Προς το περιεχόμενο

αγορά dji drone από banggood


mikexen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκεφτομαι να αγοράσω αυτο το drone απο το banggood.com αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να εμπιστευθώ τα χρήματα μου σε αυτό  επίσης δεν γνωρίζω τι παραπάνω μεταφορικά (τελωνείο) θα μαζευθουν. πιστεύετε οτι μπορώ να το εμπιστευθώ και αν ναι τι μεταφορικά θα έχει παραπάνω;;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι του λετε του ανθρωπου?!!! 

 

Μια χαρά θα πληρώσει τελωνείο. Εχετε ακουσει εσεις πολλά ογκωδη πακέτα οπως τα drone να περνάνε αερα πατέρα απο το τελωνειο?

 

 

Μονο απο ευρωπαικες αποθηκες τετοια πράγματα. Αλλο κινητα, αλλο powerbanks και αλλο drones...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως drone δε περασε τελωνειο.

Μια χαρα περνανε αερα και τα μεγαλα πακετα.

Ισως να εχουν ελαχιστες πιθανοτητες παραπανω να περασουν απο τις ηδη μηδαμινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δεμα είναι πάνω από δύο κιλά ανεβενουν δραματικά οι πιθανότητες να περάσει τελωνείο...

Για ένα δέμα του μεγέθους φαντομ, εγώ το θεωρώ σιγουρακι...

Ένα μικρό drone που έφερα δεν πέρασε τελωνείο αλλά ήταν το ένα τρίτο σε μέγεθος.

Για το μαγαζί γενικά θεωρείται από τα καλύτερα, αλλά στις τελευταίες τέσσερις συναλλαγές μου μου έστειλαν δύο ελλατωματικα προϊόντα και ένα χρησιμοποιημένο... στις δεκάδες παραγγρλιες πιο πριν δεν είχα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Παραγγειλα ενα xiaomi mi drone απο banggood το στειλαν με DHL σε 2 μερες ήρθε Ελλάδα απο honk Kong . Και τωρα την 2η μερα είναι στην φαση :Τελωνειακές διαδικασίες στη/στο ATHENS - GREECE 08:51 ATHENS - GREECE. Υπάρχουν πιθανότητες να πληρώσω τελειωνειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγειλα ενα xiaomi mi drone απο banggood το στειλαν με DHL σε 2 μερες ήρθε Ελλάδα απο honk Kong . Και τωρα την 2η μερα είναι στην φαση :Τελωνειακές διαδικασίες στη/στο ATHENS - GREECE 08:51 ATHENS - GREECE. Υπάρχουν πιθανότητες να πληρώσω τελειωνειο

100%  τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου 370 ευρώ; Υπολογίζεις ένα περίπου 60άρι για τον εκτελωνιστή, παίζει και παραπάνω γιατί είναι ακριβό αντικείμενο (εκτός αν πας εσύ όπου είναι σίγουρα λιγότερα), κανά 90άρι για ΦΠΑ και δασμούς νομίζω γύρω στο 2.5 με 3% (κανά 10ρικο ακόμα). Κάνεις την σούμα και βλέπεις.

 

Γενικά τέτοια αντικείμενα ποτέ με κούριερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολόγιζε 100 περίπου τα στάνταρ, και μετά είναι όσα σου πάρει ο εκτελωνιστής της DHL. Εκτός αν πας εσύ προσωπικά να το κάνεις.

 

Αυτά έπρεπε να τα περιμένεις για ένα ακριβό αντικείμενο που παρέλαβες από εξωτερικό με courier (DHL, UPS, FedEx etc). Αλλά έτσι όπως έχει γίνει πλέον, και το απλό ταχυδρομείο δεν συμφέρει για αυτά με τα ρίσκα που υπάρχουν.

 

EU warehouses σχεδόν μονόδρομος στα ακριβά αντικείμενα, αλλιώς από κάποιο άλλο ευρωπαϊκό ή ελληνικό κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...