Προς το περιεχόμενο

Bloomberg: Home πλήκτρο αφής, διπλή κάμερα και απουσία θύρας ακουστικών στα νέα iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

 Αφήνοντας κατά μέρους τα σχόλια όσων δεν πρόκειται να το αγοράσουν,για τους δικούς τους ορθούς λόγους..

 

 Διαβάζει κάποιος την ανακοίνωση..διαβάζει για απουσία jack και αντικατάσταση με νέο βύσμα που θα είναι συμβατό με νέου τύπου ακουστικά.Μένει να δούμε,αν μόνο η apple θα βγάζει συμβατά ακουστικά..

Προφανώς,δεν θα μπορεί να φορτίζει ταυτόχρονα με την χρήση ακουστικών.Για κάποιους είναι αρνητικό,ενώ για κανέναν θετικό.

 

 Διαβάζει για νέο μοντέλο,που θα είναι ίδιο με το παλιό (θα στραβώνει άραγε και αυτό) ,εκτός του ότι θα απουσιάζει το physical home button.Πέρα από την ανάγκη αντικατάστασής του όταν και εάν χαλάσει,μόνο μικρότερο κόστος για την εταιρεία παραγωγής είναι το κέρδος.

 

 Διαβάζει πως το μεγαλύτερο μοντέλο,θα έχει διπλό φακό,για να βγάζει καλύτερες φωτό στο σκοτάδι.Θετικό θαρρώ για όλους,άσχετα αν δεν σε νοιάζει έτσι και αλλιώς να κάνεις τον φωτογράφο,ειδικά τις νύχτες με νέα σελήνη.

 

 Διαβάζει και κάτι για αλλαγή τοποθέτησης της κεραίας.Κλάιν.Μάιν.

 

 Εν κατακλείδι,διαβάζει για μία συσκευή,που θα έχει λιγότερες δυνατότητες διασύνδεσης,μικρότερο κόστος παραγωγής (σχεδιασμός,θύρες) και ο μόνος λόγος να το πάρεις είναι να είσαι χιπστερ που ανεβάζει το ποτό του στο σναπτσατ όταν δεν έχει φεγγάρι να φωτίζει την ταράτσα στο bios.

 Άμα συνοδεύεται και με πτώση τιμής,πάσο.Αλλά δεν..

 

 

Από την διάθεσή σου να "θάψεις" κάτι το οποίο προφανώς δεν γνωρίζεις, βγάζεις συμπεράσματα άλλ' αντ' άλλων. 

Λίγο μέτρο, οι ενήλικοι έχουμε ξεπεράσει τον οπαδικό φανατισμό. Εάν ανήκεις κι εσύ σε αυτούς, καλό είναι να καταφέρεις κάτι αντίστοιχο... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου αρέσει που ο άλλος βγάζει συμπέρασμα για χαμηλότερο κόστος λόγω... σχεδιασμού και θυρών.

 

Πιο αυθαίρετος δηλαδή, πεθαίνεις. Παιδιά ετσι σκέφτεστε γενικά η μόνο όταν δεν εχει φεγγάρι να φωτίζει την ταράτσα στο bios?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι έχετε την γνώση και την γνώση να κρίνεται το iphone κ το κάθε iphone ή τέλος πάντων την κάθε εταιρεία γιατί αν δείτε τα προγνωστικά κάθε χρόνο είναι και καλύτερα και πάντα εξελίσσονται προς το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι έχετε την γνώση και την γνώση να κρίνεται το iphone κ το κάθε iphone ή τέλος πάντων την κάθε εταιρεία γιατί αν δείτε τα προγνωστικά κάθε χρόνο είναι και καλύτερα και πάντα εξελίσσονται προς το καλύτερο.

 

 Σιγά μην χρειάζεσαι 17 PhDs για να έχεις άποψη για ένα προϊόν. Εσύ πριν αγοράσεις τομάτες πετάγεσαι για κανά εξάμηνο σεμινάριο στην υδροπονία;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την διάθεσή σου να "θάψεις" κάτι το οποίο προφανώς δεν γνωρίζεις, βγάζεις συμπεράσματα άλλ' αντ' άλλων. 

