Προς το περιεχόμενο

Adobe Photoshop CC 2015.5


cabocla

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είπα ότι δεν έχει περισσότερες λειτουργίες. Είπα ότι δεν γίνεται αξιοποίηση όλων αυτών των δυνατοτήτων.

Κάποιος που το θέλει για δουλειά και βγάζει λεφτά από αυτό θα το πληρώσει (μάλλον) αλλά οι περισσότεροι που το κατεβάζουν δεν θα χρησιμοποιήσουν αυτές τις νέες δυνατότητες και κάποιοι δεν ξέρουν καν πως δουλεύουν τα layers (δεν αναφέρομαι σε κανέναν συγκεκριμένα).

 

Εγώ γι αυτά που το θέλω μου φτάνει και η cs2 και μέχρι πρόσφατα δούλευα στην έκδοση 7 (όχι την cs αλλά την απλή) και μου ήταν υπεραρκετή..

μα δεν ειπα κατι το αντιθετο οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν τις λειτουργιες του ps ,ακομα και σε επαγγελματικο επιπεδο ποτε δεν τελειωνουν οι δυνατοτητες,αλλα εγινε ενα προγραμμα που πλεον δεν σπαζει!καθε φορα μετα δυο μερες εβγαινε το κρ@κ τωρα τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο προσπαθειες ξανα...αφου γινει εγκατασταση του ps 2015.5.1 πλεον και μονο μεσω του εργαλειου cloud γινεται ενημερωση της εφαρμογης cloud κλεινει ανοιγει σε 10 λεπτα ,αργοτερα απο την εφαρμογη πηγαινεις στο try κατεβαινουν τα στοιχεια που ειναι απαραιτητα για να ανοιξει το ps,ακομα και να περασει κανεις το patch θα κλειδωσει στην επομενη επανεκκινηση.τρεχουν 50 υπηρεσιες που ακομα και εξαιρεση να γινει απο το firewall των win η καποιου τριτου παλι θα κλειδωσει.ολα τα προιοντα της adobe δουλευουν μονο σε cloud και συνεχως κανουν ελεγχο γνησιοτητας.

 

οποτε να ναι καλα το magix vegas pro,corel,pinnacle,avid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βρηκα τον τροπο οποιος ενδιαφερεται με pm,βασει των κανονων του φορουμ δεν μπορω να γραψω τη διαδικασια

 

 

post-344095-0-99641100-1472852301_thumb.jpg

Επεξ/σία από Georgc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Nα ρωτήσω για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω, θέλω να γράψω κείμενο πάνω σε φωτογραφία στα ελληνικά, αλλά πολύ λίγες γραμματοσειρές φαίνεται να τα υποστηρίζουν, οι περισσότερες δουλεύουν μόνο στα αγγλικά, υπάρχει τρόπος να μπορέσουν να δουλέψουν και με ελληνικούς χαρακτήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτήσω για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω, θέλω να γράψω κείμενο πάνω σε φωτογραφία στα ελληνικά, αλλά πολύ λίγες γραμματοσειρές φαίνεται να τα υποστηρίζουν, οι περισσότερες δουλεύουν μόνο στα αγγλικά, υπάρχει τρόπος να μπορέσουν να δουλέψουν και με ελληνικούς χαρακτήρες;

Πρέπει να είναι Ελληνική η γραμματοσειρά αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να σου δημιουργήσει Ελληνικούς χαρακτήρες.

Ψάξε για magenta fonts ή για free greek fonts.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι Ελληνική η γραμματοσειρά αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να σου δημιουργήσει Ελληνικούς χαρακτήρες.

Ψάξε για magenta fonts ή για free greek fonts.

 

Υπάρχει τρόπος να ξέρω ποιες υποστηρίζουν ελληνικούς χαρακτήρες ή πρέπει να τις δοκιμάσω όλες μία μία;

​Στο φάκελο του photoshop έχει έναν υποφάκελο που λέγεται legal, περιέχει 26 γλώσσες, χωρίς να έχει την ελληνική, αν την είχε μήπως άλλαζε κάτι;

​Tα magenta ή free greek fonts που λες να ψάξω, πώς θα τα ενσωματώσω στο photoshop;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο google για δωρεάν. Οι magenta δεν είναι δωρεάν.

Δες π.χ. για free στο λινκ

http://www.free.gr/get/list.php?cat_id=93

 

Για να εγκαταστήσεις μια γραμματοσειρά μπορείς να το κάνεις ή με δεξί κλικ ή να κάνεις διπλό κλικ για να την δεις και μετά να πατήσεις το κουμπάκι Εγκατάσταση, πάνω αριστερά.

Μαζικά, μπορείς να τις πετάξεις στον φάκελο C:\windows\fonts

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο google για δωρεάν. Οι magenta δεν είναι δωρεάν.

Δες π.χ. για free στο λινκ

http://www.free.gr/get/list.php?cat_id=93

 

Για να εγκαταστήσεις μια γραμματοσειρά μπορείς να το κάνεις ή με δεξί κλικ ή να κάνεις διπλό κλικ για να την δεις και μετά να πατήσεις το κουμπάκι Εγκατάσταση, πάνω αριστερά.

Μαζικά, μπορείς να τις πετάξεις στον φάκελο C:\windows\fonts

 

Tέλεια, ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σας παιδιά, μήπως ξέρετε πωs κάνω copy paste ένα μέρος του αρχείο που επεξεργάζομαι στο php?

Πχ να γράφει ένα όνομα και να θέλω να κάνω copy  ένα γράμμα  με ακριβώς το ίδιο φόντο του αρχείου κ να το κάνω paste δίπλα . Πχ αν γράφει Άνα, να κάνω copy το:"να" και να το κ΄΄ανω paste πάνω στο :"α" ώστε να γίνει Άννα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας παιδιά, μήπως ξέρετε πωs κάνω copy paste ένα μέρος του αρχείο που επεξεργάζομαι στο php?

Πχ να γράφει ένα όνομα και να θέλω να κάνω copy  ένα γράμμα  με ακριβώς το ίδιο φόντο του αρχείου κ να το κάνω paste δίπλα . Πχ αν γράφει Άνα, να κάνω copy το:"να" και να το κ΄΄ανω paste πάνω στο :"α" ώστε να γίνει Άννα

 

Τώρα δεν κατάλαβα και τα πάντα από αυτά που είπες (αυτό το php με έστειλε, νόμιζα ότι μιλάς για κώδικα php. Το photoshop αναφέρεται συντετμημένα ως 'ps') αλλά μπορείς να επιλέξεις ένα μέρος της εικόνας (π.χ. το 'να') με το marque tool, να κάνεις δεξί κλικ στην επιλογή και να επιλέξεις layer via copy. Έτσι θα το έχεις σε νέο επίπεδο και θα μπορείς να το μετακινήσεις όπου θέλεις (π.χ. δίπλα από το 'Άν' για να γίνει ''Άννα').

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...