Προς το περιεχόμενο

Tο Anniversary Update των Windows 10 προκαλεί την απενεργοποίηση πολλών webcam


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Windows 7 ρε, το καλύτερο λειτουργικό που έχει βγάλει. Προχθες το λαπτοπ μου με win10 όπως το είχα έτσι ανοιχτό έκανε restart και μετά δεν ξεκίναγε. Άντε πάλι reset, αντε πάλι να περάσω όλες τις μαλακίες που είχα.

αν και ειμαι ερωτευμενος με τα 7. εδω πεφτεις σε σφαλμα. αν και σιχαινομαι τα 10, δεν σου φταινε αν το πισι σου χτυπαει επανεκιννησεις. η εχεις hardware προβλημα, η το hardware του λαπτοπ δεν ειναι καλα συμβατο με drivers των 10.

 

Ειπαμε να λεμε διαφορα, αλλα μην το τερματιζουμε το θεμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

αλήθεια μια microsoft web cam του 2004-5 που έχω και ακόμα και για τα 7 θέλει ειδικούς drivers και μόντες για να παίζει θα την χαλάει :P δεν νομίζω να είχανε h264 τότε :P

πάντως η καλύτερη λύση είναι dualboot 7+10 για να τα έχεις όλα,και συμβατότητα με κάποια παλιά πράγματα που θες και τα 10άρια για το dx12(η κάρτα μου δεν έχει :P ) και άλλες λειτουργίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι Windows 10 και χαζομάρες ... Φουλ προβλήματα κ αυτά και τα 7αρια και τα xp... Εγώ τρέχω DOS Και είμαι αρχοντας ... Τα καλύτερα που υπάρχουν ... ! Ξεκόλλατεεε και συγκεντρωθείτε δεν ζείτε πια στο 2001... Έχουν περάσει 15 χρονιά ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To update πρόσθεσε την δυνατότητα να μην είναι αποκλειστική η χρήση της κάμερας σαν input από μόνο 1 εφαρμογή. Αυτό έσπασε το backwards compatibility με τον τρόπο που υλοποιήθηκε (η εφαρμογή παίρνει εικόνα πλέον από frame server κι όχι από την κάμερα απ'ευθείας)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τώρα σωθήκαμε με το MacOS!!!!! :pCanon Pixma 240, σκάνερ και εκτυπωτής, δούλευε στα Windows 7 και στο MacOS 10.6, διώχνω το pc και κάνω αναβάθμιση στο Mac στη τελευταία έκδοση και ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ πια το μηχάνημα!!!! Χαχαχα!!!!Και διαβάζω κιόλας ότι ούτε στα Windows 8 δουλεύει (φαντάζομαι στα 10!!!!)Η συμβουλή μάλιστα από τη Canon (στο φόρουμ της) είναι να αναβαθμίσω τον εξοπλισμό μου, δηλαδή νέο εκτυπωτή!!!! :(

Εκεί φταίει η εταιρία που δεν υποστηρίζει το μηχάνημα της και όχι το mac. Έχω δουλέψει Mac και μάλιστα σε Hackintosh για σχεδόν δύο έτη. Άριστο λειτουργικό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

windows 11 ακούω, αλλαγές σε γραφικά περιβάλλον για πρώτη φορά ακούω.. Ξέρετε ότι η MS έχει δηλώσει πως δεν βγαίνουν αλλά Windows και ότι αλλαγές πλέον θα βγαίνουν στα συγκεκριμένα, έτσι; (Ανεξάρτητα αν θα το.. καταφέρουν)

 

Όπως δεν θα έβγαινε ποτέ dx12. Ας πατώσει και άλλο το windows store και τα Windows 11 είναι στανταράκι.  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To update πρόσθεσε την δυνατότητα να μην είναι αποκλειστική η χρήση της κάμερας σαν input από μόνο 1 εφαρμογή. Αυτό έσπασε το backwards compatibility με τον τρόπο που υλοποιήθηκε (η εφαρμογή παίρνει εικόνα πλέον από frame server κι όχι από την κάμερα απ'ευθείας)

Μόνο που ο frame server που υλοποίησαν έχει υποστήριξη μόνο για lossless YUV και όχι για MJPEG, H.264, προκειμένου να παρακάμψει το overhead της αποκωδικοποίησης από την κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Γι' αυτό κάνει bork τις εφαρμογές που τον χρησιμοποιούν. :borkface:

 

The version 1607 frame server, however, only supports uncompressed data.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που ο frame server που υλοποίησαν έχει υποστήριξη μόνο για lossless YUV και όχι για MJPEG, H.264, προκειμένου να παρακάμψει το overhead της αποκωδικοποίησης από την κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Γι' αυτό κάνει bork τις εφαρμογές που τον χρησιμοποιούν. :borkface:

βασικα ο λόγος που το έκαναν αυτό ποιος είναι οεο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ήξερα και απενεργοποίησα day1 το 2001 τα updates στα XP μου!! 10αρια θέλατε; Λουστείτε τα!! XP και λινουξακι ΜΟΝΟ!

 

Νομιζω εχεις χασει την παλια σου αιγλη. Θα επρεπε να ειναι καπως ετσι:

 

Αυτο το update θα ειναι και η ταφοπλακα της MS. RIP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τώρα σωθήκαμε με το MacOS!!!!! :P Canon Pixma 240, σκάνερ και εκτυπωτής, δούλευε στα Windows 7 και στο MacOS 10.6, διώχνω το pc και κάνω αναβάθμιση στο Mac στη τελευταία έκδοση και ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ πια το μηχάνημα!!!! Χαχαχα!!!! Και διαβάζω κιόλας ότι ούτε στα Windows 8 δουλεύει (φαντάζομαι στα 10!!!!) Η συμβουλή μάλιστα από τη Canon (στο φόρουμ της) είναι να αναβαθμίσω τον εξοπλισμό μου, δηλαδή νέο εκτυπωτή!!!! :(

και εμενα ο εκτυπωτης (HP) μου σταματισε να λειτουργει οταν πηγα σε windows 8.....το ποιο αστειο ειναι οτι τον ειχα καταφερει και δουλεψε βαζοντας τα drivers απο το cd των 7 στα 8... δηλαδη καθαρα το κανανε για να μας αναγκασουν να αλαξουμε εκτυπωτη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε καινούριο low end pc τα 10 δουλεύουν μια χαρά. Στο λάπτοπ γαμιόντουσαν.(Αγορασμένο το 2010)

Το λάπτοπ είναι σχεδιασμένο για windows 7 και με αυτά λειτουργεί άψογα.

Έχει κανείς από εσάς σκεφθεί ότι τα Windows 10 μπορεί να είναι καλύτερα κοστουμαρισμένα για πιο πρόσφατο hardware;

Στο windows phone lumia 640 DS λύθηκαν κάποια προβλήματα, προέκυψαν κάποια καινούρια. Αυτό που όλοι υπερασπίζεστε οποιοδήποτε καινούριο λειτουργικό βγαίνει μόνο ένα λόγο βρίσκω. Αλλάζετε hardware κάθε 1 χρόνο επομένως θέλετε τα μέγιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...