Προς το περιεχόμενο

Αγορα κινητου απο e-bay


koularasss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερομαι να αγορασω το galaxy note 4 και σκεφτηκα να το αγορασω απο e-bay γιατι εκει ειναι ενα 100ρικο κατω. Αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο να το αγορασω απο εκει. Γνωριζετε ποιοι ειναι οι κινδυνοι και πως να τους αποφυγω;; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο αυτο τι αλλοι κινδυνοι υπαρχουν;;

Αν δεν ανησυχεί το θέμα εγγύησης, κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ. Λογικά πληρώνεις μέσω paypal, οπότε εάν σου κάνει κάποια στραβή, να μην χάσεις τα λεφτά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας μόνο.....σε περίπτωση βλάβης τι θα κανεις στο θεμα της εγγυησης!? Μιλάμε για πωλητή, όχι μαγαζί.

Πολλές φορές και ο πωλητής έχει δική του εγγύηση(π.χ. 30 ημέρες)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι έχω πάρει βασικά απο ebay είναι καλό, εκτός του ότι αργεί να έρθει και μπορεί να κάτσει καμιά στραβή στη μεταφορά. γενικά αν μπορείς να τραβάς video το unboxing, ώστε αν προκύψει κάτι να αποδείξεις οτι έτσι ήταν όταν ήρθε. γενικά, εφόσον πληρώσεις με paypal είσαι σχετικά καλυμμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ανησυχεί το θέμα εγγύησης, κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ. Λογικά πληρώνεις μέσω paypal, οπότε εάν σου κάνει κάποια στραβή, να μην χάσεις τα λεφτά σου.

Μεσω paypal θα πληρωσω αλλα επειδη ειμαι πρωταρης σε αγορες μεσω e-bay( μια φορα ακομα εχω παραγγειλει) εννοεις οτι το paypal εχει καποια δικλειδα ασφαλειας για να μην χασω τα λεφτα μου; 

οτι έχω πάρει βασικά απο ebay είναι καλό, εκτός του ότι αργεί να έρθει και μπορεί να κάτσει καμιά στραβή στη μεταφορά. γενικά αν μπορείς να τραβάς video το unboxing, ώστε αν προκύψει κάτι να αποδείξεις οτι έτσι ήταν όταν ήρθε. γενικά, εφόσον πληρώσεις με paypal είσαι σχετικά καλυμμένος

ΑΑ δηλαδη μπορει να ερθει σπασμενο και ετσι το κινητο;; 

Επισης οταν λένε unlocked τι εννοουν;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι το note 4 το οποιο ξεκιναει 400 και κατι ψιλια και το βρηκα 270. Ειναι αρκετη διαφορα πιστευω αλλα αν ειναι να την παθω τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...