Προς το περιεχόμενο

Paysafe απο εξωτερικό


Stef_25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Πρόσφατα ένα συγγενικό μου πρόσωπο επέστρεψε απο Αμερική (Καναδά) και μαζι του είχε μια κάρτα Paysafe αγορασμένη απο εκεί. Επειδη σε δυο στοιχηματικά site που δοκίμασα δεν την δέχονται, υπάρχει κάποιο site αν γνωρίζετε που μπορω να την χρησιμοποιήσω ώστε να μην παει χαμένη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς με κόστος περίπου 8 ευρώ να ζητήσεις επιστροφή του υπολοίπου της κάρτας σου σε τραπεζικό λογαριασμό σου

 

https://customer.cc.at.paysafecard.com/customerrefund/start.xhtml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς με κόστος περίπου 8 ευρώ να ζητήσεις επιστροφή του υπολοίπου της κάρτας σου σε τραπεζικό λογαριασμό σου

 

https://customer.cc.at.paysafecard.com/customerrefund/start.xhtml

Δεν νομιζω οτι αξιζει αυτο για μια καρτα 10 ευρω. Γιαυτο ειπα αν υπαρχει καποιο καταστημα εδω στην Ελλαδα που μπορει να δεχτει την πληρωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις συνήθως από το uploaded.net και τα συναφή;

Μπορείς να δοκιμάσεις αγοράσεις με την κάρτα 1 μήνα premium εκεί (9.99 ευρώ το έχει) ώστε να κατεβάζεις χωρίς όριο.

 

Αυτό μπορεί να γίνει και για χρήματα που υπάρχουν και στο λογαριασμό του καθενός;

 

Ναι ,οι paysafe μπορούν να επιστραφούν πίσω στο λογαριασμό του ιδιοκτήτη εάν δεν τις θέλει ,με χρέωση περίπου 8 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο link που έδωσες παραπάνω ζητάει στοιχεία από τη κάρτα, εγώ θέλω να δω αν μπορώ να το κάνω με χρήματα που έχω ήδη φορτώσει σαν υπόλοιπο και με τα cc προφανώς και μου είναι άχρηστα (και η κάρτα έχει πεταχτεί) 

 

έχεις κάνα link να με διευκολύνεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο link που έδωσες παραπάνω ζητάει στοιχεία από τη κάρτα, εγώ θέλω να δω αν μπορώ να το κάνω με χρήματα που έχω ήδη φορτώσει σαν υπόλοιπο και με τα cc προφανώς και μου είναι άχρηστα (και η κάρτα έχει πεταχτεί) 

 

έχεις κάνα link να με διευκολύνεις;

Χωρίς την κάρτα νομίζω δεν γίνεται ,τσέκαρε και εδώ τις οδηγίες που έχουν  https://www.paysafecard.com/en-ie/faq/refunding-paysafecard-balance/

 

Εσύ δηλαδή τα έβαλες στο paysafe balance και πέταξες το απόκομμα εάν κατάλαβα καλά;

 

UPDATE 

 

Εχει οδηγίες και για αυτό που θες νομιζω

 

How do I have the remaining balance of my my paysafecard account paid out to me?

You can transfer your my paysafecard balance to your bank account at any time. To do so, please send us the following information:

  • Your bank account details (sort code, account number, name of bank, name of account holder, IBAN, BIC)
  • Your full first name and surname
  • A copy of a valid form of photographic ID (e.g. passport, driving license or ID card - front and back)

You can either send us these by post to:

paysafecard.com Wertkarten GmbH

Am Euro Platz 2

1120 Vienna Austria

or by e-mail to [email protected].

Please ensure that the documents you send are legible and do not exceed 2 MB.

Each bank transfer entails a fee of 7,50 EUR, which is directly deducted from the amount paid out.

Once we have received this information, the funds will be transferred to the bank account provided within two weeks.

 

https://www.paysafecard.com/en-ie/help/my-paysafecard/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις λογαριασμο στο paysafecard.com και εχεις πιστωσει εκει χρηματα,τοτε μπορεις να κανεις αναληψη σε λογαριασμο σου. Παρε τηλ την Paysafe να σου πουν λεπτομεριες για την διαδικασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καλά κατάλαβες.. τεσπά δεν είναι και κάνα μεγάλο ποσό, αλλά το έχω εκεί και κάθεται χωρίς να μπορώ να το κάνω και τίποτα.. 

 

ελπίζω κάποια στιγμή να μπορούμε να το ξαναχρησιμοποιήσουμε

 

εγώ την πάτησα γιατί είχα φορτωμένα χρήματα από πριν τα cc και τα λεφτά που είχες από πριν δούλευαν κανονικά σε αγορές (steam πχ) παρότι είχαν επιβληθεί cc, τουλάχιστον στην αρχή

 

δεν είχα πάρει χαμπάρι αυτό που έγινε στη συνέχεια (κακώς βέβαια) και πάω μια μέρα και φορτώνω 30€ σαν βλάκας και διαπιστώνω ότι δε μπορώ να τα κάνω κάτι που θέλω  και τα έχω εκεί και κάθονται, οπότε θα προτιμούσα να έδινα τα 7.5 για να τα βάλω στη τράπεζα, αλλά ατύχησα.. από δική μου βλακεία βέβαια. 

 

EDIT 

 

τους έστειλα ένα mail με αυτά που ζητούσαν, για να δούμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής μου φαίνονται ξηγημενοι στα email, πολύ εξυπηρετικοι

 

Μου ζήτησαν βέβαια δικαιολογητικά κτλ, αλλά σε σε σχέση με το ελ δημόσιο η ταλαιπωρία είναι ασήμαντη

 

Τώρα περιμένω

 

Ελπίζω πάντως να ξεπεραστεί το θέμα με τα cc και να κάνουμε ξανά τη δουλειά μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής μου φαίνονται ξηγημενοι στα email, πολύ εξυπηρετικοι

 

Μου ζήτησαν βέβαια δικαιολογητικά κτλ, αλλά σε σε σχέση με το ελ δημόσιο η ταλαιπωρία είναι ασήμαντη

 

Τώρα περιμένω

 

Ελπίζω πάντως να ξεπεραστεί το θέμα με τα cc και να κάνουμε ξανά τη δουλειά μας

Εχω κανει πολλες φορες την διαδικασια και ειναι πολυ εξυπηρετικοι και δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Απλα στοιχεια λογαριασμου ταυτοτητα κτλ ζητανε,και τα χρηματα θα σου πιστωθουν μεσα σε 10-15 μερες (αυτο ειναι το μονο "προβλημα" , οτι υπαρχει αρκετη αναμονη για την πιστωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πειράζει, έτσι κι αλλιώς ξεχασμένα τα είχα..

 

Η πλάκα είναι ότι γράφω το πρώτο mail αγγλικά, μου απαντανε αγγλικά

 

Στελνω και το δεύτερο για να τους στείλω κάτι επιπλέον πράγματα στα αγγλικά

 

Και μου στέλνουν σήμερα στα ελληνικά οκ σας ευχαριστούμε για το αίτημα σας, το προώθησαμε στο λογιστήριο κτλ κτλ :lol:

 

Λογικό βέβαια να έχουν και ελληνικό προσωπικό (στην αγγλια) αλλά δε ξέρω γιατί τον ξέθαψαν τη δεύτερη φορά και όχι αμέσως

 

Τουλάχιστον βγήκε άκρη από ότι φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...