Προς το περιεχόμενο

Η Corning υπερασπίζεται το Gorilla Glass 5 μετά τα πρώτα scratch tests στο Galaxy Note7


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικα τωρα ποσο IQ εχεις για να βρεις να μου απαντησεις αυτο? Ειπα οτι ακομα και απο την λαικη να παρεις με 1ε μπορεις να γλιτςσεις τις γρατζουνιες,σε αντιθεση με τις πτωσεις που θα πρεπει να ειναι ανθεκτικη η οθονη...και ετσι την εκαναν!! Εσυ πανε αγορασε screen protector των 40ε σου ειπε κανενας τπτ?? Αλλου επρεπε να εστιασεις αλλα το εχασες το θεμα οπως οι περισσοτεροι απο εδω μεσα με τις απαντησεις που εχουν δωσει! Ανθεκτικοτερα κινητα θελουμε να μην σπανε!!

σιγα ρε φιλε στον πολεμο πας; εμενα δεν μου εχει σπασει ποτε κινητο, εσενα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε σίγουρα για screen protectors; Γιατί όσο ακριβό screen protector και να πάρεις, την αίσθηση του γυαλιού που αφήνει το tempered glass, δε μπορεί να την φτάσει με τίποτα, μιας και είναι πλαστικό.

 

Τώρα όσο αναφορά τον Μαδριτίστα, δε θα ασχοληθώ καν. Ας πάρει το Note7, να του βάλει το πλαστικό screen protector από την λαϊκή, και να πιστεύει ότι έχει την πιο ανθεκτική οθόνη του κόσμου, επειδή του είπε η Corning, ότι αντέχει τις πτώσεις. Ή ας το αφήσει εντελώς γυμνό, κι ας γεμίζει γρατσουνιές πιο εύκολα και από κινητά με Gorilla Glass 3. Λύσεις υπάρχουν για όλους...

 

Λυσεις υπαρχουν μυαλο δεν ξερω!! Αλλα πραγματα σχολιαζω αλλα καταλαβαινεις οποτε τι απαντηση να σου δωσω...Εγραψα πουθενα να παρεις screen του 1ε ή να το βαλεις σκετο?? Πραγματικα μπορεις να καταλαβεις τι ειπα ή εισαι τρολ?? Στο s6 μου εχω temp glass απο την πρωτη μερα δεν εβαλα ποτε κατι του 1ε!! Το μονο που ειπα ειναι οτι ζηταμε κινητα που ΑΝ πεσουν να μην σπασουν ευκολα!! Τις γρατζουνιες μπορεις να τις γλυτωσεις και με screen protector του 1ε το σπασιμο απο πτωση θελει να εχεις ανθεκτικοτητα!!! ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ξυπνα και διαβαζε τι γραφουμε!! Στα ειπε και αλλος παρακατω παλι δεν πηρες χαμπαρι...σε πειραξε μετα το IQ που εγραψα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o JerryRig  ειναι αξιόπιστος tester και ακολουθεί την ιδια διασικασία σε όλες τις συσκευες που δοκιμαζει.Δεν ειναι απιθανο η corning για να δημιουργησει μεγαλύτερης ανθεκτικότητας σε πτώσεις "γυαλι", να έχασε σε σκληρότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντος ο you tuber φαίνεται Αξιόπιστος και έχει πολλές θετικές αξιολογήσεις και σχόλια ... Επίσης όταν βγήκαν και είπαν ότι είναι ψεύτης και ότι το nexus6p που τεστάρε και έσπασε σαν πατατάκι ήταν ψεύτικο και απομίμηση , ξαναέκανε το ίδιο τεστ με καινούριο νεξους ... Προσωπικά τον εμπιστεύομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυσεις υπαρχουν μυαλο δεν ξερω!! Αλλα πραγματα σχολιαζω αλλα καταλαβαινεις οποτε τι απαντηση να σου δωσω...Εγραψα πουθενα να παρεις screen του 1ε ή να το βαλεις σκετο?? Πραγματικα μπορεις να καταλαβεις τι ειπα ή εισαι τρολ?? Στο s6 μου εχω temp glass απο την πρωτη μερα δεν εβαλα ποτε κατι του 1ε!! Το μονο που ειπα ειναι οτι ζηταμε κινητα που ΑΝ πεσουν να μην σπασουν ευκολα!! Τις γρατζουνιες μπορεις να τις γλυτωσεις και με screen protector του 1ε το σπασιμο απο πτωση θελει να εχεις ανθεκτικοτητα!!! ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ξυπνα και διαβαζε τι γραφουμε!! Στα ειπε και αλλος παρακατω παλι δεν πηρες χαμπαρι...σε πειραξε μετα το IQ που εγραψα!

