Προς το περιεχόμενο

"Φεύγει" η τρέλα του Pokemon Go. Καθησυχαστικά τα νέα για Facebook και Twitter


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα βλέπουμε στα σχολεία να παιδιά να κάνουν επιτέλους ζέσταμα στη γυμναστική μπας και εκολάψουν κανά αυγό :P

 

Έχω την τύχη και την ατυχία να είμαι Τρίπολη. Τύχη γιατί σε 500μέτρα υπάρχουν 7 pokestops και όλη η πόλη είναι έτσι φτιαγμένη που χρειάζεται περπάτημα και άτυχος γιατί όταν ξεκινάει να βρέχει και να κάνει κρύο ξεχνάει να σταματήσει...

 

Σε γενικές γραμμές πάω κάθε μέρα παίρνω ένα γυμναστήριο και φορτώνω pokecoins. Εγώ προσωπικά το βρίσκω εξαιρετικό σαν concept και νομίζω ότι αν ξεκινήσει το PVP system και βάλουν να μπορείς να αγοράσεις potions και revives με pokecoin θα μαζέψει κι άλλο κόσμο.

Το πρόβλημα είναι όμως ότι βγαίνεις έξω και δε χαλαρώνεις

"Κάτσε να δω αν έχει πόκεμον εδώ, α έχει lure ας κάτσω το τηλέφωνο always on μπας και βρω. Ας πάω σε καφετέρια εντός εμβέλειας pokestop, ας πάρω το powerbank μαζί μου, ας προσέχω μη με πάρεις σβάρνα κανένα αυτοκίνητο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

το παιχνίδι πραγματικά παίζεται άσκοπα. Είναι καλύτερο να παίζεις με εμουλέιτορ, ή με gameboy να κάνεις ανταλλαγές και μάχες, παρά το να τρως mb απλά για να μαζέψεις τα πόκεμον και να τα κοιτάς. Χτυπήθηκαν οι πιτσιρικάδες στην τσέπη και ξύπνησαν. 

για να καθεσαι λιωμενος ολη μερα στο καναπε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει παιχνιδι το οποιο να μην πεφτει λιγες μερες μετα την κυκλοφορια του (ειδικα εαν εχει hype πριν την κυκλοφορια του) το θεμα ειναι σε ποιον αριθμο θα σταθεροποιηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοτικό ήταν το ερώτημα όχι ποσοτικό. Αν βγάλεις πάντως fake λογαριασμούς αγιοσπαστιτσιος και παρόμοια βγαίνει τουλάχιστον το 50%

 

Μωρέ και -90% από όσα ανακοινώνουν να είναι ο πραγματικός κόσμος, το "ποιος χρησιμοποιεί Facebook" δεν ισχύει. Οι περισσότεροι που χρησιμοποιούν το internet τακτικά, έχουν και Facebook, αυτό είναι γεγονός. Και βγάλε και όσα fake profiles θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπήρξε τρέλα, προωθητικές ενέργειες υπήρχαν για να δημιουργηθεί αυτή η εντύπωση, έτσι ώστε να πετύχει η αυτοεκπληρούμενη προφητεία. Με λίγα λόγια μάρκετινγκ. Τώρα απλά η καμπάνια πλησιάζει το τέλος της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπήρξε τρέλα, προωθητικές ενέργειες υπήρχαν για να δημιουργηθεί αυτή η εντύπωση, έτσι ώστε να πετύχει η αυτοεκπληρούμενη προφητεία. Με λίγα λόγια μάρκετινγκ. Τώρα απλά η καμπάνια πλησιάζει το τέλος της.

To ότι δεν υπήρξε τρέλα πες το σε όσους έπαιζαν που ξαφνικά βλέπαμε ανθρώπους σε άσχετα μέρη να παίζουμε το ίδιο παιχνίδι. Ωστόσο η πτώση στον αριθμό ήταν απολύτως αναμενόμενη αφού χωρίς tracking system εδώ και 1 μήνα σχεδόν δεν μπορείς να κυνηγήσεις ποκεμονς ουσιαστικά πέρα από τα μέρη που γνωρίζεις πολύ καλά. Κι εγώ έχω να ανοίξω την εφαρμογή 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ξεκουμπίδια.

Πήγαινες για καφέ; Πόκεμον

Πήγαινες βόλτα; Πόκεμον

Σινεμά; Πόκεμον

Διακοπές; Πόκεμον

Έλεος δηλαδή. Είχαμε το ΦΒ και ήρθε το Πόκεμον Go να μας κλείσει το στόμα εντελώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ξεκουμπίδια.

Πήγαινες για καφέ; Πόκεμον

Πήγαινες βόλτα; Πόκεμον

Σινεμά; Πόκεμον

Διακοπές; Πόκεμον

Έλεος δηλαδή. Είχαμε το ΦΒ και ήρθε το Πόκεμον Go να μας κλείσει το στόμα εντελώς.

 

συγγνωμη, αλλη φορα θα παιρνουμε την αδεια σου πριν αποφασισουμε να κανουμε κατι.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ότι δεν υπήρξε τρέλα πες το σε όσους έπαιζαν που ξαφνικά βλέπαμε ανθρώπους σε άσχετα μέρη να παίζουμε το ίδιο παιχνίδι. Ωστόσο η πτώση στον αριθμό ήταν απολύτως αναμενόμενη αφού χωρίς tracking system εδώ και 1 μήνα σχεδόν δεν μπορείς να κυνηγήσεις ποκεμονς ουσιαστικά πέρα από τα μέρη που γνωρίζεις πολύ καλά. Κι εγώ έχω να ανοίξω την εφαρμογή 2 μέρες.

Το μάρκετινγκ σε τέτοια κλίμακα έχει αποτελέσματα, γιαυτό εξάλλου γίνεται. Δεν διαφωνώ ότι παίχτηκε από πάρα πολύ κόσμο. Αλλά ο λόγος που αρχικά ο πολύς κόσμος το δοκίμασε ήταν επειδή άκουσε ότι το παίζει πολύς κόσμος. Πολλά στις μέρες μας έτσι γίνονται, να 'ναι καλά η tv. Αν παρακολουθoύσες αμερικάνικη tv θα έβλεπες ότι το λιβάνιζαν από το πρωί μέχρι το βράδυ προκειμένου να "πιάσει", μέχρι και στις πιό άσχετες εκπομπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σε κάποια μέρη της Ελλάδας τα μόνα Πόκεμον που βρίσκεις και αν θα βρεις είναι ποντίκια και περιστέρια και νυχτερίδες!!! Λογικό είναι να σταματήσουν να παίζουν αν δεν βγει αν καλό update που να φτιάξει τα spawn τον Πόκεμον θα αρχίσουν όλοι το uninstall this app, και να μην αναφέρω ότι το θέμα με το spoofing gps και τα μποτακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σε κάποια μέρη της Ελλάδας τα μόνα Πόκεμον που βρίσκεις και αν θα βρεις είναι ποντίκια και περιστέρια και νυχτερίδες!!!

 

Στην Προκόνησο (Διόνυσος) που μένω εγώ, όταν είχα μπει στο παιχνίδι, δεν υπήρχαν ούτε Zubat! Βασικά δεν υπήρχε απολύτως τίποτα σε ακτίνα χιλιομέτρου.

 

Χτες στο Ηράκλειο από την άλλη, έπιασα ένα Suicune.

 

 

Πλάκα κάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...