Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα στη φωτεινοτητα μετα απο εγκατασταση windows


linuxs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια,

 

έχω το sony vaio SVE1511D1EW. Το λειτουργικό ειναι windows 7 x32. Αντιμετοπίζω πρόβλημα με την φωτεινότητα. Δεν μπορω να την μειώσω. Δεν λειτουργεί ο συνδιασμός πλήκτων με το Fn. Επίσης δεν μπορω να ενεργοποιήσω το aero themes. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει λύσεις;

σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να εγκαταστήσεις drivers για την κάρτα γραφικών και το επιπλέον πρόγραμμα της Sony για να λειτουργούν τα hotkeys. Ψάξε εδώ: http://www.sony.co.uk/support/en/product/SVE1511D1E

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω με αυτα; Είναι 200 αρχεία σε μια λίστα... έχω κάνει κάποια απο αυτα εγκατάσταση αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Ε΄πίσης έβαλα και το SP1 καθώς και τα Important updates. Δεν άλλαξε κάτι εκτός απο το εξής.

Τώρα όταν προσπαθώ να αλλαξω την φωτεινότητα εμφανίζεται ένα pop up box με την φωτεινότητα αλλά μπορώ μόνο να βάλω μια μπάρα και καμια. Δεν μπορω να βάλω πατώντας το κουμπί παραπάνω απο 2 μπάρες. Δηλαδη το box πες οτι εχει 10 μπάρες με 10 εντάσεις φωτεινότητας. Εγω μπορω να μην εχω καμια η μονο μια. Οτι και να κάνω η φωτεινότητα ειναι full. Επίσης δεν υπάρχει και ρύθμιση μέσα απο τα windows.

Όσο αναφορα το windows basic skin πιο driver βάζω; Κατέβασα την καρτα γραφικών αλλά δεν έκανε τπτ. :/

σε ευχαριστω πολυ για τον χρόνο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα και αυτα και κάποια άλλα. Δεν παίζει. Υπάρχει περίπτωση να ηταν σαπια η εγκατασταση των windows? Το έχετε συναντησει ξανα αυτο;

σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και στον πίνακα ελέγχου που κανονικά πρέπει να υπάρχει μια ρύθμιση εγω δεν βρίσκω τίποτα. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα των windows. Έχετε τίποτα άλλο στο μυαλό σας παιδια; :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...