Και το σπάσιμο το γλυτώνεις με ένα καλό tempered glass. Και θα σε ξαναρωτήσω λοιπόν, αν έπαιρνες εσύ το Note7, θα το άφηνες γυμνό ή θα του έβαζες κάτι προστατευτικό; (tempered ή film screen protector) Αν το αφήσεις γυμνό, θα γρατσουνιέται εύκολα, αν του βάλεις screen protector, χάνεις ένα σωρό πράγματα και αν του βάλεις tempered glass, θα είσαι καλυμένος όσο αναφορά γρατσουνιές και σπάσιμο, αλλά ουσιαστικά, δεν θα έχεις πραγματικό κέρδος από την ελαφρώς μεγαλύτερη ανθεκτικότητα του GG5 στο σπάσιμο.

 

Και επίσης άσε τους χαρακτηρισμούς. Το αν έχω μυαλό ή όχι, δεν θα το κρίνεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αρκετα με το τρολλαρισμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6863578

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Turbo-X-Smartphone-G320-Black.htm ....android phone 

 

100,000 εταιριες vs APPLE ....και χερεσαι το οτι ειναι πρωτο το android .....???? 

 

Ασε που στα κερδη η apple ειναι εδω και μια δεκαετια στην κορυφη . Oxi οτι με ενδιαφερει που οι μετοχοι τις γινονται πλουσιοτεροι αλλα το παραμυθι με την πρωτη θεση του android ειναι αστειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω τοσα σχολια...και πραγματικα κανενας δεν ειδε θετικο σε ολο αυτο?Με ενα screen protector απο την λαϊκη..εχεις τελειωσει με τις γρατζουνιες,εκει που ειναι το μεγαλο θεμα ειναι να μην το κλαις μετα απο πτωση!! Αν το εκαναν πιο "πλαστικο" και εχει 40% οπως ειπαν μεγαλυτερη ανθεκτικοτητα στις πτωσεις,τοτε καθιστε καποιοι να κλαιγεστε γιατι χαρασετε απο την 3η κλιμακα Μος και οχι απο την 5η... ΕΛΕΟΣ κολλημενα μυαλα!!

Δεν θελω να εχω screen protector η θηκη ......Αν ηταν ετσι ας μην διαφημιζουν οτι τα κινητα της ειναι υψηλης κατασκευαστικης ποιοτητας , ας εμενε στα πλαστικα κινητα .

Δεν αγοραζω μεταλικο smartphone για να το εχω σε θηκη και να το βλεπω σε φωτογραφιες στο internet και να λεω τι ομορφο που ειναι , αλλα για να εχω την υφη του καθημερινα .

 Οσο για το γυαλι της σαμσουνγκ γελαει ο κοσμος .

 

Η λυση δεν πρεπει να ειναι η θηκη αλλα η ανθεκτικοτητα της συσκευης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τρελη επενδυση τα iPhone. Eπενδυση σημαινει να εναποθετεις χρηματα τα οποια θα σου επιφερουν πιθανο κερδος στο μελλον.  Πως διαολο ειναι επενδυση το iPhone (η οποιοδηποτε κινητο), μονο οι χρηστες του iPhone ξερουν...τι αλλη παλαβομαρα θα διαβασω εδω μεσα.

 

Τα android κινητα, οπως και ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ τεχνολογικη συσκευη χανουν την τιμη τους γιατι πολυ απλα, η τεχνολογια ξεπερνιεται, πεφτει το κοστος κατασκευης κλπα κλπα. Αρα ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ να χανει την τιμη του. Το παραλογο ειναι να μενει η τιμη σταθερη. Δηλαδη εγω που θα το παρω σημερα στην ιδια τιμη που το πηρες εσυ 6 μηνες πριν τι ειμαι, κοροιδο?

Eννοει οτι μπορεις να το πουλησεις μεταχειρισμενο μετα απο εναν χρονο στην μιση τιμη δηλαδη 300+ ευρω , σε αντιθεση με  android ναυαρχιδα που καινουργια η συσκευη κανει 300 μετα απο ενα χρονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου επεσε το s7 edge στον στρατο απο τους 20 ποντους, ΜΕ θήκη samsung, εγινε θρύψαλα, εδωσα 280 ευρώ για οθόνη. 