Λίγο μέτρο, οι ενήλικοι έχουμε ξεπεράσει τον οπαδικό φανατισμό. Εάν ανήκεις κι εσύ σε αυτούς, καλό είναι να καταφέρεις κάτι αντίστοιχο... 

 

Nαι,εδώ έχουμε γεγονότα.Διάβασες άλλη είδηση,και ξέρεις κάτι παραπάνω;

Υπάρχει κάτι που δεν είναι αλήθεια στα γραφόμενά μου;

Η μόνη σύγκριση,είναι με το προηγούμενο μοντέλο.

Τώρα υπάρχουν και οπαδοί μοντέλου;

 

Μου αρέσει που ο άλλος βγάζει συμπέρασμα για χαμηλότερο κόστος λόγω... σχεδιασμού και θυρών.

 

Πιο αυθαίρετος δηλαδή, πεθαίνεις. Παιδιά ετσι σκέφτεστε γενικά η μόνο όταν δεν εχει φεγγάρι να φωτίζει την ταράτσα στο bios?

 

Α,δεν μειώνεται το κόστος,όταν δεν προσφέρεις τίποτα καινούριο,αλλά αντιθέτως κόβεις και χαρακτηριστικά;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσαν να μεγαλώσουν λίγο το βύσμα του καλωδίου φόρτισης ώστε να χωράει πάνω του μια υποδοχή για τα ακουστικά. Προσωπικά πάντως, ακόμα και τώρα που έχω jack, θεωρώ τη σωστότερη λύση τα stereo Bluetooth ακουστικά.

το κάνανε τα sony ericsson παλιά 

340l.jpg

Στο θέμα μας τώρα πως θα σου πουλάνε ακουστικά με το 50άρικο αλλιώς αν μπορείς να πάρεις αυτά του δεκάρικου και να δουλέψουν ? 

αλλά σίγουρα θα βγει κινεζοπατέντα που θα κάνεις την δουλειά σου :P

 

 

οτι και να το κανουνε...

Δεν μπορει να κατεβασει ταινια... και να κατεβασει και Ελληνικους υποτιτλους και να τα παιξει και τα δυο μαζι. Τωρα δεν θα φορτιζει ενω εχει τα συνδεδεμενα ακουστηκα του που δεν μπορουν να εξυπηρετισουν κανεναν αλλον εκτος των ομοιων του (αισχος δλδ).

 

 

 

γιατί ρε άνθρωποι του θεου να δει κάποιος ταινία απο το iphone? τόσο ακριβές είναι οι τηλεοράσεις ? και στο κάτω κάτω με 80 ευρώ παίρνεις 10" tablet για έξω και βλέπεις σαν άνθρωπος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Το iPhone 7 για άλλη μια φορά η Apple θα σπάσει τα ταμεία και τα ρεκόρ πωλήσεων και το s7 της Samsung ξανά δεύτερο .Εδω είμαστε να το δούμε σε καμπόσους μήνες.Τυχαιο που γίνεται τόσα χρόνια ?δεν νομίζω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αντικειμενικοτητα εχει καταντησει αστειο τελικα ,κατι σαν το αλβανος τουριστας

 

για την apple k τα προιοντα της καθως κ την φιλοσοφια της δεν θα σχολιασω, ολοι ξερουμε που απευθυνεται κ γιατι επιλεγεται τις περισσοτερες φορες ,οχι ολες τις περισσοτερες

 

η μεταδοση ηχου απο την lightning εχει ως αποτελεσμα καλυτερο ηχο χωρις παραμορφωσεις ,ειναι ψηφιακη μεταδοση με ολα τα πλεονεκτηματα που συνεπαγεται αυτο ,ok θα μου πεις σιγα το hi fi ,για κινητο μιλαμε ,οκ αλλα ειναι βελτιωση

 

