Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Sweeney λέει ότι η Microsoft θέλει το Steam γεμάτο με bugs και προβληματικό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα Windows 10 (από όσο έχω δει και έχω καταλάβει μετά από δύο εγκαταστάσεις) η Microsoft θα προσπαθήσει να μας βάλει τα δύο πόδια σε ένα παπούτσι. Τα πράγματα στο μέλλον θα γίνουν χειρότερα όταν η εξάρτηση των χρηστών από αυτά θα μεγαλώσει.

Ελπίζω κάποιος νέος παίχτης (λειτουργικό) ή οι ίδιοι οι χρήστες να αντιδράσουν.

Χλωμό :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το να είσαι άσχετος δεν είναι κακό, το να νομίζεις ότι είσαι σχετικός ειναι:

http://www.opengroup.org/openbrand/register/brand3612.htm

 

ΥΓ: Καλό θα ταν πρώτα να διαβάσεις και γενικά για το unix, τα certifications, τι είναι το BSD και άλλα τέτοια ενδιαφέροντα που προφανώς αγνοεις

Θα με τρελάνεις πραγματικά. Δεν είναι Unix ( τουλάχιστον για μένα και για πολλούς άλλους καμένους B) ). Απλά ένα "Trademark" πήρε. Είναι Posix Compliant και θα το έλεγες μεταλλαγμένο Unix. Πιο Unix είναι είναι τα GNU/Linux από το OS X >10.5. To Mac OS δεν έχει καν το approval από το Open Group. Το OS X έχει από την έκδοση 10.5. Γενικά το αν όντως είναι Unix και όχι U*ix ή Unix-like είναι μεγάλη κουβέντα και σε φιλοσοφικό και ρεαλιστικό επίπεδο και χαραμίζεται να γίνει κάτω από μια είδηση για την Microsoft και το Steam.

 

ΥΓ Προφάνως το τρελάνεις το λέω χιουμοριστικά και φαίνεται ότι ξέρεις από το αντικείμενο.

 

tl;dr Τυπικά ναι το OSX είναι Unix αλλά πολλοί δεν το θεωρούν Unix.

 

 

 

Edit: 

 

 

Με τα Windows 10 (από όσο έχω δει και έχω καταλάβει μετά από δύο εγκαταστάσεις) η Microsoft θα προσπαθήσει να μας βάλει τα δύο πόδια σε ένα παπούτσι. Τα πράγματα στο μέλλον θα γίνουν χειρότερα όταν η εξάρτηση των χρηστών από αυτά θα μεγαλώσει.

Ελπίζω κάποιος νέος παίχτης (λειτουργικό) ή οι ίδιοι οι χρήστες να αντιδράσουν.

Χλωμό  :mad:

 

 

Το μονοπώλιο δυστυχώς δεν σπάει πλέον σε Dektop/Laptop (εκτός αν η Apple κάνει Support το OSX και σε μην Apple μηχανήματα). Η δύναμη των Windows είναι στο software που έχουν απλά και ξεκάθαρα + ότι ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού 35+ δύσκολα αλλάζει κάτι που ξέρει χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...