 

 

και τώρα που βγηκε απο το σύστημα μου αυτό, καλη συνέχεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε σίγουρα για screen protectors; Γιατί όσο ακριβό screen protector και να πάρεις, την αίσθηση του γυαλιού που αφήνει το tempered glass, δε μπορεί να την φτάσει με τίποτα, μιας και είναι πλαστικό.

 

Τώρα όσο αναφορά τον Μαδριτίστα, δε θα ασχοληθώ καν. Ας πάρει το Note7, να του βάλει το πλαστικό screen protector από την λαϊκή, και να πιστεύει ότι έχει την πιο ανθεκτική οθόνη του κόσμου, επειδή του είπε η Corning, ότι αντέχει τις πτώσεις. Ή ας το αφήσει εντελώς γυμνό, κι ας γεμίζει γρατσουνιές πιο εύκολα και από κινητά με Gorilla Glass 3. Λύσεις υπάρχουν για όλους...

Τι λαθος κανω εγω που εχω gorilla glass 3 εδω και 2.5 χρονια χωρις ουτε μια γρατζουνια και ποτε δεν εβαλα θηκη η screen protector/tempered glass?Λες να το πλακωσω με το κλειδι μπας και κανει καμια γρατζουνια για να ευχαριστησω αυτους που εχουν τα κινητα τους με ολες αυτες τις χαζομαρες?

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Turbo-X-Smartphone-G320-Black.htm ....android phone 

 

100,000 εταιριες vs APPLE ....και χερεσαι το οτι ειναι πρωτο το android .....???? 

 

Ασε που στα κερδη η apple ειναι εδω και μια δεκαετια στην κορυφη . Oxi οτι με ενδιαφερει που οι μετοχοι τις γινονται πλουσιοτεροι αλλα το παραμυθι με την πρωτη θεση του android ειναι αστειο.

Καλα ρε συ χαιρεσαι που σας κλεβει μεσα στα ματια σας η apple με τα υπερτιμημενα προίοντα της που κοστιζουν κανα 400αρι πιο κατω?Ποσο πιο κατω θα πεσετε?

μου επεσε το s7 edge στον στρατο απο τους 20 ποντους, ΜΕ θήκη samsung, εγινε θρύψαλα, εδωσα 280 ευρώ για οθόνη. 

 

 

και τώρα που βγηκε απο το σύστημα μου αυτό, καλη συνέχεια. 

20 ποντους εισαι σιγουρος?Που σε επεσε?Γιατι μου εχει πεσει κινητο σε μαρμαρο/ξυλο απο τους 50 ποντους με την οθονη και δεν επαθε το παραμικρο και ουτε θηκη ειχα ουτε tempered glass.Θα μου πεις αλλο edge οθονη αλλο note 3 που ειναι εργαλειο.

Eννοει οτι μπορεις να το πουλησεις μεταχειρισμενο μετα απο εναν χρονο στην μιση τιμη δηλαδη 300+ ευρω , σε αντιθεση με  android ναυαρχιδα που καινουργια η συσκευη κανει 300 μετα απο ενα χρονο

Εγω που πηρα καλο samsung κινητο μεσα σε 6 μηνες απο την κυκλοφορια του 400 ευρω απο 850 αρχικη που ειχα και μετα απο 2.5 χρονια το πουλαω ευκολα 200 εχασα κατι η κερδισα?Ας σταματησει η καραμελα οτι περνοντας iphone εχεις μεταπωλητικη αξια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που μιλάτε για tempered glass δεν μου λέτε και εμένα ένα που να κολλάει στην οθόνη και όχι περιμετρικά  σε galaxy s7 edge και να καλύπτει όλη την οθόνη. Εδώ δεν υπάρχει μετά από τόσο καιρό για s7 edge νομίζεται ότι θα υπάρξει για note 7; έως τότε θα δούμε τα αποτελέσματα του gorilla.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω τι αλλο θα πειτε εσεις οι iphonaκιδες..... πλεον και με τα επισημα αποτελεσματα εχετε πεσει στο 12.9% της αγορας. θελω να σας δω σε λιγα χρονακια τι android θα αγορασετε..... επισης στα test που συγκρινετε το iphone μην ξεχνατε ειναι με αναλυση-scale FHD ενω τα galaxy ειναι στα QHD....διπλασια αναλυση διπλασιες απαιτησεις.... διπλασια αποτελεσματα υπερ του Γαλαξια...... Ντροπη μηλοπαιδα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...