Προς το περιεχόμενο

lg service nexus 5x


chris_g92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω βοηθεια, εστειλα το τηλεφωνο μου nexus 5x στην procordia γιατι παρουσιαζε την κιτρινιλα στην οθονη που γραφουν στο ιντερνετ, το βρηκαν και αυτοι το πρόβλημα αλλα μου λενε δεν υπαρχει οθονη αυτή τη στιγμη και ουτε ξερουν ποτε θα βρουνε. Μου προτειναν να μου δωσαν άλλο το lg x screen που είναι 10 φορες χειροτερο και προφανως δεν δεχτηκα ταυτόχρονα δεν θελουν να μου δωσουν πιστωτικο στο κατάστημα γιατι δεν είναι εισαγωγή lg hellas μου λενε. Τι στο καλο να κανω ρε παιδια ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια θελω βοηθεια, εστειλα το τηλεφωνο μου nexus 5x στην procordia γιατι παρουσιαζε την κιτρινιλα στην οθονη που γραφουν στο ιντερνετ, το βρηκαν και αυτοι το πρόβλημα αλλα μου λενε δεν υπαρχει οθονη αυτή τη στιγμη και ουτε ξερουν ποτε θα βρουνε. Μου προτειναν να μου δωσαν άλλο το lg x screen που είναι 10 φορες χειροτερο και προφανως δεν δεχτηκα ταυτόχρονα δεν θελουν να μου δωσουν πιστωτικο στο κατάστημα γιατι δεν είναι εισαγωγή lg hellas μου λενε. Τι στο καλο να κανω ρε παιδια ???

Για πιο λόγο το έστειλε εσύ procordia και δεν το πηγές στο κατάστημα?

Αν από την στιγμή που το πας στο κατάστημα και ενώ αναγνωρίζουν το πρόβλημα δεν στο φτιάχνουν προχωρά σε καταγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πιο λόγο το έστειλε εσύ procordia και δεν το πηγές στο κατάστημα?

Αν από την στιγμή που το πας στο κατάστημα και ενώ αναγνωρίζουν το πρόβλημα δεν στο φτιάχνουν προχωρά σε καταγγελία

 

την βλακεια την εκανα που δεν το εκανα στην αρχη νομιζα ότι ηταν ιδεα μου. Από εκει και περα απλα μιλησα με lg στο τηλεφωνο παρελαβαν το κινητο μου με ραντεβού και το πηγαν στην procordia. Η συνεχεια γνωστη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε κάνω λάθος, είναι υποχρεωμένοι, από τη στιγμή που δεν έχουν ανταλλακτικό (και δε ξέρουν και πότε θα έχουν), να σου δώσουν συσκευή τουλάχιστον ίδιων χαρακτηριστικών με αυτό που είχες, αν όχι καλύτερη.

 

Όσο αναφορά το LG X Screen, ντροπή τους και μόνο που το πρότειναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε κάνω λάθος, είναι υποχρεωμένοι, από τη στιγμή που δεν έχουν ανταλλακτικό (και δε ξέρουν και πότε θα έχουν), να σου δώσουν συσκευή τουλάχιστον ίδιων χαρακτηριστικών με αυτό που είχες, αν όχι καλύτερη.

 

Όσο αναφορά το LG X Screen, ντροπή τους και μόνο που το πρότειναν.

 

αυτό ξερω και εγω ρε συ τωρα τι να πω δηλαδή αντε να βγαλω ακρη !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν δε κάνω λάθος, είναι υποχρεωμένοι, από τη στιγμή που δεν έχουν ανταλλακτικό (και δε ξέρουν και πότε θα έχουν), να σου δώσουν συσκευή τουλάχιστον ίδιων χαρακτηριστικών με αυτό που είχες, αν όχι καλύτερη.

 

Όσο αναφορά το LG X Screen, ντροπή τους και μόνο που το πρότειναν.

