Προς το περιεχόμενο

Samsung hw-j450!


Delije

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,μόλις σήμερα αγόρασα ένα soundbar της Samsung και είμαι πολύ χαρούμενος απλά τα έχω κάνει χάλια με το set up γτ δεν έχω ιδέα από ήχο και γενικά από home cinema,θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει ρε παιδιά.Επίσης δεν ξερω πως είναι καλύτερο να το συνδέσω,με οπτική ίνα η με hdmi στην θύρα arc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως. Επιπλεων εφοσον εχεις τοποθετήσει τα ηχεια σωστα, στο setup του ηχου θα οριζεις τις αποστάσεις σε CM των ηχειων απο το χωρο θεασης (ετσι θα δουλεψει σωστα το time alignment). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ηχεια ρε graphist!!! Sound bar ειναι!! Το εχω και εγω το συγκεκριμενο δεν εχει καμια τετοια ρυθμιση!! Μονο virtual surround on/off και τυπο playback music/movie/game κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φιλαράκια,το έχω σύνδεση κανονικά me hdmi arc απλά στο συγκεκριμένο κανάλι μου παίζει πιο χαμηλά η ένταση από όταν το έχω στο γενικό κανάλι tv από το source του soundbar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ηχεια ρε graphist!!! Sound bar ειναι!! Το εχω και εγω το συγκεκριμενο δεν εχει καμια τετοια ρυθμιση!! Μονο virtual surround on/off και τυπο playback music/movie/game κτλ

Χάχα το πέρασα για το ht-j4500. Έτσι όπως το διάβασα πεταχτα.

 

Στην περίπτωση που μιλάμε για soundbar δεν έχουμε επιλογές ρύθμισης. Παρά μόνο ότι έχουν τα έτοιμα presets. Και από ότι θυμάμαι το πιο ωραίο αποτέλεσμα το δίνει στο Standart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...