για την φορτιση φανταζομαι θα κυκλοφορησουν διακλαδωτες ,δεν ειναι αναγκη να τρεξεις να αγορασεις το τρελα overpriced της apple,υπαρχουν αξιολογοτατες εταιρειες εκει εξω με αντιστοιχα καλη ποιοτητα που δεν χρεωνουν νεφρα

 

οσο για το touch πληκτρο δλδ τα capacitive των android τοσα χρονια δεν μας χαλαγαν ,για να μην πω οτι δεν χαλανε τοσο ευκολα οπως ενα φυσικο πληκτρο

 

btw στο android εχεις την δυνατοτητα αν ψαχτεις να φερεις το κινητο στα μετρα σου (k οχι δεν μιλαμε για χρωματακια κ μονο που ελπιζω οχι σκοπιμως αναφερθηκαν για να υποβαθμιστει η δυνατοτητα παρεμβασης) η κ να αναστησεις παλιες συσκευες στο ios ακομα κ με jailbreak οχι, στην πρωτη περιπτωση η συσκευη μπορει να προσαρμοστει στον χρηστη ,στην δευτερη πρεπει να γινει το αναποδο,πολυ user friendly, φανταζομαι οι mods που τα εγραψαν αυτα να μην το εκαναν απο ασχετοσυνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην κουβαλάει την κουμούτσα στο λεοφορείο/αμάξι/πλοίο;

θες να μου πεις δηλαδή ότι θα κρατάς το κινητό για 1.5 ώρα στα 30 εκατοστά απο τα μάτια σου για να μπορείς να διακρίνεις την εικόνα και τους υπότιτλους ? 

έλα τωρα που θα κάτσει άνθρωπος να δει ταινία απο το κινητό και σιγά την κουμούτσα,δεν το παίρνεις μαζί στην δουλειά σου κάθε μέρα,για ένα ταξιδάκι πχ αθήνα θεσσαλονίκη με το κτελ και θα φας ώρες ,σε άνα πλοίο κλπ εντάξει είναι και όταν λες λεωφορείο ελπίζω να εννοείς κτελ γιατί αν κάθεσαι και βλέπεις ταινίες σε αστικό λεωφορείο είναι για γέλια,καταρχάς είσαι σαν τον σπάιντερμαν γιατί όλες οι θέσεις είναι πιασμένες και στριμώχνεσαι μεσα στον κόσμο οπότε φαντάζομαι η ταινία σου έλειπε :P

 

 

 

οσο για το touch πληκτρο δλδ τα capacitive των android τοσα χρονια δεν μας χαλαγαν ,για να μην πω οτι δεν χαλανε τοσο ευκολα οπως ενα φυσικο πληκτρο

 

δεν χαλάνε και είναι και φτηνά σε σχέση με τα κανονικά ενώ πιάνουν λιγότερο χώρο(να μου πεις είναι δέκατα του χιλιοστού) αλλά και αυτά τα δέκατα είναι υπολογίσιμα για την apple αφού τα κάνει τόσο λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο πηγα iphone 5s σε xiaomi mi4 και το ευχαριστηθηκα!Οδηγος ασθενοφορου,το βαζω στη βαση,ανοιγω το radio fm(το οχημα στερειτε) τρεχω απο πανω sygik gps χωρις να κλαιω δεδομενα συνδεω κ το blutooth για τις κλησεις μου κ ειμαι πενα.Με μπαταρια που βγαζει τη βαρδια..Αυτα με το iphone?ποτε..

 

Αφού είσαι πένα με το android και πολύ καλά κάνεις φίλε μου.. Το άρθρο για το επόμενο iPhone μπήκες να το διαβάσεις όμως, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες να μου πεις δηλαδή ότι θα κρατάς το κινητό για 1.5 ώρα στα 30 εκατοστά απο τα μάτια σου για να μπορείς να διακρίνεις την εικόνα και τους υπότιτλους ? 

