Προς το περιεχόμενο

Αντεπίθεση της Microsoft στο iPad Pro με το νέο διαφημιστικό του Surface Pro 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορούν να καταλάβουν και οι δυο έτεριες οτι τα προϊόντα τους δεν τρέχουν λογισμικά υπολογιστή όποτε πχ αμα θελω να βάλω στο Microsoft tablet steam και να κατεβάσω games δεν θα μπορώ να το κανω και αντίστοιχα και με το Apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούν να καταλάβουν και οι δυο έτεριες οτι τα προϊόντα τους δεν τρέχουν λογισμικά υπολογιστή όποτε πχ αμα θελω να βάλω στο Microsoft tablet steam και να κατεβάσω games δεν θα μπορώ να το κανω και αντίστοιχα και με το Apple

Μπορεις.Τα Windows Tablet ειναι PC στην ουσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούν να καταλάβουν και οι δυο έτεριες οτι τα προϊόντα τους δεν τρέχουν λογισμικά υπολογιστή όποτε πχ αμα θελω να βάλω στο Microsoft tablet steam και να κατεβάσω games δεν θα μπορώ να το κανω και αντίστοιχα και με το Apple

 

Που το είδες εσύ αυτό; Κανονικά windows τρέχει το surface και όλα τα windows 10 tablets/2-1 ktl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν μπορούν να καταλάβουν και οι δυο έτεριες οτι τα προϊόντα τους δεν τρέχουν λογισμικά υπολογιστή όποτε πχ αμα θελω να βάλω στο Microsoft tablet steam και να κατεβάσω games δεν θα μπορώ να το κανω και αντίστοιχα και με το Apple

lolwut? Το Surface?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν μπορει να αντικαταστησει ενα Desktop. Period.

Σίγουρα όχι πλήρως, αλλά εδώ συγκεκριμένα το Surface Pro έχει πολύ περισσότερες από τις δυνατότητες του Desktop απ' ό,τι το iPad Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mεγιστο fail η διαφημιση...λες και τα ατομα που θελουν PC και ειναι γνωστες δεν ξερουν ηδη οτι το ipad ΔΕΝ ειναι PC? Και αντιστοιχα, οι χρηστες που ειναι ανιδεοι, και στους οποιους αναφερεται και η διαφημιση, πιθανοτατα να ΜΗΝ θελουν PC και σιγουρα δεν ειναι το target group του surface. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούν να καταλάβουν και οι δυο έτεριες οτι τα προϊόντα τους δεν τρέχουν λογισμικά υπολογιστή όποτε πχ αμα θελω να βάλω στο Microsoft tablet steam και να κατεβάσω games δεν θα μπορώ να το κανω και αντίστοιχα και με το Apple

Δεν υπάρχει σωτηρία τελικά ο.ο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Macάκιας έτσι???? Προφανώς αγνοείς ότι το Mac book PRO είναι βασικά ένα workstation με υπολογιστική δύναμη και αντίστοιχο βάρος. Ακόμα και στην έκδοση 13'' είναι πολύ βαρύτερο από ότι ultra portable laptop κυκλοφορεί (δες για παράδειγμα το αντίστοιχο Dell) ΑΡΑ δεν έχει καμία σχέση με το Surface (ούτε το book) και φυσικά ούτε το iPad.

 

Όσο για τη διαφημιση, είναι κλασική μαύρη αμερικάνικη διαφήμιση...

 

By the way, προς το παρόν τα iPad φοράνε το εκπληκτικοτρομερό iOS και όχι MacOS και επίσης ούτε προβλέπεται κάτι τέτοιο... μόνο κάτι touch οθόνες στα pro προβλέπονται... , οπότε ξυδάκι... 

 

Mερικές φορές απορώ... και γελώ με τις οπαδικές αναρτήσεις... οοοεεεεεοοοο

 

Ξυδάκι;;;;;;;;;;;;;;;; Γιατι;;;;;;; θα κάτσω να μπω στην ΄λογική το ποιο computer είναι καλύτερο; Απλά ότι έγραψα το έγραψα γιατι ​κατά την γνώμη μου ​ συγκρίνονται δυο ανόμοια πράγματα ένα tablet με ένα υβριδικό tablet-notebook. Κατά τα άλλα χεσμ.... τον έχω τον οποιοδήποτε ανταγωνισμό. Εγώ γουστάρω iPad & MacBook εσύ γουστάρεις PC μεγεια σου και μεγεια μου και χαρά μας.....ο κάθε ένας έχει τις προτιμήσεις του........... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυδάκι;;;;;;;;;;;;;;;; Γιατι;;;;;;; θα κάτσω να μπω στην ΄λογική το ποιο computer είναι καλύτερο; Απλά ότι έγραψα το έγραψα γιατι ​κατά την γνώμη μου ​ συγκρίνονται δυο ανόμοια πράγματα ένα tablet με ένα υβριδικό tablet-notebook. Κατά τα άλλα χεσμ.... τον έχω τον οποιοδήποτε ανταγωνισμό. Εγώ γουστάρω iPad & MacBook εσύ γουστάρεις PC μεγεια σου και μεγεια μου και χαρά μας.....ο κάθε ένας έχει τις προτιμήσεις του........... 

 

Πράγματι έτσι είναι... είναι δύο εντελώς διαφορετικά προϊόντα... το ότι η M$ θέλει το κοινό της Apple, είναι παλιά μακρά ιστορία... ίσως πάλι απλά να την τρολάρει για εκείνες τις καταπληκτικές διαφημίσεις της...

 

Πάντως είναι αλήθεια ότι ακόμα και το surface έχει μία "σοβαροφάνεια" που σκοτώνει, σε σχέση με το χαλαρό του iPad... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Human Soul:

ΑΚΡΙΒΩΣ, το surface ΔΕΝ χρειάζεται εφαρμογές του Store... βλέπεις δεν είναι τηλέφωνο είναι πλήρης υπολογιστής... 

 

Επίσης για ποιά bugs μιλάς??? Έχεις κάποια εμπειρία ή απλά αναπαράγουμε ότι γράφουν οι διάφοροι haters, fa(u)ns στο internet???

 

Κατά τα λοιπά το surface είναι πολύ μακριά από το iPad... το ένα είναι ταμπλέτα -εξαιρετική, αλλά ταμπλέτα- και το άλλο μάλλον περισσότερο sublaptop παρά ταμπλέτα είναι... Αν θέλεις iOS πας iPad, αν θέλεις laptop replacement πας surface...

Έχεις windows 10?Έχεις ψάξει καθόλου τι μπάχαλο έγινε με το anniversary update στα tablets?

Επειδή λοιπόν δεν ξέρεις τι λες μην γράφεις σε τεχνολογικό forum σε ανθρώπους που ξέρουν τουλάχιστον τα βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ συζήτηση για το τίποτα. Αν είσαι χρήστης Windows θα πάρεις Surface Pad, αν είσαι χρήστης Mac θα πάρεις iPad. Απλά είναι τα πράγματα.

Αν εισαι χρηστης windows και θες PC θα παρεις surface, αν εισαι χρηστης Mac και θες Mac, γιατι να παρεις iPad?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα λέει, που κάνει λαθος;

To εξηγησα ηδη. Αν εισαι χρηστης windows και θες φορητο PC θα παρεις surface. Αν εισαι χρηστης Mac και θες φορητο PC (η πεστο Mac αν θες) γιατι να παρεις iPad? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...