Προς το περιεχόμενο

Η διανομή του Windows 10 Mobile Anniversary Update ξεκινάει από τις 9 Αυγούστου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς ο φίλος αναφέρεται σε ανθρώπους που χρησιμοποιούν το κινητό ως εργαλείο δουλειας (όπως εγώ) και δεν ασχολούνται με κποκεμον κλπ. Εφαρμογές φωτογραφίας υπάρχουν πολλές.

VFM είναι π το Lumia 950 στα 259€. Έχεις να προτείνεις κάτι ανάλογο με εγγύηση?

 

Φυσικά , Nexus 5X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φυσικά , Nexus 5X.

Κάνεις πλάκα;

Amoled vs ips

Rgb flash vs dual flash

Microsd vs no microsd

Usb-c 3.1 vs usb-c 2.0

Stereo rec (5.1 coming) vs mono

Best camera με s7 vs not best camera

1080 60p vs 1080 30p

Build quality vs cheap quality (τριζει ολόκληρο)

3 gb vs 2 gb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικό update είπα δεν θα βρίσω πολύ (λόγω του bandwidth που το παίρνει όλο για το update), αλλά να σου αλλάζει και προσωπικές ρυθμίσεις επειδή η ms έτσι γουστάρει.

 

ΌΧΙ! ΘΑ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ ΤΟ ΦΑΣΤ ΜΠΟΥΤ ΕΙΤΕ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΚΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΑ WINDOWS 10! 

 

**σε λάθος θέμα το έγραψα... σε αυτό για το update το γενικό ήθελα να το γράψω... χαχχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό ως εργαλείο δουλειάς.....μπλα μπλα μπλα!! Πατέ καλά ?? Τότε όλοι οι επιχειρηματίες που κυκλοφορούν με iphone δεν το έχουν σαν εργαλείο δουλειάς αλλά για να παίζουν πόκεμον go ενώ οι εκλεκτοί κάτω του 1% αντιπροσωπεύουν αυτούς που το έχουν σαν αντικείμενο δουλειάς και δεν χρειάζονται χαζοινστα και πόκεμον γκο? Πήρες πατάτα?...με τις υγειες σου αλλά όχι κ να μας πεισεις ότι η πατάτα που πήρες δεν την έχει φτύσει η ίδια η εταιρεία της με ανούσια update και συνεχείς καθυστερήσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις πλάκα;

Amoled vs ips

Rgb flash vs dual flash

Microsd vs no microsd

Usb-c 3.1 vs usb-c 2.0

Stereo rec (5.1 coming) vs mono

Best camera με s7 vs not best camera

1080 60p vs 1080 30p

Build quality vs cheap quality (τριζει ολόκληρο)

3 gb vs 2 gb

 

Έχεις δίκιο ότι γενικά είναι καλύτερο κινητό κι εγώ συμφωνώ αλλά ξεχνάς ότι το 5x είναι 30€+ φθηνότερο και το cheap quality προς θεού, ισχύει για το 950! Η πλαστικούρα του δε λέγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο ότι γενικά είναι καλύτερο κινητό κι εγώ συμφωνώ αλλά ξεχνάς ότι το 5x είναι 30€+ φθηνότερο και το cheap quality προς θεού, ισχύει για το 950! Η πλαστικούρα του δε λέγεται

Το build quality του Lumia είναι καλό. Μπορεί να μην είναι τρομερό design ή αλουμίνιο, αλλά είναι συμπαγές, στιβαρό και δεν τρίζει. Από την άλλη το nexus 5x είναι cheap plastic με τριξίματα.

