Προς το περιεχόμενο

Πιθανή ψύξη στον θώρακα;


DimitrisGrr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα Forum! 

Μήπως γνωρίζει κανείς τίποτα απο ιατρική; 

Εδω και 3-4 μήνες με ταλαιπωρεί ένας πόνος μπροστά στο θώρακα..Ακριβώώώώς στη μέση!

Ο πόνος έρχεται με οποιαδήποτε κίνηση του σώματος σχεδόν...

Πιο έντονος όταν ξυπνώ!

Με πιάνει για 1 βδομάδα με αφήνει και πάλι τα ίδια!

Πήγα σε καρδιολόγο (τεστ κοπώσεως,τρίπλεξ,κλπ κλπ) και ΌΛΑ είναι νορμαλ!

Καμία ιδέα; Καμία γνώση; Κάποιος "συνάδλεφος" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιμάμαι με όλους τους τρόπους , συνύθως ξυπνώ ανάσκελα και όταν πάω να σηκωθώ τότε είναι που με ταράζει!

ψύξη στο θώρακα υφίσταται; μου είχε συστήσει ο καρδιολόγος βολταρέν, το έκανα αλλά τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θλαση εχεις κατα πασα πιθανότητά... Δυστυχώς η θλαση του θωρακα χρειάζεται παραμπολυ καιρό για να φύγει και ίσως όταν κουραζεσαι να επανέρχεται. Ακτινογραφία φαντάζομαι έκανες και αφού δεν υπάρχει άλλο θέμα τοτε το πρόβλημα ειναι καθαρά μυϊκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο και αν φανει περίεργο δεν έχω κάνει ακόμη θώρακος ακτίνα!

Αύριο θα πάω να κάνω. Ελπίζω να μη δείξει κάτι και όντως να είναι κάτι μυοσκελετικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχωνεσαι φίλος. Τραυματισμός είναι. Μου έχει συμβεί και μένα και φαντασου πως ακομη και 6 μηνες μετα, αν δεν προσεξω σε κάποια άσκηση στο γυμναστήριο, ο πόνος επανερχεται,πιο ήπιος μεν αλλά επανερχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελπίζω! Απλά ανησυχώ λιγάκι γιατί είναι έντονος! Απο την άλλη όμως που δεν έχω πόνο στην εισπνοή η την εκπνοή...!

Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ αν έκανα κάτι που θα το προκάλεσε αυτό αλλά τίποτα! Γυμναστική έιχα σταματήσει εδώ και 1,5 χρόνο και ξανάρχισα σχετικά πρόσφατα με βαράκια και ποδήλατο!τι να πώ! θα δείξει! Σε ευχαριστώ πάντως!!


Ναι. Υπάρχει και μια πλευροχονδριτιδα , γκουγκλαρε το. Και ρωτα το γιατρο σου.

Σε ευχαριστώ! Θα το αναφέρω αύριο!


αν εχεις θλαση πες τον τον γιατρο σου να σου δωσει τα arcoxia σε συνδιασμο με καποια μυοχαλαρωτικα, musco ril ή norgesic ας πουμε.

Οκ! Λέω να πάρω ενα νορτζέσικ τώρα που το εχω πρόχειρο! αν ζήσω πάντως κερνάω!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν πας σε έναν γιατρό να το δει? Τι διάγνωση να κάνουμε από το φόρουμ?

 

1002 πράγματα μπορεί να είναι ο πόνος στον θώρακα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ το εχεις αφησει.. 3-4 μηνες και δε το εψαξες παραπανω; Ειχα ταλαιπωρηθει καποιο καιρο περυσι απο παρόμοιο θεμα, θα ελεγα οτι πονούσα ακριβως πανω στο πλευρό διπλα στο διαφραγμα

 

Επειδη τοτε ετυχε να εχω και δυσπνοια λογω αναπνευστικού θεματος , ειχανε μπλεχτεί τα δυο προβληματα κ μας ειχαν αποπροσανατολίσει λιγο. Τελοσπαντων περα απο τον πνευμονολογο που μου δινε αγωγη, για τον πονο ειχα παει και σε ορθοπεδικο και σε χειρουργο.

Ο ορθοπαιδικος ειχε πει πως καμια φορα εκει χτυπα πονος απο τη σπονδυλικη στηλη και μου χε βγαλει ακτινες πισω οι οποιες ομως δεν δει καν κατι.

Ο χειρουργος, επειδη βρηκε πονο και στα

Πλαγια, μ εστειλε για υπερήχους ανω κατω κοιλιας , κι αυτα ηταν οκ.

 

Τελικα γνωστη μας πνευμονολόγος και φιλος χειρουργος, κατέληξαν σε καποιο τραυματισμο εκει στο πλευρό, στο χονδρο. Αντιφλεγμονωδη καμια βδομαδα, και δε πίεζα καθολου το σημειο.

 

Πρεπει να το κοιταξεις κι αλλο , να επισκεφτείς κι αλλη ειδικοτητα εφοσον απεκλεισες την καρδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ακτινογραφία και πήγαινε σε πνευμονολόγο. Επίσης, πάρει γνώμη και από άλλον καρδιολόγο.

Επίσης, μην κοιμάσαι με air condition.

Αν χτύπησες πριν 3-4 μήνες στον θωρακα, μπορεί να έχεις ραγίσει τίποτα. Θα περάσει με τον καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν εχω ιατρικες γνωσεις αλλα τετοια προβληματα που μπορει να μην εχουν τελικα  σημασια για κινδυνο της ζωης ποτε δεν τα αφηνουμε τοσο καιρο χωρις να εχουμε μια εγκυρη ιατρικη γνωματευση.

Γνωμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εντύπωση πως πήγε τώρα σε καρδιολόγο κ πέρασε τις εξετάσεις που λέει, όχι πριν 3-4 μήνες που άρχισε να έχει θέμα . Όπως λέει τον πιάνει και τον αφήνει οπότε ίσως υπέθεσε πως δεν είναι κάτι σημαντικό. Το πρόβλημα πιστεύω είναι πως το άφησε πολύ καιρό και ίσως χειροτέρεψε. Αν πχ είναι θλάση λόγο κάποιας κίνησης που κάνει καθημερινά στην δουλειά του και συνέχισε να την επαναλαμβάνει τους τελευταίους 3-4 μήνες είναι λογικό να μην του έχει περάσει και να χειροτερέψει ακόμα.

Φυσικά θα πας σε γιατρούς μέχρι να βρεις τι ακριβώς έχεις, αν το αφήσεις μπορεί όντως να έχεις κάτι σοβαρό ή να γίνει σοβαρό. Οι επίμονοι πόνοι για μήνες είναι καμπανάκι του σώματος σου για να σου πει οτι κάτι δεν πάει καλά. Μην το αφήσεις φλου ούτε να αρκεστείς στην γνώμη κάποιου απο το internet. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει και ακόμη καμία φορά με πιάνει..μάλιστα είχα ανησυχησει για τίποτα χειρότερο αλλά δεν..ότι σου είπε ο bill999 εν ολίγοις....και κοίτα να δεις ότι νόμιζα ότι το πςρναω μόνο εγώ..ότι θέλεις βρίσκεις εδώ μέσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...