Προς το περιεχόμενο

Η Google ανακοίνωσε επίσημα το Family Plan στο Android για έξι μέλη μίας οικογένειας


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν κάνω quote γιατί είναι μεγάλα posts. 

 

@Agnwstos_X  Φυσικά και τα ξέρουν. Γεννιέσαι και σε δηλώνουν στο ληξιαρχείο. Έχεις ταυτότητα με όλα σου τα στοιχεία απο την Αστυνομία. Τράπεζες έχουν πλήρη στοιχεία των οικονομικών σου (ακόμα και αν εχεις εναν απλό λογαριασμό), το ίδιο και η εφορία. κτλ κτλ. Φυσικά δεν είναι το ίδιο με την ιδιωτική εταιρεία. Αλλά με την κάθε Google, επιλέγεις μόνος σου να χρησιμοποιείς τα προιόντα της επομένως συμφωνείς με τον τρόπο που λειτουργεί. Επίσης το φακέλωμα που λετε με τοσο κακο τρόπο δεν είναι τίποτα παραπάνω απο στοχευμένη διαφήμιση. 

 

Χρησιμοποιώ τουλάχιστον 6 Google services καθημερινά (Gmail, Calendar, Keep, Music, Docs, Youtube). Επιπλέον χρησιμοποιώ τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα το Google+. Drive, Photos, Translate και Hangouts.

 

Ολα αυτά είναι δωρεάν. Οπότε απο μόνος ξέρω σε τι συμφωνώ. Αν όλα αυτά τα έχω μέσω encrypted υπηρεσιών με πληρωμή θα πληρώνω τ΄αντερά μου. Αφούλοιπόν δεν εχω κάτι να κρύψω, ανέχομαι η Google να με "φακελώνει" ώστε να βλέπω στοχευμένες διαφημίσεις και να έχω αυτές τις υπηρεσίες δωρεάν. 

 

Οσο για το τελευταίο οχι δεν είναι άσπρο μαύρο. Αλλά υποτίθεται πως ξέρεις κάποια πράγματα. Ξέρεις ποια είναι η Google (η η MS ή η Apple) και ξέρεις πως λειτουργούν. Είναι εθελοντικό γιατί εσυ επιλέγεις να χρησιμοποιείς smartphone, PC, tablet κτλ. Αυτό με την σπηλιά είναι φυσικά πάνω στην κουβέντα. Γιατί δεν μπορείς να επιλέγεις κάτι, να ξέρεις τι είναι αυτό και μετά να διαμαρτύρεσαι. Ακόμα και αν αλλάξουν το EULA έχεις την επιλογή να διαγράψεις ή να παραμήνεις.

 

ΥΓ. Αν μου προσφέρεις τις υπηρεσίες που μου προσφέρει η Google ευχαρίστως να ανεβάσω τις πληροφορίες μου σε δικό σου server.

ΥΓ 2. Προφανώς δεν αναέρομαι σε σενα προσωπικά αλλά με βάση τι έγραψες απαντώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα ίσα νοιάζεται για σένα, Αφού έτσι μπορεί να υπολογίσει που πρέπει να προσανατολίσει τις διαφημίσεις από τις οποίες βγάζει απεριόριστο κέρδος.

Τις οποιες διαφημισεις μπορεις απλα να αγνοεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...