Προς το περιεχόμενο

Back To School Επιλέγοντας φορητό υπολογιστή!


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πολύ πιθανό να ξαναγίνεις σαν την πρώτη εικόνα.

Αφού οι περισσότεροι Έλληνες έχουν πρότυπο τη Βενεζουέλα. 

 

Έχεις μπερδέψει τη βούρτσα μεγάλε με κάτι άλλο. Οι Βενεζολάνοι είναι σχεδόν όλοι τους σαν τη δεύτερη εικόνα. Μην μπερδεύεις αξίες και κοινωνικότητα με "κοινωνική δικτύωση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 30αρηδες μια χαρά σε μεγαλωσαμε με τα gameboy μας γράφοντας τους γύρω μας και κοροϊδεύαμε απο μικροί τις μακριες γαιδουρες της φωτο μην κάνουμε από τώρα σα μπαρμπαδες έχουμε καιρό ακόμα να γίνουμε γεροπαραξενοι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι GameBoy, NES, Sega και δεν συμαζεύεται.... τουλάχιστον το 85

Gameboy δεν υπήρχε μέχρι το '89... Οι υπόλοιπες κονσόλες εδραιώθηκαν στην Ελλάδα μετά το '90. Για internet... ούτε λόγος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Οι καλοκαιρινές διακοπές φτάνουν σιγά σιγά στο τέλος τους»

 

Η αμήχανη στιγμή για όσους δεν πήγαν διακοπές...Ας αγοράσουμε 1 laptop να πνίξουμε τον πόνο μας. :cry:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις μπερδέψει τη βούρτσα μεγάλε με κάτι άλλο. Οι Βενεζολάνοι είναι σχεδόν όλοι τους σαν τη δεύτερη εικόνα. Μην μπερδεύεις αξίες και κοινωνικότητα με "κοινωνική δικτύωση".

 

Νάτος ο θαυμαστής!

Πρόσεξε τι σου έχουν πει όμως τα κέντρα επαγγελματικής προπαγάνδας γιατί εγώ έχω γνωρίσει παλικάρι από την Βενεζουέλα και έχω inside information.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως μαθητής τον υπολογιστή μου τον είχα για να μεταφράζω ειδήσεις σε forum και για παιχνίδια :P
σαν φοιτητής μηχανολογίας μπορώ να πω πως με έναν pentium κάνεις τα πάντα και όταν λέω τα πάντα εννοώ τα ΠΑΝΤΑ για την σχολή αλλά ένας δυνατός σταθερός μόνο σε σχεδιαστικά προγράμματα θα κάνει την διαφορά και δεν μιλάω για autocad 2d αλλά για inventor/solidworks σε 3d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάτος ο θαυμαστής!

Πρόσεξε τι σου έχουν πει όμως τα κέντρα επαγγελματικής προπαγάνδας γιατί εγώ έχω γνωρίσει παλικάρι από την Βενεζουέλα και έχω inside information.

 

Έχω πάει τρεις φορές στη Βενεζουέλα και τα είδα μόνος μου. Πιο inside info, πεθαίνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασσικη περιπτωση παρανοησης απο πολλους. Το ξενοφερτο trend "back to school" δεν εννοει μονο δευτεροβαθμια εκπαιδευση, αλλα και τριτοβαθμια.

Απλα οι αμερικανοι χρησιμοποιουν ταυτοσημα την λεξη school.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ στο λαπτοπ μου έκανα εργασία παίζοντας assassin's Creed. :D πέρα από την πλάκα στο σχολείο δεν το χρειάστηκα ποτέ, αργότερα στα ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ που πήγα μουσική τεχνολογία όπου όλα γίνονταν στο λαπτοπ. Αλλά σε γενικές γραμμές σχολείο το λαπτοπ το είχα μόνο για παιχνίδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ακομα προσφατη την αναμνηση που η ετοιμασια ηταν απλα να διαλεξεις τι εξωφυλλο θα ειχε το μοναδικο τετραδιο που κουβαλαγαμε μαζι. Πως θα πας με το bmx στο σχολειο με laptop μεσα στην τσαντα? Η πανε με αυτοκινητα πλεον? Τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που πρεπει να εχει ενας υπολογιστης με σκοπο την εκπαιδευση, ειναι να μην εχει facebook και αλλου τυπου (anti)social media.

Ειναι κατι που ολοι, μα ολοι οι εκπαιδευτικοι, συμφωνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ακομα προσφατη την αναμνηση που η ετοιμασια ηταν απλα να διαλεξεις τι εξωφυλλο θα ειχε το μοναδικο τετραδιο που κουβαλαγαμε μαζι. Πως θα πας με το bmx στο σχολειο με laptop μεσα στην τσαντα? Η πανε με αυτοκινητα πλεον? Τι παιζει?

Οι καιροί αλλάζουν και η τεχνολογία εξελίσσετε, το να είσαι σε λύκειο και να έχεις τσάντα τύπου Herschel με θήκη λάπτοπ δεν είναι πλέον παράλογο αφού προστατεύει το λάπτοπ. 

Το μονο που πρεπει να εχει ενας υπολογιστης με σκοπο την εκπαιδευση, ειναι να μην εχει facebook και αλλου τυπου (anti)social media.

Ειναι κατι που ολοι, μα ολοι οι εκπαιδευτικοι, συμφωνουμε.

Σε άλλες χώρες τουλάχιστον που έχουν ασύρματο στα σχολεία γιαυτό το λόγο, έχουν μπλοκαρισμένα τα κοινωνικά δίκτυα και έχουν όριο MB ώστε να αφοσιώνονται οι μαθητές στις εργασίες τους, ένα Λάπτοπ με εργαλεία Office, One Note, Notability και άλλα παρόμοια εργαλεία που υπάρχουν και για τάξεις είναι πραγματικά χρήσιμο σε τάξεις λυκείου όπως και στα πανεπιστήμια,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...