Προς το περιεχόμενο

Προιοντα κατα της τριχοπτωσης..


gia_nnis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα να χρησιμοποιώ προοληπτικά σαμπουάν της apivita για την τριχόπτωση πριν καμιά δεκαετία, και το κάνω ακόμα.

Στα 33 μου τα μαλλιά μου είναι στην θέση τους.

Από άποψη κληρονομικότητας, το σόι του πατέρα μου όλοι καράφλες από τα 20, της μάνας μου κανένας.

Δεν ξέρω αν απλά ήμουν τυχερός και πήρα από το δεύτερο.

 

Εμένα πάλι που το σόι της μάνας μου (θείοι, παππούδες) είναι καράφλες ΟΛΟΙ από τα 15 τους και του πατέρα μου έχουν μαλλί βαλντεράμα εγώ στα 40 μου θα έχω μαλλί ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα πάλι που το σόι της μάνας μου (θείοι, παππούδες) είναι καράφλες ΟΛΟΙ από τα 15 τους και του πατέρα μου έχουν μαλλί βαλντεράμα εγώ στα 40 μου θα έχω μαλλί ή όχι;

Στα 40 θα έχεις... Για μετά δεν ξέρω. Εμένα έχουν μαλλιά όλοι αλλά ροξακι άρχισα να κάνω εδώ και 5 χρόνια.

 

Λογικά είναι συνδυασμός όλων.. Πάχος, κακη διατροφή, γυναίκα, παιδιά, ΔΕΗ, ΟΤΕ, ενφια...

 

Πρέπει να είσαι στα @@ σου όλα για να έχεις μαλλιά από ότι κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 40 θα έχεις... Για μετά δεν ξέρω.

 

Άστα ρε Σαμ, γενικά μετά τα 35 οι περισσότεροι άντρες χάλια γινόμαστε για να είμεθα ειλικρινής... Εγώ από τώρα έχω αρχίσει να προσαρμόζομαι σε καλή διατροφή και πάντα να είμαι σε κίνηση τουλάχιστον μιας και ποτέ δε χώνεψα τα γυμναστήρια...

Επίσης κρατάω καβάτζα χρήματα για κάνα μποτοξάκι η νυστεράκι...

 

Τώρα τα μαλλιά είναι θέμα γονιδίων και τι θα κάνει η DHT του καθενός (η ορμόνη που ευθύνεται για την καράφλα).

 

Επομένως αν είναι να σου πέσουν θα πέσουν ανεξάρτητα από το lifestyle σου ... Δες πχ τα βαποράκια της Ομόνοιας οι περισσότεροι έχουν μαλλιά, αν ίσχυε αυτό με τον τρόπο ζωής θα έπρεπε να τους έχουν πέσει μέχρι και τα φρύδια  :) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα ρε Σαμ, γενικά μετά τα 35-40 οι περισσότεροι άντρες χάλια γινόμαστε για να είμεθα ειλικρινής... Εγώ από τώρα έχω αρχίσει να προσαρμόζομαι σε καλή διατροφή και πάντα να είμαι σε κίνηση τουλάχιστον μιας και ποτέ δε χώνεψα τα γυμναστήρια...

Επίσης κρατάω καβάτζα χρήματα για κάνα μποτοξάκι η νυστεράκι...

 

Τώρα τα μαλλιά είναι θέμα γονιδίων για μένα και τι θα κάνει η DHT σου (η ορμόνη που ευθύνεται για την καράφλα).

 

Επομένως αν είναι να σου πέσουν θα πέσουν ανεξάρτητα από το lifestyle σου ... Δες πχ τα βαποράκια της Ομόνοιας οι περισσότεροι έχουν μαλλιά, αν ίσχυε αυτό με τον τρόπο ζωής θα έπρεπε να τους έχουν πέσει μέχρι και τα φρύδια τους :) :)

ολοι οι οργαμισμοι ειναι διαφορετικοι, αλλον τον χτυπαει σε δερματιτιδα, αλλον σε καρκινο, αλλον σε εκζεμα κτλ κτλ κτλ. ο πατερας μου. 50 χρονων. καπνιζει απτα 13 του σαν φουστης. δεν εχει παθει το παραμικρο, αλλα...εχει ρευματοειδη αρθριτιδα. καπου θα σε χτυπησει αν κανεις χαλια ζωη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα ρε Σαμ, γενικά μετά τα 35 οι περισσότεροι άντρες χάλια γινόμαστε για να είμεθα ειλικρινής... Εγώ από τώρα έχω αρχίσει να προσαρμόζομαι σε καλή διατροφή και πάντα να είμαι σε κίνηση τουλάχιστον μιας και ποτέ δε χώνεψα τα γυμναστήρια...

Επίσης κρατάω καβάτζα χρήματα για κάνα μποτοξάκι η νυστεράκι...

 

Τώρα τα μαλλιά είναι θέμα γονιδίων και τι θα κάνει η DHT του καθενός (η ορμόνη που ευθύνεται για την καράφλα).