Επίσης κάτι που δεν είναι πολύ γνωστό, αν ανοίξετε το Lumia θα δείτε οτι έχει προστασία για το νερό παντού. Ακόμη και τα ηχεία είναι καλυμμένα με λεπτή πλαστική μεμβράνη χωρίς τρύπες. Βέβαια δεν έχει πάρει πιστοποίηση, αλλά νιώθω ήσυχος ότι αν απλά πέσει νερό πάνω του, δεν θα καταστραφεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν να δώσω το 735 που έχω για το Xiaomi Redmi 3 pro που ειναι ένα τουμπανακι και σε τρελη τιμή, αλλα έχω το κινητό εδω και ενάμιση χρόνο και μονο παράπονο δεν έχω (καλα πέρα απ το μεσεντζερ που ακομα δεν έχει κλήσεις). Ο λόγος που το κράτησα ειναι η απίστευτη κάμερα, η τέλεια οθόνη, 0 λαγκ και το πανέμορφο ντισαιν συσκευής σε συνδυασμό με την "ακριβή" αίσθηση που δίνει όταν το κρατάς (το αγόρασα τοτε 146,90€). Α, και κατι αλλο, δε προκειτε να το αλλάξω μέχρι να μου χαλάσει ή να αρχίσει τα κολλήματα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να το κάνει χάλια;

 

Η λέξη "χάλια" περιγράφει ακριβώς το UI των Windows .... Ότι πιο άσχημο σε UI κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή. Αν εξαιρέσεις το αισθητικό κομμάτι και τις κακογραμμένες 3rd party εφαρμογές μια χαρά είναι . Ακόμη και τα win8 με το ίδιο interface ήταν μια αποτυχία. Και στα PC σαν σχεδόν μονοπωλιακή αγορά με το ζόρι ορισμένοι τα κράτησαν αλλά όταν επιλέγεις κινητό μακρυά ... Τι άλλο να κάνει το καταναλωτικό κοινό για να σου δείξει οτι δεν είναι ωραίο ??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις πλάκα;

Amoled vs ips

Rgb flash vs dual flash

Microsd vs no microsd

Usb-c 3.1 vs usb-c 2.0

Stereo rec (5.1 coming) vs mono

Best camera με s7 vs not best camera

1080 60p vs 1080 30p

Build quality vs cheap quality (τριζει ολόκληρο)

3 gb vs 2 gb

αστα spec στο χαρτι το nexus σε καθε review εχει καλυτερη καμερα και οθονη απο το 950. Επισης εχει πιο γρηγορη φορτιση με το usb c του.

 

Το anandtech ειχε γραψει οτι θεωρει το nexus 5x το καλυτερο mid range πριν μερικους μηνες.

 

Αφηνω στην ακρη οτι το ενα τρεχει android που ειναι 100 χιλιαδες φορες πιο σημαντικο απο ενα gb πανω ή κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστα spec στο χαρτι το nexus σε καθε review εχει καλυτερη καμερα και οθονη απο το 950. Επισης εχει πιο γρηγορη φορτιση με το usb c του.

 

Το anandtech ειχε γραψει οτι θεωρει το nexus 5x το καλυτερο mid range πριν μερικους μηνες.

 

Αφηνω στην ακρη οτι το ενα τρεχει android που ειναι 100 χιλιαδες φορες πιο σημαντικο απο ενα gb πανω ή κατω.

ούτε καλύτερη οθόνη εχει και σίγουρα ούτε καλύτερη κάμερα. Ιδίως σε αυτό το θέμα τρώει γκολ από τα αποδυτήρια χωρίς OIS. Αν δεν ειχε pure android δεν θα ασχολούνταν κανένας ποσό μάλλον με την αστεία έκδοση των 16gb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λέξη "χάλια" περιγράφει ακριβώς το UI των Windows .... Ότι πιο άσχημο σε UI κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή. Αν εξαιρέσεις το αισθητικό κομμάτι και τις κακογραμμένες 3rd party εφαρμογές μια χαρά είναι . Ακόμη και τα win8 με το ίδιο interface ήταν μια αποτυχία. Και στα PC σαν σχεδόν μονοπωλιακή αγορά με το ζόρι ορισμένοι τα κράτησαν αλλά όταν επιλέγεις κινητό μακρυά ... Τι άλλο να κάνει το καταναλωτικό κοινό για να σου δείξει οτι δεν είναι ωραίο ??? 