Σύμφωνοι σε αυτό, όμως έπρεπε να το πάει στο κατάστημα που τι αγόρασε, αυτό δυστυχώς είναι το τίμημα που πληρώνουμε όταν κοιτάμε να γλύτωσα υγεία 10-20 και περνούσε κινητά παραεισαγωγης ναι μεν σε καλύπτουν σε θέματα εγγύησης αλλά η επίσημη αντιπροσωπία δεν μπορεί να κάνει αντικατάσταση, πάρε το κινητό και μιλά με το κατάστημα που το αγοράσες, αν σου πούνε πάντα procodria πες τους εγώ από εσάς το αγόρασα σύμφωνα με τι νόμο εσείς είστε υπεύθυνοι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια αυτα περι παραεισαγωγης τα γνωριζουμε αλλα κατσε βρε εσυ οκ πιστωτικο δεν μπορουν να δωσουν το x screen ηξεραν να το προτεινουν ομως, τι εκει δεν ισχυει η παραεισαγωγη??? Εγω μια οθονη θελω ο καημενος και δεν εχουν δεν ειναι δικο μου προβλημα, δηλαδη αν φυγω αυριο μεταναστης για αγγλια θα μου πουνε εκει τραβα δωστο στο kaisershop? Μιλησα ξανα μαζι τους και λογο της φυσης του προβληματος(επειδη ειναι κιτρινη η οθονη αλλα ειναι λειτουργικη η συσκευή) θα μου το στειλουν πισω και τελη του μηνα θα μιλησω παλι μαζι τους μηπως βρουνε ανταλλακιτκο.
​Επισης αν παρω αυριο τηλεφωνο procordia και πω πχ ότι μ εσπασε η οθονη πιστευετε θα μου πουνε δεν ξερουμε αν θα βρουε ανταλλακτικο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ρε παιδια αυτα περι παραεισαγωγης τα γνωριζουμε αλλα κατσε βρε εσυ οκ πιστωτικο δεν μπορουν να δωσουν το x screen ηξεραν να το προτεινουν ομως, τι εκει δεν ισχυει η παραεισαγωγη??? Εγω μια οθονη θελω ο καημενος και δεν εχουν δεν ειναι δικο μου προβλημα, δηλαδη αν φυγω αυριο μεταναστης για αγγλια θα μου πουνε εκει τραβα δωστο στο kaisershop? Μιλησα ξανα μαζι τους και λογο της φυσης του προβληματος(επειδη ειναι κιτρινη η οθονη αλλα ειναι λειτουργικη η συσκευή) θα μου το στειλουν πισω και τελη του μηνα θα μιλησω παλι μαζι τους μηπως βρουνε ανταλλακιτκο.

​Επισης αν παρω αυριο τηλεφωνο procordia και πω πχ ότι μ εσπασε η οθονη πιστευετε θα μου πουνε δεν ξερουμε αν θα βρουε ανταλλακτικο???

Εφόσον η αντιπροσωπία στο αναγνωρίζει σαν πρόβλημα, εξήγησε στο κατάστημα το πρόβλημα και πες αν δεν μπορείτε να το φτιάξετε σε εύλογο χρονικό διαστημα θέλω αντικατάσταση.

Μήπως σου πρότειναν να σου δώσουν το x screen σαν προσωρινή αντικατάσταση για να κάνεις την δουλειά σου ως που να έρθει τι ανταλλακτικό? Σε ένα nexus 4 επειδή δεν είχαν άμεσα ανταλλακτικό μου πρότειναν να μου στείλουν ένα φτηνότερο κινητό πριν κάνα 2 χρόνια για να μπορώ να κάνω την δουλειά μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον η αντιπροσωπία στο αναγνωρίζει σαν πρόβλημα, εξήγησε στο κατάστημα το πρόβλημα και πες αν δεν μπορείτε να το φτιάξετε σε εύλογο χρονικό διαστημα θέλω αντικατάσταση.

Μήπως σου πρότειναν να σου δώσουν το x screen σαν προσωρινή αντικατάσταση για να κάνεις την δουλειά σου ως που να έρθει τι ανταλλακτικό? Σε ένα nexus 4 επειδή δεν είχαν άμεσα ανταλλακτικό μου πρότειναν να μου στείλουν ένα φτηνότερο κινητό πριν κάνα 2 χρόνια για να μπορώ να κάνω την δουλειά μου

 

δεν μου ειπαν κατι για προσωρινα ισως να μην καταλαβα καλα, τεσπα τους ειπα να μου το δωσουν πισω και να μιλησω τελος του μηνα μηπως και βρουνε οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν μου ειπαν κατι για προσωρινα ισως να μην καταλαβα καλα, τεσπα τους ειπα να μου το δωσουν πισω και να μιλησω τελος του μηνα μηπως και βρουνε οθονη

Κανε ενα πειραμα μονος σου παρε τηλεφωνο και πες εχω nexus 5x με σπασμενη οθονη ρωτα κοστος και σε ποσο καιρο θα το παρεις να δεις τι θα σου πουνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την κιτρινιλα ειχαν βγαλει fix..πας ρυθμισεις =>σχετικα με το τηλ.=>Στον αριθμο εκδοσης πατας 7 φορες επανελλειμενα και σου εμφανιζεται η εκδοση για προγραμματιστες..Εκει μεσα εχει την επιλογη ψυχρη θερμοκρασια χρωματος.Εμενα ετσι διορθωθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την κιτρινιλα ειχαν βγαλει fix..πας ρυθμισεις =>σχετικα με το τηλ.=>Στον αριθμο εκδοσης πατας 7 φορες επανελλειμενα και σου εμφανιζεται η εκδοση για προγραμματιστες..Εκει μεσα εχει την επιλογη ψυχρη θερμοκρασια χρωματος.Εμενα ετσι διορθωθηκε.

Μάλλον αυτό καλύπτει το πρόβλημα, δεν το λύνει.Επίσης αναγκαστικά αλλάζει το χρώμα-μοτίβο της οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...