 

Επομένως αν είναι να σου πέσουν θα πέσουν ανεξάρτητα από το lifestyle σου ... Δες πχ τα βαποράκια της Ομόνοιας οι περισσότεροι έχουν μαλλιά, αν ίσχυε αυτό με τον τρόπο ζωής θα έπρεπε να τους έχουν πέσει μέχρι και τα φρύδια :) :)

Μετά τα 60 εννοείς γιατί εγώ είμαι 41 και είμαι μια χαρά, εκτός από λίγα κιλά παραπάνω.

 

Μαλλιά έχω, το εργαλείο δουλεύει, 10 ώρα στη δουλειά, αντρική δουλειά όχι γραφείο.

 

Άρα υπολόγισε μετά τα 60 να είσαι χάλια.

 

Εκτος κ αν έχεις dna χάλια μούτρα χεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα μούτρα μου αλλά στον περίγυρω μου βλέπω να πεφτει πολύ κοιλούμπα και κρέμασμα...

 

Καλά μετά τα 60 ο άντρας γίνεται γέρος, αστα να πάνε. Ψάχνω από τώρα να βρω τρόπο ώστε στα 60 μου να φαίνομαι 40 και να χτυπάω 25χρονα πιπίνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα μούτρα μου αλλά στον περίγυρω μου βλέπω να πεφτει πολύ κοιλούμπα και κρέμασμα...

 

Καλά μετά τα 60 ο άντρας γίνεται γέρος, αστα να πάνε. Ψάχνω από τώρα να βρω τρόπο ώστε στα 60 μου να φαίνομαι 40 και να χτυπάω 25χρονα πιπίνια...

Δεν παίζει αυτό που λες χωρίς πλαστικές κλπ, κοιλιά ρε συ έχουν και οι 20 ετών μην το κοιτάς έτσι, το νινι θέλει γκουντ σεξ, χρήμα και μπλα μπλα, αν κοιτούσαν ομορφιά και μαλλιά το 90% των αντρών θα ήταν μόνοι.

Μια χαρά είναι τα μούτρα μου αλλά στον περίγυρω μου βλέπω να πεφτει πολύ κοιλούμπα και κρέμασμα...

 

Καλά μετά τα 60 ο άντρας γίνεται γέρος, αστα να πάνε. Ψάχνω από τώρα να βρω τρόπο ώστε στα 60 μου να φαίνομαι 40 και να χτυπάω 25χρονα πιπίνια...

Δεν παίζει αυτό που λες χωρίς πλαστικές κλπ, κοιλιά ρε συ έχουν και οι 20 ετών μην το κοιτάς έτσι, το νινι θέλει γκουντ σεξ, χρήμα και μπλα μπλα, αν κοιτούσαν ομορφιά και μαλλιά το 90% των αντρών θα ήταν μόνοι.

 

 

Όσο για τον τρόπο για τις μικρες ένας είναι όταν είσαι 60...κασερακι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι οι οργαμισμοι ειναι διαφορετικοι, αλλον τον χτυπαει σε δερματιτιδα, αλλον σε καρκινο, αλλον σε εκζεμα κτλ κτλ κτλ. ο πατερας μου. 50 χρονων. καπνιζει απτα 13 του σαν φουστης. δεν εχει παθει το παραμικρο, αλλα...εχει ρευματοειδη αρθριτιδα. καπου θα σε χτυπησει αν κανεις χαλια ζωη.

 

Για την αλωπεκία μιλάω όχι γενικά για τον τρόπο ζωής και πώς επηρεάζει :) :) :)

Δεν παίζει αυτό που λες χωρίς πλαστικές κλπ, κοιλιά ρε συ έχουν και οι 20 ετών μην το κοιτάς έτσι, το νινι θέλει γκουντ σεξ, χρήμα και μπλα μπλα, αν κοιτούσαν ομορφιά και μαλλιά το 90% των αντρών θα ήταν μόνοι.

 

Δεν παίζει αυτό που λες χωρίς πλαστικές κλπ, κοιλιά ρε συ έχουν και οι 20 ετών μην το κοιτάς έτσι, το νινι θέλει γκουντ σεξ, χρήμα και μπλα μπλα, αν κοιτούσαν ομορφιά και μαλλιά το 90% των αντρών θα ήταν μόνοι.

 

 

Όσο για τον τρόπο για τις μικρες ένας είναι όταν είσαι 60...κασερακι :)

 

Καλά το χρήμα εννοείται ρε :) Αλλιώς θα είσαι απλά ένας πορνόγερος στα μάτια τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια στιγμή νόμισα ότι βρίσκομαι στο ......dela.com


Καλά το χρήμα εννοείται ρε :) Αλλιώς θα είσαι απλά ένας πορνόγερος στα μάτια τους...

 

Πορνόγερος θα είσαι πάντα στα μάτια τους, απλά το θέμα είναι να μην είσαι φτωχομπινές γερομπισμπίκης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...