 

Να μην αγοραζει μηπως windows tablets και γενικα υβριδικα με windows και να σπρώχνει την μονη κατηγορια με οθονη πανω απο 6",που ηταν NON Windows (δλδ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ των Windows),να δοθει και αυτη,σιγα σιγα στα Windows.

Αυτο θα πρεπει να κανει για αρχη,το καταναλοτικο κοινο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστα spec στο χαρτι το nexus σε καθε review εχει καλυτερη καμερα και οθονη απο το 950. Επισης εχει πιο γρηγορη φορτιση με το usb c του.

 

Το anandtech ειχε γραψει οτι θεωρει το nexus 5x το καλυτερο mid range πριν μερικους μηνες.

 

Αφηνω στην ακρη οτι το ενα τρεχει android που ειναι 100 χιλιαδες φορες πιο σημαντικο απο ενα gb πανω ή κατω.

Το nexus το εχει ο κουμπάρος μου και έχω συγκρίνει τα πάντα με την ησυχία μου. Πέρα από το λειτουργικό που εσένα σου αρέσει περισσότερο, κατά τα άλλα είναι μέρα με την νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λέξη "χάλια" περιγράφει ακριβώς το UI των Windows .... Ότι πιο άσχημο σε UI κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή. Αν εξαιρέσεις το αισθητικό κομμάτι και τις κακογραμμένες 3rd party εφαρμογές μια χαρά είναι . Ακόμη και τα win8 με το ίδιο interface ήταν μια αποτυχία. Και στα PC σαν σχεδόν μονοπωλιακή αγορά με το ζόρι ορισμένοι τα κράτησαν αλλά όταν επιλέγεις κινητό μακρυά ... Τι άλλο να κάνει το καταναλωτικό κοινό για να σου δείξει οτι δεν είναι ωραίο ??? 

Γυρισα σε αντροιντ μετα απο πανω απο 3 χρονια windows. Δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως σας σαγηνευει στο ui του αντροιντ? Ενταξει μια χαρα λειτουργικο ειναι πια και εχει παρα πολλες εφαρμογες αλλα το interface των windows μουαρεσε περισσοτερο και ειχα μεινει και στα 8αρια λογω samsung ativ s. Μια χαρα κινητο, 180€ και εβγαλε τρια χρονακια ανετα χωρις σχεδον ποτε κανενα προβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μη λέμε ότι θέλουμε. Σιγά μην έχει καλύτερη οθόνη το 5x από το 950 και καλύτερη κάμερα. Οθόνη που ακριβώς; στη φωτεινότητα κάτω απ το φως; στα χρώματα; στην ανάλυση; πόσο μάλλον για την κάμερα όταν μιλάμε για 20mpx pureview με OIS όπως είπε ο φίλος από πάνω για να μην πούμε για την microsd και την αποσπώμενη μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μην έχεις κινητό , παιχνιδομηχανη και 4200 φίλτρα για σελφις ! όλα σε ένα.

Και για πιο Vfm μιλάς ; για τα midrange με τους Snap 410 και 212 ? Έχεις δει τι δίνει η Xiaomi στα 120€ ?

Θέλω πολύ να δω πως συμπεριφέρεται το Xiaomi των 120€ με εγκατεστημένες πχ 60 εφαρμογές. Με το playstore να έχει 2.000.000 εφαρμογές δε νομίζω ότι είναι πολλές...

Μπορώ να σου πω πως συμπεριφέρεται το 640 της συζύγου μου με 98 εφαρμογες (πέρα των προεγκατεστημένων): όπως την πρώτη μέρα. Είναι κινητό των 95€ με SD 400 και 1GB RAM...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...