έλα τωρα που θα κάτσει άνθρωπος να δει ταινία απο το κινητό και σιγά την κουμούτσα,δεν το παίρνεις μαζί στην δουλειά σου κάθε μέρα,για ένα ταξιδάκι πχ αθήνα θεσσαλονίκη με το κτελ και θα φας ώρες ,σε άνα πλοίο κλπ εντάξει είναι και όταν λες λεωφορείο ελπίζω να εννοείς κτελ γιατί αν κάθεσαι και βλέπεις ταινίες σε αστικό λεωφορείο είναι για γέλια,καταρχάς είσαι σαν τον σπάιντερμαν γιατί όλες οι θέσεις είναι πιασμένες και στριμώχνεσαι μεσα στον κόσμο οπότε φαντάζομαι η ταινία σου έλειπε :P

 

 

δεν χαλάνε και είναι και φτηνά σε σχέση με τα κανονικά ενώ πιάνουν λιγότερο χώρο(να μου πεις είναι δέκατα του χιλιοστού) αλλά και αυτά τα δέκατα είναι υπολογίσιμα για την apple αφού τα κάνει τόσο λεπτά.

 

α) Θα εκπλαγείς, αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που ξέρουν Αγγλικά. Το σχόλιό μου πήγαινε στο δικό σου "γιατί ταινία γενικώς" και όχι στο "ταινία με υπότιτλους" του άλλου.

 

β) Θα ξαναεκπλαγείς, αλλά υπάρχουν και μικρότερες διαδρομές από Αθήνα - Θεσ/κη που κάνει ο πολύς κόσμος.

 

γ) Εκεί που μένω δεν είναι τίγκα τα αστικά, τουλάχιστον όχι τις ώρες που έμπαινα. Αν πάρεις πρωϊ την γραμμή που πάει νοσοκομείο, φαντάζομαι πως όντως δεν θα πέφτει καρφίτσα.

 

δ) Δεν μιλάμε για cinema εμπειρία, μιλάμε για "ας βάλω κάτι να περάσει η ώρα".

Αφού είσαι πένα με το android και πολύ καλά κάνεις φίλε μου.. Το άρθρο για το επόμενο iPhone μπήκες να το διαβάσεις όμως, έτσι;

 

Είναι όπως τα άρθρα στις εφημερίδες για τις δολοφονίες. Δεν απαιτείται να είσαι οπαδός της πράξης για να τα διαβάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο πηγα iphone 5s σε xiaomi mi4 και το ευχαριστηθηκα!Οδηγος ασθενοφορου,το βαζω στη βαση,ανοιγω το radio fm(το οχημα στερειτε) τρεχω απο πανω sygik gps χωρις να κλαιω δεδομενα συνδεω κ το blutooth για τις κλησεις μου κ ειμαι πενα.Με μπαταρια που βγαζει τη βαρδια..Αυτα με το iphone?ποτε..

Καλα εκανες και πηρες το mi4 αλλα δεν μας ενδιαφερει στην συγκεκριμμενη περιπτωση μιας και το θεμα ειναι 

Home πλήκτρο αφής, διπλή κάμερα και απουσία θύρας ακουστικών στα νέα iPhone

τωρα για το ραδιο το κλαμα που δεν ριχνεις για τα δεδομενα και το [blutooth] ας μην τα σχολιασω γιατι θα γινω κακος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γιατί ρε άνθρωποι του θεου να δει κάποιος ταινία απο το iphone? τόσο ακριβές είναι οι τηλεοράσεις ? και στο κάτω κάτω με 80 ευρώ παίρνεις 10" tablet για έξω και βλέπεις σαν άνθρωπος.

Γιατι ο σκυλος κουναει την ουρα του?

Γιατι ειναι πιο εξυπνος απο την ουρα του!

Αν η ουρα κουνουσε το σκυλο, θα ηταν εκεινη πιο εξυπνη!

--- Wag the dog ---

 

Απλο... Γιατι ετσι!

Επειδη μπορω!

Γιατι να κοβω επιλογες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρός ίσως να πάρετε χαμπάρι μερικοί ότι οι περισσότεροι αγοράζουν απλώς αυτό που τους αρέσει περισσότερο. Η έχουν ανάγκη απο μια αλλαγή.

Στο εξωτερικο ισως,στην Ελλαδα παλι χλωμο εως αδυνατο το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...