Προς το περιεχόμενο

Αργή απόκριση του πληκτρολογίου κατά την εκκίνηση


zarzonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

έχω ένα περίεργο πρόβλημα με τον υπολογιστή μου που τρέχει τα Windows 10 64bit αυθεντικά. Όταν ανοίγει ο υπολογιστής χωρίς λόγο αργεί να αναγνωρίσει αυτά που πατάω στο πληκτρολόγιο. Αυτό γίνεται για τα πρώτα 30-40 δευτερόλεπτα. Μετά είναι κανονικά. Το περίεργο είναι ότι ο υπολογιστής δεν φορτώνει κάτι τότε. Γενικά είμαι έμπειρος χρήστης και προσέχω ποιες σελίδες επισκέπτομαι και επίσης δεν έχω εφαρμογές να ανοίγουν κατά την εκκίνηση, οπότε φαντάζομαι ότι δεν είναι κάποιος ιός. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε πρώτη φορά λίγο μετά από την αναβάθμιση από Windows 8.1 σε 10 όταν είχαν κυκλοφορήσει, απλά δεν είχα χρόνο να κάτσω να ασχοληθώ. Θα ήθελα να αποφύγω το format γιατί δεν θα ήθελα να χάσω χρόνο να τα στήσω πάλι από την αρχή. Ξέρει κάποιος τί μπορεί να φταίει και γίνεται αυτό; Η βοήθειά σας είναι πολύτιμη.

 

EDIT: Ξέχασα να αναφέρω ότι το πληκτρολόγιο είναι ασύρματο και είναι το Microsoft Wireless Keyboard 3000 v2,0. Το αντίστοιχο ποντίκι δουλεύει κανονικά τη στιγμή που το πληκτρολόγιο κολλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...