;

 

Η κοινή λογική δεν αρκεί; Εγώ πληρώνω για να αποκτήσω ένα προϊόν και εσύ το παίρνεις τσάμπα. Αυτό πως λέγεται στη γλώσσα σας; Αντιγραφή;

 

Παρανομία είναι, φυσικά, αφού το λέει ο νόμος. Κλοπή δεν είναι.

Γιατί να είναι είδη πολυτελείας η μουσική και οι ταινίες; 

 

Γιατί έτσι γουστάρουν αυτοί που τις φτιάχνουν, problem? Άμε να δώσεις και συ 100 εκατομμυριάκια να φτιάξεις το Iron Man 54 και δώστο με 1Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σας κανω μια ερωτηση . Οταν αγοραζουμε ενα cd-dvd-οτι μεσο θελετε με ενα game τραγουδι κ.λ.π , τι ειναι αυτο που αγοραζουμε;

 

Ό,τι λέει η άδεια χρήσης + το φυσικό υλικό του δίσκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδεια χρησης ομως βρισκεται μεσα στην συσκευασια ..τι γινεται εαν διαφωνω ;

Επισης αν χαλασει το φυσικο υλικο του δισκου γιατι πρεπει να ξανααγορασω το περιεχομενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδεια χρησης ομως βρισκεται μεσα στην συσκευασια ..τι γινεται εαν διαφωνω ; Επισης αν χαλασει το φυσικο υλικο του δισκου γιατι πρεπει να ξανααγορασω το περιεχομενο;

 

α) Πήγαινέ το πίσω.

 

β) Γιατί έτσι τους αρέσει. Αφού δεν αγοράζεις την κυριότητα και είναι σύννομο, αυτά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατέβασες παράνομα το Spectre θα φας στην μάπα με το ζόρι την διαφήμηση της ΒΜW, δηλαδή κανείς δεν χάνει με την πειρατεία, αντίθετα κερδισμένοι βγαίνουν.

 

Ακριβώς. Εδώ και πολλά χρόνια τα λεφτά στη διαφήμιση είναι στο placement του προϊόντος. Δεν κόβεται με τίποτα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κλαψουρίζουν κατά της πειρατείας, καλο ειναι να μάθουν ότι δεν περισσεύουν σε όλους 50ευρα για πέταμα, ειδικά όταν δεν μπορείς να δοκιμάσεις ένα προιόν. Πχ θέλω να αγοράσω το DOOM. Μπορώ να το δοκιμάσω? Όχι. Yπάρχει demo? Όχι. Δηλαδή θα πρέπει να πληρώσω 60 ευρώ μαμισιάτικο μου αρέσει δε μου αρέσει. Ε, όχι ρε φιλε. Θα περιμένω μεχρι να σπάσει το Denuvo και να το κατεβάσω. Και μη νομίζει κανείς ότι όσοι κατεβάζουν ένα παιχνίδι θα το αγόραζαν αν δεν κυκλοφορούσε σπασμένο. 

 

Επίσης, δε μπορεί εμένα τώρα να μου πουλάει η Sega ένα ψηφιακό αρχείο του Warhammer Total War για 60 ευρώ ή την πατάτα το Diablo 3 η Blizzard άλλα 60 πριν λιγα χρόνια. Τρελαθήκαμε δηλαδή? Όσο οι τιμές θα ειναι στα ύψη, πειρατεία και πάλι πειρατεία. Τέλος. Αυτοί που έχουν ένα μπαμπάκα να τους αγοράζει ότι παιχνίδι θέλουν, είτε ειναι μάπα είτε όχι, ας πληρώσουν. Αφήστε εμάς που δε μας περισσεύουν να "κλέβουμε".

 

BTW, extratorrent για οποιον θέλει άμεσα ένα εναλλακτικό του kat.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...